Ενός ατοπήματος γινομένου μύρια έπονται

delfos

New member
11 October 2006
34
Γι'αυτό ζητώ τις γνώμες,των ειδικωτέρων.
Εδω και αρκετά χρόνια ζούσα ικανοποιημένος με το setup μου ώς την στιγμή που το ζηλέψαν οι φίλοι μου και ξεκινήσαν οι παρακλήσεις πώλησης .
Πρόσφατα μετά από κρασιά,ωραία παρέα και ακόμη καλύτερη μουσική, έδωσα τον λόγο μου και μαζί του τον ενισχυτή μου,fpb 300,με σκοπό να πάρω έναν
ca 301,επειδη η B&W στις εκθέσεις παίζει με Classe, και έχω ένα ζευγάρι 801 matrix.
Επαρχία στις εσχατιές της χώρας,σύγκριση μηδέν.Πίστη μόνον στις εμπειρίες των άλλων όσο αληθινές κι άν είναι.Για να μην μακρυγορώ τα έκανα χάλια.
Τώρα σκέπτομαι να χτίσω.Εχω τα καλώδια:jps superconductor 2 (rca),music hose mh 750 (ηχείων).τα ηχεία, 801 matrix s3,
και υπόλοιπα από προσπάθειες : krell kav 300il,conrad johnson pf2(pre),rotel rb1090,pick up michell.Ψηφιακή πηγή γιόκ.
Σκέπτομαι:
α)Να χτίσω απο τα θεμέλια?
β)Να αναπαλαιώσω?
γ)Να μερεμετίσω?
Υ.Γ. Την έχω ψωνήσει με τον pathos cinema x, και με τα Usher 8871, που
σημειωτέον δεν έχω ακούσει μαζί,αλλά σε χωριστά setup.
:flipout::flipout:
 

delfos

New member
11 October 2006
34
Καλησπέρα και ευχαριστώ για την βοήθεια
Ο ήχος έχει "αδυνατίσει " .Ο χώρος αλλάζει οσονούπω πάντως ήταν περίπου
45 m2 5,5χ8 και κάτι και γίνεται περίπου 60 m2
 

delfos

New member
11 October 2006
34
Re: Απάντηση: Ενός ατοπήματος γινομένου μύρια έπονται

Δηλαδή έδωσες τον fpb300 και πήρες τον kav300il;;;

Ατόπημα μεγάλο...

Πάντως (αν αυτό σημαίνει τίποτα) όταν βγήκαν τα 801matrix δεν έπαιζαν με classe

Δεν έδωσα τον 300 για τον il αλλά είχα τον ολοκληρωμένο με άλλα ηχεία και αλλάζοντας έμεινε.
 

delfos

New member
11 October 2006
34
Τα usher ειναι πολυ ωραια ηχεια, τα ακουω πολυ συχνα με εναν v12, .Δεν εχω ακουσει τα matrix ωστε να τα συγκρινω. Προταση. Πουλα τον 300 και τον rotel και παρε αυτον http://cgi.ebay.de/Krell-FPB-300cx-...ryZ23325QQssPageNameZWDVWQQrdZ1QQcmdZViewItem

Ακριβώς αυτόν έδωσα σε φίλο μου (χάρισα) 4000eur και η πρόταση γιά τον
300il και τον pf2(mm,mc)preamp απο το κατ/μα orpheus (trade in για τον Cinema X) ήταν 1500eur με το σκεπτικό οτι τόσο πουλιούνται στην Αμερική
αλλά με το ίδιο σκεπτικό ο cinema x έχει 1800 eur λιγώτερα αλλού