Περιεργο προβλημα με 3D

Lef7234

Inactive User
5 May 2007
6,504
Πηρα σημερα γυαλια για την Panasonic TX-65DX750E και κατεβασα κατι βιντεο 4k 3D αλλα SBS αλλα OU τα εβαλα σε στικακι το εβαλα στην τηλεοραση αλλα δεν μπορω να ενεργοποιησω το 3D στις ρυθμισεις ειναι αχνο.
Κατεβασα ενα βιντεο 1080p 3D SBS και σε αυτο εχει κανονικα 3D δηλαδη μπορω να το ενεργοποιησω απο τις ρυθμισεις.

Δεν μπορει να παιξει 4k 3D μηπως μπορει μονο με εξωτερικο player?

Μια αλλη βλακια σε αυτη την τηλοεραση ειναι οτι το κοντρολ δεν εχει κουμπι 2D 3D οπως ειχε η Panasonic 50GT30 που ειχα που με ενα κουμπι εκανες την αλλαγη σε αυτη πρεπει να παω ρυθμισεις εικονας και ρυθμισεις 3D για να το ενεργοποιησεις.

Πρεπει να κανω αυτο

https://www.youtube.com/watch?v=bOi4g7AUHBE
 

Lef7234

Inactive User
5 May 2007
6,504
Με το Universan Media Server που εχω βαλει στον υπολογιστη μου τα παιζει στην τηλεοραση κανονικα αν τα βαλω σε στικακι δεν τα παιζει κουφο;
 

papdoux

Supreme Member
14 December 2007
3,403
εκτός αν έχω χάσει κάποιο επεισόδιο τελευταία, το 4K 3D δεν υπάρχει, τι παίζει ο Universan Media Server δεν ξέρω.
 

Lef7234

Inactive User
5 May 2007
6,504
εκτός αν έχω χάσει κάποιο επεισόδιο τελευταία, το 4K 3D δεν υπάρχει, τι παίζει ο Universan Media Server δεν ξέρω.

Υπαρχουν κατι βιντεακια στο youtube side by side και over under που ειναι 4k ταινια ναι το ξερω δεν υπαρχει.