DSE που δεν μπορω να το φωτογραφισω

  • Αγαπητοί φίλοι και φίλες.

    Με ιδιαίτερη χαρά σας προσκαλούμε στην κοπή της πρωτοχρονιάτικης πίτας του AVClub στη Θεσσαλονίκη για το 2024 την Κυριακή 07 Απριλίου και ώρα 14.00

    Δηλώστε τη συμμετοχή σας εδώ, θα χαρούμε πολύ να σας γνωρίσουμε από κοντά.

Lef7234

Inactive User
5 May 2007
6,504
Εχω προσεξει στην τηλεοραση μου Panasonic TX-65DX750E DSE στο κεντρο αλλα ενω με το ματι το βλεπω το ειδε και η γυναικα μου στην φωτογραφικη δεν μπορω να το βγαλω.
Εχω ειδοποιησει ηδη το service και περιμενω να μου ερθουν αλλα φοβαμαι οτι δεν ειναι τοσο πολυ και θα μου πουν οτι ειναι φυσιολογικο.



DSC01663.jpg
DSC01666.jpg
DSC01668.jpg
DSC01670.jpg
DSC01671.jpg
 
Last edited:

Lef7234

Inactive User
5 May 2007
6,504
Ηρθα σημερα την πηραν με πηρε αργοτερα ο τεχνικος απο τον εξωτερικο συνεργατη τους και μου ειπε οτι ειναι φυσιολογικο αυτο.

Εχω στειλει ηδη email στην Panasonic και θα του παρω αυριο για φασαρια.
 

vertical

Supreme Member
15 November 2011
3,335
Από τις γκρι κάρτες μια χαρά φαίνεται. Του κουτρούλη ο γάμος γίνεται. Την επεξεργάστηκα λίγο για να δεις κι εσύ ακριβώς το τι γίνεται

 

Lef7234

Inactive User
5 May 2007
6,504
Πηρα σημερα τηλέφωνο και μου ειπε μια κοπελα που μίλησα οτι το ειδαν το email και το εχουν προωθήσει.
 

Lef7234

Inactive User
5 May 2007
6,504
Πηρα σημερα τον εξωτερικο συνεργατη που ηρθε και πηρε στις 13/6 την τηλεοραση και μου ειπε οτι περιμενουν την Panasonic να παει να την παρει για παραπερα ελεγχο.

ΕΛΕΟΣ!!!!
 

Lef7234

Inactive User
5 May 2007
6,504
Αν σου χαλασει panasonc για τουλαχιστον ενα μην ξεχνας οτι εχεις τηλεοραση.

Και στους αλλους ετσι παει η μονο προνομιο της panasonic ειναι αυτο;
 

Lef7234

Inactive User
5 May 2007
6,504
Γεννησε η γυναικα μου ηρθε σπιτι το μωρο και ακομα τηλεοραση δεν εχω. :flipout:
 

Lef7234

Inactive User
5 May 2007
6,504
Πηρα Panasonic σημερα μου αλλαξαν οθονη την περειμενω απο μερα σε μερα.
 

Lef7234

Inactive User
5 May 2007
6,504
Υπάρχει περίπτωση να μου έβαλαν κατώτερο πάνελ πχ να είναι 50hz από 100hz που ήταν αυτό που είχε;
Η δεν τα κάνει η Panasonic αυτά; Φυσικά το αν το πάνελ είναι 3D είναι το πρώτο που θα δω .
 

Lef7234

Inactive User
5 May 2007
6,504
Με πηρε σημερα ο εξωτερικος συνεργατης να μου πει οτι του εστειλαν την τηλεοραση με καινουριο πανελ αλλα οτι και αυτο εχει DSE και να παω απο κει να την δω.
Πηγα την ειδα δεν εχει τοσο πολυ οσο ειχε αλλα παλι εχει και την αφησα να μιλησει με την Panasonic

Ειναι περιεργο που δεν μου την εφεραν σπιτι χωρις καν να αναφερουν οτι και σε αυτο το πανελ υπαρχει προβλημα εστω λιγοτερο απο το προηγουμενο.
Ισως να το ειδαν και εκει στην Panasonic οτι αυτο που εβαλαν δεν ειναι σωστο και ειπαν ας αποφασισει ο πελατης.

