Soundbar η home cinema

SoulHunter

New member
12 March 2011
4
καλημέρα καινούργιος στο φορουμ . πρώτη φορα αγοράζω κάτι παρόμοιο μέχρι τώρα με κάτι ψευτο logitech ηχεία για υπολογιστές άκουγε μουσική και έβλεπα ταινίες (η τα creative gigaworks 2.1 που μας άφησαν χρόνους ) .
Μπάτζετ 250 με 300μαξ
Είναι καλύτερα να πάω σε sound bar? Ποια να επιλέξω?
Απο sound bar είμαι προς
sj7 της lg
Yas 207
Με αρέσει Και ή sound blaster x katana
Από home cinema
lg lhb625
Sony bdv-e2100
Sammsung ht j5500
Γίνεται σε αυτά τα χρήματα να πάρω χωριά ενισχυτή και ηχεία η άντε με άλλα 100 παραπάνω? Όχι τπτ αλλά δεν σκοπεύω να δουλέψω το blueray.
Να επισημάνω ότι η ένταση δεν θα είναι ποτέ πάνω από την μέση δλδ γενικά θα ακούω για να ακούω εγώ και όχι οι δίπλα λόγο πολυκατοικίας οπότε δεν θέλω κάτι τρελό σε ένταση για πάρτυ δλδ.
Στο μέλλον θα αγοράσω ενα amazon echo και γενικά θα δουλέψω λίγο πάνω στο smart home οπότε αν γίνεται να συνδέω κάπως ασυρματα με wifi αυτο που θα πάρω θα ήταν ωραίο.
 

Pleo

AVClub Fanatic
14 March 2008
19,597
Αθήνα
350 κάνε το budget περίπου για να πάρεις μια ηχομπάρα με σοβαρό(τερο) sub. Προτείνω ή την JBL Bar 2.1 ή την μικρή αλλά θαυματουργή Magnifi Mini της Polk. H Katana που κοιτάς είναι για κοντινή απόσταση κάτω από το monitor ενός PC.
Σε LG δες καμιά τηλεόραση καλύτερα και σε ό,τι αφορά τη Yamaha είναι πιο λίγη σε ήχο σε σχέση με τις δυο που σου προτείνω.

Τα υπόλοιπα συστήματα όλα-σε-ένα μόλις παραδώσει πνεύμα ο οδηγός δίσκου θα σου μείνουν άχρηστα.