ΕΡΤ VR

MIKU

AVClub Addicted Member
7 May 2017
1,983
Last edited by a moderator:

KritonK

New member
11 September 2011
19
Re: Απάντηση: ΕΡΤ VR

Εμένα, πάντως, με απέλυσε!
apolyw.jpg
Προφανώς κάποιος απέδωσε το "dismiss" ως «απολύω», μεταφράζοντας το αντίστοιχο αγγλικό κείμενο χωρίς να βλέπει πώς χρησιμοποιείται. Το σωστό θα ήταν να έλεγε «κλείσιμο», «απόρριψη» ή, έστω, «απόλυση», αν πραγματικά θέλαν να με απολύσουν και όχι απλώς να μου δώσουν τη δυνατότητα να κλείσω το διάλογο.
 

jinkostas

New member
21 June 2006
63
Έχει καταφέρει κάποιος να το δουλέψει ; και εννοώ το Live κομμάτι... ΔΕΝ ΠΑΙΖΕΙ... ΑΠΑΡΑΔΕΚΤΟ.... κάνανε και συνεντεύξεις τύπου τρομάρα μας....
 

Panagiotiss

Established Member
5 October 2016
133
Κατάφερα να συνδεθώ, ίσα ίσα για να πάρω ένα σκρίνσοτ και να το ανεβάσω στα σόσιαλ μύδια και ξανααπολύθηκα 😂😂😂
 

KritonK

New member
11 September 2011
19
Σήμερα κυκλοφόρησε νέα έκδοση της εφαρμογής, η οποία μάλλον δουλεύει, αφού αυτή τη φορά δεν με απέλυσε.

Όταν της έριξα μια ματιά, δεν πρέπει να είχε αγώνα, μπορούσες όμως να δεις τον χθεσινό αγώνα Ρωσία-Σαουδική Αραβία. Μπορούσες, τρόπος του λέγειν, γιατί πρέπει να ξεκινούσε με την τελετή ενάρξεως και, παρ' όλον ότι δεν επρόκειτο για ζωντανή μετάδοση, δεν φαίνεται να υπάρχει τρόπος για να τρέξεις την εγγραφή.

Πρώτη εντυπωση είναι ότι ο ήχος είναι πάρα πολύ χαμηλός. Δεύτερη εντύπωση είναι ότι δεν πρέπει να δείχνει την ελληνική μετάδοση, μια και δεν άκουγα κάποιον να μιλάει (ασταμάτητα, ως είθισται) στα Ελληνικά. Κάτι άκουσα στα Αγγλικά, αλλά πιθανόν να ήταν μέρος του προγράμματος. Όμως και πολύ χαμηλός ήταν ο ήχος, και δεν είχα τη δυνατότητα τρέξω την εγγραφή, ώστε να μπορέσω να το επαληθεύσω ή να το διαψεύσω.

Από εικόνα, αυτό που δείχνει είναι ένα παράθυρο στο εικονικό σαλόνι τής εφαρμογής, που κοιτάει στο γήπεδο. Την εικόνα μπορείς να τη δεις σε δύο επίπεδα zoom. Στο κανονικό, φαίνεται μεγάλο μέρος του γηπέδου, αλλά όχι όλο, οπότε πρέπει να κουνάς δεξιά-αριστερά την οθόνη, για να δεις το σημείο του γηπέδου, που σε ενδιαφέρει. Στο άλλο επίπεδο φαίνεται όλο το γήπεδο. Εφετζίδικο, αλλά δεν νομίζω να θέλει να δει κάποιος ολόκληρο αγώνα με αυτόν τον τρόπο. (Τώρα, αν είχα ένα πραγματικό τέτοιο παράθυρο στο σαλόνι μου, να το ξανασυζητήσουμε!)