Subwoofer

  • Αγαπητοί φίλοι και φίλες.

    Με ιδιαίτερη χαρά σας προσκαλούμε στην κοπή της πρωτοχρονιάτικης πίτας του AVClub στη Θεσσαλονίκη για το 2024 την Κυριακή 07 Απριλίου και ώρα 14.00

    Δηλώστε τη συμμετοχή σας εδώ, θα χαρούμε πολύ να σας γνωρίσουμε από κοντά.

Giannis20vt

New member
19 January 2010
41
Καλησπερα στην παρέα. για να μην ανοιγω άλλο θεμα, θα κανω την ερωτηση μου εδω, αφου ειναι σχετική.
Εχω το ASTRA K Μοντελο του 2018 με leasing. Θελω να βελτιωσω λιγο τον ηχο, και ιδιαιτερα το μπασο του. Σχεφτηκα να βαλω ενα ενεργο sub απο αυτα τα μικροκαμμομένα, σαν κουτια που ειναι με υψος μολις 7cm.
Τι γνωμη εχετε για μια τετοια λυση; Βρηκα 2 - 3 παρομοια PIONEER TS-WX130EA, KENWOOD KSC-SW11. Επίσης το PIONEER TS-WX610A που μπαινει στο χωρο της ρεζερβας
Ευχαριστω για τις απαντησεις σας.
 

ckorolis

Inactive User
31 May 2010
165
Re: Subwoofer Αυτοκινήτου

Καλησπερα στην παρέα. για να μην ανοιγω άλλο θεμα, θα κανω την ερωτηση μου εδω, αφου ειναι σχετική.
Εχω το ASTRA K Μοντελο του 2018 με leasing. Θελω να βελτιωσω λιγο τον ηχο, και ιδιαιτερα το μπασο του. Σχεφτηκα να βαλω ενα ενεργο sub απο αυτα τα μικροκαμμομένα, σαν κουτια που ειναι με υψος μολις 7cm.
Τι γνωμη εχετε για μια τετοια λυση; Βρηκα 2 - 3 παρομοια PIONEER TS-WX130EA, KENWOOD KSC-SW11. Επίσης το PIONEER TS-WX610A που μπαινει στο χωρο της ρεζερβας
Ευχαριστω για τις απαντησεις σας.

Κάτω από το κάθισμα, ή στον χώρο του πορτμπαγκάζ ??
 

Μιχάλης Κορ.

Moderator
Staff member
18 June 2006
21,453
Πειραιάς
H λύση του ενεργού υπογούφερ κάτω από το κάθισμα συνήθως του οδηγού ή του συνοδηγού, είναι μια καλή λύση χωρίς ιδιαίτερες παραχωρήσεις σε χώρους. Το αποτέλεσμα στον ήχο είναι καλό αλλά υποδεέστερο από το να βάλεις κάτι με μεγαλύτερο όγκο.
Σίγουρα πάντως προσφέρει καλό αποτέλεσμα από το καθόλου κ γενικά αξίζει. Επειδή όμως ο όγκος της καμπίνας του αμαξιού σου είναι μεγάλος, μήπως να δοκίμαζες πρώτα μια λύση ;