Dead pixel samsung ku6000

  • Αγαπητοί φίλοι και φίλες.

    Με ιδιαίτερη χαρά σας προσκαλούμε στην κοπή της πρωτοχρονιάτικης πίτας του AVClub στη Θεσσαλονίκη για το 2024 την Κυριακή 07 Απριλίου και ώρα 14.00

    Δηλώστε τη συμμετοχή σας εδώ, θα χαρούμε πολύ να σας γνωρίσουμε από κοντά.

Stamatinho13

New member
10 November 2014
53
Καλησπερα σε ολους.
Εχω την τηλεοραση που λεω στον τιτλο 1.5 χρονο με μηδεν προβληματα.
Σημερα που την καθαρισα και εκανα εναν ελεγχο στο πανελ διεκρινα 3-4 μαζεμενα πιξελ μαυρα,δε ξερω για πιο λογο εμφανιστηκαν.

Υπαρχει περιπτωση να φυγουν η να μπω στη διαδικασια για επισκευη;
Η αληθεια ειναι οτι δε φαινονται απο 1.5 μετρο που καθομαι αλλα φοβαμαι μηοως γινει χειροτερο.
Ειμαι ακομα σε εγγυηση.
 

hxostil

AVClub Addicted Member
Καλησπερα σε ολους.
Εχω την τηλεοραση που λεω στον τιτλο 1.5 χρονο με μηδεν προβληματα.
Σημερα που την καθαρισα και εκανα εναν ελεγχο στο πανελ διεκρινα 3-4 μαζεμενα πιξελ μαυρα,δε ξερω για πιο λογο εμφανιστηκαν.

Υπαρχει περιπτωση να φυγουν η να μπω στη διαδικασια για επισκευη;
Η αληθεια ειναι οτι δε φαινονται απο 1.5 μετρο που καθομαι αλλα φοβαμαι μηοως γινει χειροτερο.
Ειμαι ακομα σε εγγυηση.

απο την στιγμη που τα εντοπισες το ματι σου θα πηγαινει συνεχεια σε εκεινο το σημειο...καλυτερα να πας για αλλαγη πανελ εαν το βλεπεις η σε χαλαει και το σκεφτεσαι
 

Stamatinho13

New member
10 November 2014
53
Πριν καιρο ειχα φαει ξενερωμα γιατι στην σχετικα καινουρια tv μου ειχα εντοπισει καμενα πιξελ,βεβαια δε φαινοντουσαν παρα μονο απο κοντα,και εγω

πανω στον καθαρισμο του πανελ τα εντοπισα.Κατι φιλοι μου πιο γνωστες μου ειπαν δεν επανερχονται παρα μονο αν ηταν κολλημενα σε καποιο χρωμα.

Η αληθεια ειναι οτι και εγω απ οτι εψαξα απο εδω και απο κει και σε ξενα φορα ολοι το ιδιο ελεγαν.

Προχθες εκει που καθομουν κοντα στο πανελ λεω κατσε να δω μηπως καηκαν και αλλα και προς εκπληξη μου οχι μονο δεν ειδα αλλα μαυρα πιξελ αλλα και αυτα τα που ειχα εντοπισει εξαφανιστηκαν.

Η μονη αλλαγη που εγινε στην τηλεοραση τον τελευταιο μηνα ηταν οτι την αλλαξα θεση στο σαλονι και την βλέπει*πολυ περισσοτερο ο ηλιος.

Και λεω εγω υπαρχει περιπτωση*λογο αυτου να εγινε κατι ως δια μαγειας και να εφτιαξαν*τα πιξελ?Τι αλλο μπορει να εχει συμβει μιας και δεν ασχοληθηκα καθολου με το θεμα μετα τις απογοητευτικες απαντησεις που ελαβα.Ουτε χρησιμοποιησα καποιο προγραμμα η κατι τετοιο μιας και ολα ηταν για κολλημενα πιξελ και* οχι καμενα.

Και τι πρεπει να προσεχω πανω κατω για να αποφυγω μαυρα πιξελ.