Αγορά media player εως 1080p

gartzo

New member
31 May 2018
14
Καλησπέρα σε όλους. Έχω για προβολή ταινιών και anime το wd tv live hd media player (1st gen) εδώ και αρκετά χρόνια (δε θυμάμαι καν πόσα) και θέλω να αγοράσω άλλο player γιατί αρχίζει και κάνει διάφορα "κολλήματα".

Οι ανάγκες μου:

1) Αναπαραγωγή ταινιών-σειρών σε ανάλυση έως 1080p

2) Αναπαραγωγή anime έως 1080p (μέχρι τώρα δεν έχω βρει τίποτα απολύτως που να υποστηρίζει Η264 codec σε 10bit αν και θα το ήθελα)

3) Δεν με ενδιαφέρει καθόλου το Νetflix ή άλλου είδους παρόμοια συνδρομητικά πακέτα.

4) Δεν με ενδιαφέρει καθόλου το UHD (αν υποστηρίζεται και μιλάμε για καλό μηχάνημα τότε εντάξει).

5) Δεν με νοιάζει αν μιλάμε για media player (σκέτο να το πω έτσι) ή android tv box.

6) Τιμή: έως 70-80 .

Όποιος επιθυμεί ας μου δώσει τα "φώτα" του.

Υ.Γ.: Ζητώ συγγνώμη από τους διαχειριστές αν έχει συζητηθεί χίλιες φορές το εν λόγω θέμα. Απλώς δεν έχω το χρόνο μέσα στην πληθώρα άλλων παρόμοιων θεμάτων του forum να αναζητήσω επακριβώς τις δικές μου απαντήσεις.

Ευχαριστώ προκαταβολικά για τον χρόνο σας.
 

fotis1976

AVClub Enthusiast
6 February 2014
812
Χανιά
Αυτο ειχα και το αντικατεστησα επαξια και πολυ οικονομικα με το zidoo x8,τωρα αυτη η λεπτομερεια με το h264 10bit μου διαφεύγει.
 

fotis1976

AVClub Enthusiast
6 February 2014
812
Χανιά
Επισης όλα android και uhd είναι τωρα και μπορεις να κατεβάσεις αν τυχει και 4 κ αρχεία και ας τα δεις σε 1080 p tv.ασε που βολευει στους υπότιτλους το Android.