Nova 831 κ on demand

  • Αγαπητοί φίλοι και φίλες.

    Με ιδιαίτερη χαρά σας προσκαλούμε στην κοπή της πρωτοχρονιάτικης πίτας του AVClub στη Θεσσαλονίκη για το 2024 την Κυριακή 07 Απριλίου και ώρα 14.00

    Δηλώστε τη συμμετοχή σας εδώ, θα χαρούμε πολύ να σας γνωρίσουμε από κοντά.

ilias78

Established Member
13 December 2009
280
Εχω το εξης θεμα με τον συγκεκριμενο αποκωδικοποιητη. Καθε φορα που βλεπω ταινια στο on demand, μολις τελειωσει κ πατησω exit για να βγω εκτος on demand, ο αποκωδικοποιητης κολλαει. Το κοκκινο λαμπακι που αναβει οταν παταμε το κοντρολ μενει αναμενο κ μενει κολλημενος στο μενου του ondemand. Για να ξεκολλησει η θα πρεπει να βγαλω μπριζα η να πατξσω reset.
Εχω κανει το τελευταιο update κ επαναφορα αλλα τονπροβλημα δεν λυθηκε. Μιλησα με τεχνικο κ ακρη δεν εβγαλα. Εχει κανει ιδεα το φταιει?
Να σημειωσω πως τον εχω συνδεδεμενο με powerlink.
 

Teo010

AVClub Enthusiast
11 April 2012
1,174
Και εμενα μου τα κανει αυτα τωρα τελευταια, αλλα φοβαμαι να κανω την τελευταια αναβαθμιση με αυτα που διαβαζω τελευταια. Προσπαθω με επανεκκινησεις να λυσω το θεμα.
 

billgout

New member
12 March 2010
58
Αθήνα
Επειδή τα ίδια κάνει και σε μένα (όχι μόνο στο on demand αλλά και όταν πατάω το guide) και το έχω συνδεδεμένο ενσύρματα (1 Gbit), δείτε την πιθανή αιτία εδώ όπως πολύ σωστά γράφει ο ilise
 

Teo010

AVClub Enthusiast
11 April 2012
1,174
Παντως εδω και ενα χρονο δεν ειχα καποιο προβλημα. Ολα αρχισαν την στιγμη που εδωσαν το on demand στον 865 και αρχισαν τα πειραματα στο δικτυο.
 

ilias78

Established Member
13 December 2009
280
Να ειναι θεμα hardware του συγκεκριμενου δεκτη ή θεμα software?
 

MATTHIAS

AVClub Enthusiast
5 December 2007
1,083
ΛΑΡΙΣΑ
Απάντηση: Re: Nova 831 κ on demand

Να ειναι θεμα hardware του συγκεκριμενου δεκτη ή θεμα software?
όλα τα μοντέλα -παλιά και νούργια- την εμφανίζουν αυτή τη συμπεριφορά τελευταία
για bug του sw μοιάζει!
 

Teo010

AVClub Enthusiast
11 April 2012
1,174
Απάντηση: Re: Nova 831 κ on demand

Να ειναι θεμα hardware του συγκεκριμενου δεκτη ή θεμα software?
Προσπαθησε πριν δεις την ταινια να κανεις πρωτα μια επανεκκινηση του δεκτη μεσα απο τις ρυθμισεις και μετα βαλε την ταινια. Και πες μας αν τουλαχιστον ετσι παιξει κανονικα.