Το θεμα ειναι παλι οθονη θα αλλαξουν παλι θα περιμενω ενα μηνα;
 

Lef7234

Inactive User
5 May 2007
6,504
Με πηραν εχθες απο την Panasonic μιλησα με τον κ Αλεξιου μου ειπε οτι αλλαξαν οθονη και πως λογω μεγαλης οθονης 65 παντα θα υπαρχει λιγο DSE δεν το δεχτηκα και με περιμενει οταν γυρισει απο διακοπες 7 Αυγουστου να παω απο κει να μου βαλει πανω γεννητρια να παω και εγω το στικακι με τα τεστ και να μιλησω με τον διευθυντη.
 

Lef7234

Inactive User
5 May 2007
6,504
Πηγα απο κει να δω την νεα οθονη στα ματια μου δεν ειναι τελεια αλλα τελεια δεν ηταν και η οθονη απο μια oled 65 που ειδα και σε αυτη με το βιντεο που του πηγα υπηρχαν μικρο σκιες οποτε τι να πω περιμενω να μου την φερουν.

Η αληθεια ειναι οτι εμεινα χαζος γιατι περιμενα οταν βαλαμε το DSE test στην OLED να ειναι τελεια η εικονα αλλα απο την στιγμη που ουτε εκει ηταν τελεια δεν ηξερα τι να πω.
Οπως καταλαβα τελεια εικομα απο αποψη DSE δεν υπαρχει γιατι ακομα και εδω αυτο που εγω το βλεπω χαλια αυτοι το λενε καλο.

https://www.rtings.com/tv/tests/picture-quality/gray-uniformity-dirty-screen-effect-dse
 

tiniakos

AVClub Fanatic
7 August 2007
16,146
Τήνος / Ελλάς
Υπερκοστολογημένα καταναλωτικά αγαθά Λευτέρη για εύπεπτους καταναλωτές.
Επειδή και εγώ βλέποντας και ακριβές tv κατάλαβα ότι εν έτη 2018 τέλεια tv δεν υπάρχει προτιμώ να κάνω πια vfm αγορές και όχι ότι πιο ακριβό υπάρχει.
 

Lef7234

Inactive User
5 May 2007
6,504
Η πλακα ειναι οτι ειδα πως ειχαν γρατσουνισει το ενα ποδι και τους λεω εγω την ειχα σε αριστη κατασταση και η απαντηση ηταν "α δεν ειναι δικια σας η γρατσουνια θα σας βαλουμε ενα ζευγαρι αλλα ποδια" που ηδη τα ειχαν εκει.
Δηλαδη τι περιμεναν πως δεν θα δω την γρατσουνια η οταν την δω θα πω εγω την εκανα και δεν το θυμαμαι;

Τους ζητησα και χαρτι που να γραφει οτι ηταν εκει δυο μηνες απο 13/6 για να εχω ακομα καλυψη δυο μηνων μετα το τελος την εγγυησης.
 

petros n

AVClub Enthusiast
16 April 2008
987
παντος τα σερβις ειναι γρυγορα βλεπω .....οταν ομως τα ακουμπαμε στης εταιριες ειναι καλα ε; αι δεν μπορεις να βρεις δικιο πουθενα
 

Lef7234

Inactive User
5 May 2007
6,504
τρεις φορες να σου παθει κατι εχεις χασει 6 μηνες απο τα δυο χρονια που εχεις εγγυηση. :flipout:
 

Lef7234

Inactive User
5 May 2007
6,504
Μου εβγαλε σημερα αναβαθμιση και προσεξα οτι πλεον δεν εχει DVB-T2 μας δουλευουν;
 

petros n

AVClub Enthusiast
16 April 2008
987
χρόνια πολλά χριστός ανέστη,,τελικα απο οτι έχω καταλάβει δεν αξίζει τον κόπο να σκάς ενα σκασμό χρήμματα σε ενα προιόν ακριβο που δεν σου προσφέρει τελικά
αυτό που πληρώνεις ανταποδοτικά
 

Lef7234

Inactive User
5 May 2007
6,504
Ειναι που ηθελα 3D γιατι εχω πολυ πραμα και τα περισσοτερα παιδικα και με τρια παιδια επρεπε να παρω 3D τηλεοραση.

Χρονια πολλα Χριστος Ανεστη.