Ερωτηση για ωρες;

  • Αγαπητοί φίλοι και φίλες.

    Με ιδιαίτερη χαρά σας προσκαλούμε στην κοπή της πρωτοχρονιάτικης πίτας του AVClub στη Θεσσαλονίκη για το 2024 την Κυριακή 07 Απριλίου και ώρα 14.00

    Δηλώστε τη συμμετοχή σας εδώ, θα χαρούμε πολύ να σας γνωρίσουμε από κοντά.

Lef7234

Inactive User
5 May 2007
6,504
Εχω τον Toshiba TLP-WX2200 που μου τον εδωσαν σαν χαλασμενο γιατι αναβε το Standby αλλα ενω πατουσα το Power δεν ξεκινουσε.
Μετα απο ψαξιμο ειδα οτι ηθελε reset με συνδιασμο πληκτρων το εκανα και αναψε.

Επειδη τον εχω βαλει να τον δωσω και επειδη μετα απο το reset δεν ξερω αν εχει γινει επαναφορα και στο χρονο της λαμπας πως θα το δω αυτο;

Στο μενου μου γραφει αυτο και εγω σιγουρα δεν εχω καψει 26 ωρες απο τοτε που τον εχω αντε να εχω 2-3 ωρες

DSC01613.jpg
 

K.ROMPOTIS

AVClub Fanatic
22 August 2009
10,924
ΠΕΡΙΣΤΕΡΙ
Πως ξέρεις ότι δεν τον είχε ανάψει ο προηγούμεος ιδιοκτήτης; Απ τη στιγμή που γράφει lamp reset count 0 κι οι συνολικές ώρες του μηχανήματος είναι ίδιες με τις ώρες της λάμπας τότε αυτό που βλέπεις είναι αληθές, ίσως να είχε γράψει κάποιες ώρες δοκιμής στο εργοστάσιο.
 

Lef7234

Inactive User
5 May 2007
6,504
Δεν το ξερω γιατι και αυτος που μου τον έδωσε αλλος του τον ειχε δωσει.
Ηταν να στηθει σε λεσχη που τελικα δεν ανοιξε λογω αδειας δεν θυμαμαι ακριβως.
Αρα μια χαρα ειναι η λαμπα του;

Απλα του εμανα εγω επαναφορα αλλα σιγουρα δεν τον δουλεψα τοσες ωρες μια φορα το Μαδαγασκάρη ειδαμε και μερικα demo
 
Νομίζω πως είναι equivalent time,δηλαδή ισοδύναμος χρόνος.Αν παίζεις με τσίτα τη φωτεινότητα,τα contrast και τα χρώματα έτσι γράφει.Μόνο σε "ξεπλυμένες" ρυθμίσεις γράφει κοντά στις πραγματικές ώρες.Έτσι νομίζω.
 

Lef7234

Inactive User
5 May 2007
6,504
Δηλαδη αν αλαξεις λαμπα σου λεει πχ 1 ωρα αλλα σου λεει 500 ωρες σαν μηχανημα.
 

K.ROMPOTIS

AVClub Fanatic
22 August 2009
10,924
ΠΕΡΙΣΤΕΡΙ
Θα γραφει count reset 1 και τις ωρες της δευτερης λαμπας, στο total θα βλεπεις πλεον το συνολο των δυο λαμπων.

Στάλθηκε από το SM-A500FU μου χρησιμοποιώντας Tapatalk