Samsung Ue48h6500 βλάβη

  • Αγαπητοί φίλοι και φίλες.

    Με ιδιαίτερη χαρά σας προσκαλούμε στην κοπή της πρωτοχρονιάτικης πίτας του AVClub στη Θεσσαλονίκη για το 2024 την Κυριακή 07 Απριλίου και ώρα 14.00

    Δηλώστε τη συμμετοχή σας εδώ, θα χαρούμε πολύ να σας γνωρίσουμε από κοντά.

tasep

New member
18 August 2012
77
Έχω την Ue48h6500 από τον Νοέμβρη του 14. Απο την αρχή είχα κάποια προβλήματα με το πάνελ. Στον μήνα πάνω χαλάει το WiFi και μου αλλάζουν κεντρική πλακέτα.. Στη επιθυμία μου για αλλαγή πάνελ λόγω dse δεν ήταν θετικοί. Τον Σεπτέμβριο του 2016 είχα πάλι πρόβλημα στην κεντρική πλακέτα και η Samsung μου την άλλαξε και μου άλλαξε και το πάνελ επιτέλους. Πριν λίγο καιρό λοιπόν μου παρουσιάζει πρόβλημα, την πηγαίνω εγώ στο service γιατί μου είπαν ότι μπορεί να μην ευθύνεται το ανταλλακτικό που μπήκε. Με παίρνουν και μου λένε από το service ότι πρέπει να αλλαχτεί πάλι η κεντρική πλακέτα με κόστος 155 και 75 εργασία. Δεν το δέχομαι και επικοινωνώ με Samsung, όπου με πήραν και μου είπαν αναλαμβάνουν το κόστος του ανταλλακτικού όχι όμως την εργασία. Μου λένε να πληρώσω τα 75. Δεν το δέχτηκα. Τους ζήτησα να το περάσουν αυτοί και αφού έκανε κύκλους η συζήτηση, τους λέω δώστε μου το ανταλλακτικό να πάω σε δικό μου τεχνικό. Θεωρώ πολλά τα 75. Δεν το δέχονται. Τους είπα ότι δεν δέχομαι την πρόταση τους και θα δω τι θα κάνω. Τώρα τι μπορώ να κάνω; Να στείλω στον συνήγορο του καταναλωτή;