Προτάσεις παιχνιδιών PS4

kostas1982

Senior Member
21 May 2011
641
Mιας και έρχεται καλοκαίρι και θα υπάρχει αρκετός ελεύθερος χρόνος λόγω δουλειάς , σκέφτομαι να αγοράσω κάποια παιχνίδια για το ps4. Εκεί που θα είμαι Δεν θα υπάρχει internet , οπότε θέλω παιχνίδια με σχετικά καλό και σχετικά μεγάλο single player. Λόγω κόστους ,ψάχνω παλιότερα παιχνίδια και όχι καινούργιες κυκλοφοριες όπως το God of war.

Έχω παίξει τα borderlands ,τα uncharted, το Τomb raider definitive edition και από racing είμαι καλυμμένος.

Έχω πάρει ήδη τα :
the last of us
Horizon zero dawn
Battlefield 1

Σκέφτομαι να πάρω σε used τα GTA V, Ratchet and clank και Rise of the Tomb raider.
Έχει κάποιος καμία άλλη πρόταση;
 

Gojakla

Supreme Member
20 May 2009
5,856
Re: Προτάσεις παιχνιδιών ps4

Assassins Creed ειναι μια πολυ καλη σειρα που μπορει να κρατησει αρκετα μεγαλο διαστημα.

Επισης Dishonored & Thief ειναι ωραια games.

Οι προτασεις που σου κανω ειναι σε σχετικα παλιους τιτλους που κατα καιρους θα βρεις απο οικονομικα εως σχεδον τζαμπα.
 
Last edited:

Gojakla

Supreme Member
20 May 2009
5,856
Re: Προτάσεις παιχνιδιών ps4

Και η σειρα των Tom Clancy's Rainbow Six / The Division ειναι ενδιαφερουσα.
 

kostas1982

Senior Member
21 May 2011
641
Απάντηση: Προτάσεις παιχνιδιών ps4

To the division το πήρα , αλλά αντιλήφθηκα κάπως αργα ότι πρέπει να είσαι online για να παίξεις ,οπότε θα ασχοληθώ μαζί του μετα το καλοκαίρι.

Ευχαριστώ για την πρόταση πάντως!
 

teddy743

Supreme Member
16 August 2014
7,174
Θεσσαλονίκη
Re: Προτάσεις παιχνιδιών ps4

Υπαρχει ενα πακετο με τα τρια καλυτερα assassins creed. Αν δεν εχεις παιξει καθολου το franchise παρτα απο την αρχη....ειναι καταπληκτικα και φθηνα.

Παιζει να ανεβεις χαλκιδικη? Αν ναι να παιξουμε και μαζι. Το GTA ειναι οτι καλυτερο εχω παιξει στην ζωη μου χωρις υπερβολη.
 

kostas1982

Senior Member
21 May 2011
641
Απάντηση: Προτάσεις παιχνιδιών ps4

Θοδωρή, από αρχές του Ιουλίου θα είμαι Χαλκιδική(Νέα Σκιωνη). Θα κάτσω πάνω από μήνα ,οπότε θα βρεθούμε σίγουρα. Θα σε περιμένω να τα πούμε και να τα πιούμε!

Έχω και το δικαναλο με τα Luxman εκεί ,οπότε θα έχουμε να ασχοληθούμε με κάτι. Θα αλλάξω και av και εκεί,οπότε θα χρειαστώ παρέα!

Όσον αφορά τα assassins creed , δεν ξέρω γιατί δε με τραβάνε καθόλου. Το black flag το δοκίμασα στο ps4 και δυστυχώς δεν...
Ίσως δε μου αρέσει το stealth που χρειάζεται για να παίξεις.

Να βάλω και far cry 4 και primal στη λίστα;
 

kostas1982

Senior Member
21 May 2011
641
Απάντηση: Προτάσεις παιχνιδιών ps4

Το βρήκα σήμερα το far cry 4 σε used από πολυκαταστήματα (13 ) και το πήρα. Αν μου αρέσει, θα πάρω και το primal.

Το επόμενο θα είναι το GTA V, μόλις το βρω σε καλή τιμή.

Το κακό είναι πως δεν έχω χώρο πλέον στον σκληρό και πρέπει να αρχίζω να σβήνω games.
 

pathfinder

AVClub Addicted Member
28 October 2007
1,510
Πικέρμι
Re: Απάντηση: Προτάσεις παιχνιδιών ps4

Το βρήκα σήμερα το far cry 4 σε used από πολυκαταστήματα (13 ) και το πήρα. Αν μου αρέσει, θα πάρω και το primal.

Το επόμενο θα είναι το GTA V, μόλις το βρω σε καλή τιμή.

Το κακό είναι πως δεν έχω χώρο πλέον στον σκληρό και πρέπει να αρχίζω να σβήνω games.

Μπορείς εαν θυμαμαι καλά να βάλεις εξωτερικό σκληρό δίσκο για expansion. Να πάρεις το god of war 4, uncharted 4 οπωσδηποτε!
 

kostas1982

Senior Member
21 May 2011
641
Απάντηση: Προτάσεις παιχνιδιών ps4

Τελικά εχω πάρει ως τώρα:

1.the last of us
2.Horizon zero dawn
3.Battlefield 1
4.GTA V
5.Far cry 4
6.Far cry primal
7.The division
8. Destiny
Noμιζω ότι είμαι κομπλέ για το καλοκαίρι.

