Λανθασμένη προσθήκη επαφών

  • Αγαπητοί φίλοι και φίλες.

    Με ιδιαίτερη χαρά σας προσκαλούμε στην κοπή της πρωτοχρονιάτικης πίτας του AVClub στη Θεσσαλονίκη για το 2024 την Κυριακή 07 Απριλίου και ώρα 14.00

    Δηλώστε τη συμμετοχή σας εδώ, θα χαρούμε πολύ να σας γνωρίσουμε από κοντά.

auteur

Banned
12 March 2009
9,072
Καλησπέρα!

Για κάποιο λόγο το κινητό μου (android) εχει κανει συγχρονισμό επαφών απο κινητό το οποίο δεν ειναι δικό μου.
Κάποια στιγμή ειχα βοηθήσει μια φίλη με iPhone να μπει στο iCloud και να κάνει εκτύπωση και export όλες τις επαφές τις σε μια νέα συσκευή android την οποια της είχαν δώσει.. και μάλλον εχουν συγχρονιστεί και οι δικές τις επαφές με τις δικες μου.

Πως μπορώ να επαναφέρω το κινητό μου ωστε να έχει μόνο τις δικές μου επαφες;
Το να τις σβήσω μια μια, δεν ειναι πρακτικό ούτε εφικτό, διοτι ειναι 2200+ επαφές και δεν θυμάμαι ποιες ειναι σίγουρα δικές μου..

ευχαριστώ
 

skysound

Supreme Member
28 January 2007
6,787
Θεσσαλονίκη
Για να γινει αυτο, θα πρεπει να βρεις καπου μονο τις δικες σου επαφες.
Δλδ ή στο τηλεφωνο, ή στις επαφες του google, ή εστω στη sim.
 

auteur

Banned
12 March 2009
9,072
Για να γινει αυτο, θα πρεπει να βρεις καπου μονο τις δικες σου επαφες.
Δλδ ή στο τηλεφωνο, ή στις επαφες του google, ή εστω στη sim.

το τηλέφωνό μου ειναι συγχρονισμένο με τις επαφές του google οποτε δεν βοηθάει κάτι απο αυτά.
έλπιζα οτι υπάρχει κατι οπως η "επαναφορά των windows" οπου επαναφέρει το pc σε κάποιο παλιότερο στάδιο.
 

k.m.

Supreme Member
20 November 2007
3,316
Νέο Ηράκλειο
Αν συνεχιζει ο συγχρονισμός της φίλης σου τοτε και αυτη θα εχει τα δικα σου ή μονο τα δικα σου αν σβήσεις τα δικα της.

Για αυτο πρεπει να κρατας backup καθε τοσο.

Στάλθηκε από το SM-G930F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
 

Skakinen

AVClub Fanatic
22 November 2006
10,037
Αθήνα
Θα μπορούσε η φίλη σου να πάρει back-up από το κινητό της (τις επαφές σου) με κάποια σχετική εφαρμογή (πχ My phone explorer) και μετά (με ανάλογο τρόπο) να φορτώσεις το back-up στο δικό σου κινητό.
Πάντα κρατάμε back-up και τοπικά εκτός από νέφη κλπ.