Samsung UE50KU6000+ Konig Indoor Antenna

CR88

New member
24 March 2012
14
Καλησπέρα, έχω την Samsung UE50KU6000 και αγόρασα μια indoor κεραία KNT-DVBT-IN20 Konig γιατί μετακόμισα και το σπίτι ήταν παλιό χωρίς καλωδιώσεις κεραίας και δεν ήθελα να περάσω καλώδια από την αρχή. Δεν τις είχα υπόψη μου τις εσωτερικές και ποτέ δεν ασχολιόμουν πριν το ψηφιακό σήμα γιατί είχα δει και ήταν μαύρο χάλι. Πρόσφατα που ήμουν περαστικός στο νοσοκομείο είδα το νέο επάγγελμα ενοικιάσης ψηφιακών τηλεοράσεων μαζί με εσωτερικές ψηφιακές κεραίες, και έπαιζαν τζάμι όπου κι αν τις έβαζαν, οπότε είπα να δοκιμάσω κι εγώ. Το θέμα είναι ότι εμένα όπου και να τη βάλω μέσα στο σπίτι η και έξω στο μπαλκόνι δεν βρίσκει καθόλου κανάλια. Δοκίμασα και σε 2η τηλεόραση, σε μια LED Philips του 2015. Επίσης διάβασα σε ένα site για τη συγκεκριμένη κεραία ότι αν δεν παίρνει ρεύμα η κεραία από το RF να της δώσω από μετασχηματιστή, κι επειδή δεν ξέρω αν παίρνει ρεύμα από το καλώδιο κεραίας της έδωσα και ρεύμα αλλά πάλι δεν βρήκε κανάλια. Δεν ξέρω τι άλλο να κάνω... Μπορεί να βοηθήσει κάποιος; Ευχαριστώ.