Προφανώς δε θα προλάβω να τα παίξω όλα , αλλά ήταν σε καλές τιμές και δεν μπόρεσα να αντισταθώ.

Έχω στη λίστα που θα πάρω κάποια στιγμή τα
wolfenstein, tomb raider , GT sport , god of war , rachet and clank, rayman legends (το έχω τερματισει στο ps3, αλλά έχει χαβαλε με παρέα)
 

vadergr

Super Moderator
Staff member
17 August 2007
27,398
Μεταμορφωση
Re: Απάντηση: Προτάσεις παιχνιδιών ps4

Τελικά εχω πάρει ως τώρα:

1.the last of us
2.Horizon zero dawn
3.Battlefield 1
4.GTA V
5.Far cry 4
6.Far cry primal
7.The division
8. Destiny
Noμιζω ότι είμαι κομπλέ για το καλοκαίρι.

Προφανώς δε θα προλάβω να τα παίξω όλα , αλλά ήταν σε καλές τιμές και δεν μπόρεσα να αντισταθώ.

Έχω στη λίστα που θα πάρω κάποια στιγμή τα
wolfenstein, tomb raider , GT sport , god of war , rachet and clank, rayman legends (το έχω τερματισει στο ps3, αλλά έχει χαβαλε με παρέα)

Ξεκινας με τα δυο πρώτα.
 

kostas1982

Senior Member
21 May 2011
641
Απάντηση: Re: Απάντηση: Προτάσεις παιχνιδιών ps4

Καινούριο καλοκαίρι, καινούρια λίστα με παιχνίδια που θα βάλω στη wish list.
Πήρα ως τώρα τα
FIFA 19 (μήπως έρθει κανένας φίλος και θυμηθούμε τις επικές μάχες στο pro)
God of war
Mafia 3
Rise of the tomb raider
Batman Arkham Knight

Eχω κάβα τα GTA V και Far cry Primal από πέρσι.
Νομίζω είναι καλυμμένος .
Θα έπαιρνα και κάποιο απο τα frantics , chimparty για να παίξουν και τα πιτσιρίκια αλλά δυστυχώς θέλουν internet και στο εξοχικό δεν έχω.
Αν έχετε καμία άλλη πρόταση σε παλιότερα παιχνίδια, είμαι όλος αυτιά.
 

jpil

Supreme Member
13 March 2010
4,003
Πειραιάς - Αιγάλεω
Re: Προτάσεις παιχνιδιών ps4

Το God of war το τελευταίο είναι κορυφή όπως και τα far cry 4 και 5 επισης για εμενα διοτι ολα ειναι θεμα γούστου.

Καλό παιχνίδι.
 

kostas1982

Senior Member
21 May 2011
641
Απάντηση: Προτάσεις παιχνιδιών ps4

Ευχαριστώ πολύ!

Όντως, το far cry 4 το ευχαριστήθηκα. Το Primal που το ξεκίνησα λίγο, δεν με ενθουσίασε. Ίσως θέλει τον χρόνο του για να το συνηθίσω.
Το Far cry 5 μάλλον είναι η επόμενη αγορά μου.

Λέω να ξεκινήσω να παίζω το gta v , αλλά φοβάμαι πως θα μου πάρει όλο το καλοκαίρι να το τερματίσω μιας και συνηθίζω να παίζω ολα τα side missions. Πρέπει να έχει πολύ πράγμα...
 

avpap

Μέλος Σωματείου
30 September 2011
9,559
Αθηνα
Re: Προτάσεις παιχνιδιών ps4

Μου αρέσουν αεροπλανακια και πήρα χωρίς σκέψη το ace combat
 

pathfinder

AVClub Addicted Member
28 October 2007
1,510
Πικέρμι
Re: Προτάσεις παιχνιδιών ps4

call of duty WWII, μικρό σε διάρκεια αλλα πολυ καλη ατμόσφαιρα του πολέμου και τα γραφικά ειναι εξαιρετικά!
 

jpil

Supreme Member
13 March 2010
4,003
Πειραιάς - Αιγάλεω
Re: Απάντηση: Προτάσεις παιχνιδιών ps4

Ευχαριστώ πολύ!

Όντως, το far cry 4 το ευχαριστήθηκα. Το Primal που το ξεκίνησα λίγο, δεν με ενθουσίασε. Ίσως θέλει τον χρόνο του για να το συνηθίσω.
Το Far cry 5 μάλλον είναι η επόμενη αγορά μου.

Λέω να ξεκινήσω να παίζω το gta v , αλλά φοβάμαι πως θα μου πάρει όλο το καλοκαίρι να το τερματίσω μιας και συνηθίζω να παίζω ολα τα side missions. Πρέπει να έχει πολύ πράγμα...

Το far cry 4 το ευχαριστήθηκα περισσότερο από το 5, γούστα είναι αυτά πάντα.
 

Gojakla

Supreme Member
20 May 2009
5,856
Re: Προτάσεις παιχνιδιών ps4

Είναι σε προσφορά τα Far Cry 5 & New Dawn αν δεν κάνω λάθος.
Το New Dawn είναι η συνέχεια του 5.