Αγορά LG OLED 55 E8

Spyros1980

Senior Member
24 June 2014
484
Καλημέρα στα παιδιά του forum!Προχθές για άλλη μια χρονιά έκανα την αγορά της εκπληκτικής E8!Αφού πρώτα πούλησα την εξίσου πολύ καλή περσινή Ε7..Μάλιστα επειδή αλλάζω συχνά τηλεοράσεις(έχουν καταντήσει σαν τα πουκάμισα) έχω γνωρίσει τον διευθυντή από Μedia Αργυρούπολης και ο άνθρωπος μου έκοψε 700ευρω στην τιμή μετρητής και την πήρα από 3200 στα 2500!Της έβαλα και την 5ετη εγγύηση για πρώτη φορά και αυτό για το επέμενε ο υπάλληλος ότι με την εγγύηση της 5ετιας καλύπτομαι στα πάντα ακόμα και 1 pixel καμμένο να βρω,burn in στα πάντα!και μάλιστα επειδή του εξήγησα σε oled η LG αναγνωρίζει για αλλαγή από 10 pixels και άνω όπως ότι το burn in δεν το καλύπτει με διαβεβαίωσε πως με την 5ετη ασφάλεια έχεις να κάνεις με τα media και την ασφάλεια Allianz,και τα αναλαμβάνουν όλα αυτοί!Περνώ λοιπόν την τηλεόραση την τσεκάρω εκεί γρήγορα γρήγορα όλα καλά μέχρι εδώ!Πάω σπίτι βάζω το πρόγραμμα dead pixels test και ανακαλύπτω 3 πολύ μικρά καμμένα πιξελ!Τα 2 φαίνονται σε πράσινο χρώμα μονο και το 1 σε κόκκινο!Ειναι τόσο μικρά που πρέπει να πάω στους 20ποντους για να τα δω!Μίλησα με τον διευθυντή και αμέσως μου είπε θα μου την αλλάξει αλλά δεν έχει άλλη διαθέσιμη!Όντως μπήκα στο site υπάρχει μια στην Πάτρα,οπότε θα κάνω υπομονή ..Εγώ πάντως ξέρω και από αυτά που διάβαζω και επειδή μου έχει τύχει στον κουμπάρο μου 9 στης 10 τηλεοράσεις ειδικά σε 4κ που έχουμε 8εκατ. πιξελ κάποιο η κάποια θα βγάλει καμμένα!Η ερώτηση μου είναι τι να κάνω;Υπάρχει περίπτωση και η επόμενη να έχει καμμένα πιξελ!Του κουμπάρου μου του είχα φέρει 3 B7 είχαν και οι 3 τουλάχιστον 1!!Κατά τα άλλα ξέχασα να πω η τηλεόραση είναι άψογη!!Ούτε vertical banding ομοιομορφία τέλεια,Ούτε viggenting τίποτα σε όλα τέλεια!!
 

Spyros1980

Senior Member
24 June 2014
484
Ευχαριστώ πολύ τον admin που μου εσβησε το threat μου που μιλουσε για τα καμμένα pixel στην καινουργια τηλεοραση μου!Αποχωρώ οριστικά από το Avclub μετά από τόσα χρόνια ειλικρινά δεν περίμενα τέτοια αντιμετώπιση..
 

Spyros1980

Senior Member
24 June 2014
484
Ζητω συγγνώμη απο τους admins νόμιζα ότι σβήσετε το threat μου,που να φανταστώ ότι έχει μεταφερθεί αλλού!!Πάλι καλά που το έψαξα λέω και εγω τι έκανα!;
και πάλι συγγνώμη..