Βοήθεια για αγορά Media player

  • Αγαπητοί φίλοι και φίλες.

    Με ιδιαίτερη χαρά σας προσκαλούμε στην κοπή της πρωτοχρονιάτικης πίτας του AVClub στη Θεσσαλονίκη για το 2024 την Κυριακή 07 Απριλίου και ώρα 14.00

    Δηλώστε τη συμμετοχή σας εδώ, θα χαρούμε πολύ να σας γνωρίσουμε από κοντά.

XristosP.

Established Member
12 October 2012
147
XΑΛΚΙΔΑ
Καλησπερα
Εχω τον marantz sr 7012 , tv samsung UE65MU8002T και γενικα το συστημα ειναι 7.2.4 με εναν επιπλεον τελικο που συμπληρωνει τον marantz.
Bλεπω κυριως ταινιες που καταβαζω με το DV X one το οποιο ομως εχει πλεον ξεπεραστει προ πολλου.Για να ειμαι συντομος, παω κατ ευθειαν στην ερωτηση. Ποιο media player να παρω; Το zidoo x20 ή το zappiti duo 4k hdr; Ποιο απο τα δυο προτεινεται; To zappiti υπαρχει στην ελληνικη αγορα. Το zidoo με προβληματιζει γιατι πρεπει να το αγορασω απ το εξωτερικο.
Βοηθεια παρακαλω!!
Ευχαριστω προκαταβολικα.
 

takis1964

Senior Member
8 October 2007
587
Bγηκε νεο μοντελο βελτιωμενο το se!

Στάλθηκε από το SM-G955F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
 

fotis1976

AVClub Enthusiast
6 February 2014
812
Χανιά
το zappiti se βγαίνει μόνο σε one δηλαδήμε ενα σκληρο δίσκο και το βασικό πλεονεκτημα έναντι του απλού ειναι η hdmi audio που ΔΕΝ τη χρειάζεσαι γιατί έχεις ολοκαίνουριο ενισχυτή. Από κει και περα το χ20 έχει ελαφρώς βελτιωμένο τσιπακι 1296 έναντι 1295 του ζαππιτι.Λογικα δεν θα καταλάβεις διαφορά σε ήχο και εικόνα.πάρε οποιο βρισκεις πιο έυκολα ή πιο φτηνά εσύ αποφασίζεις.
 

XristosP.

Established Member
12 October 2012
147
XΑΛΚΙΔΑ
Απάντηση: Re: Βοήθεια για αγορά Media player

το zappiti se βγαίνει μόνο σε one δηλαδήμε ενα σκληρο δίσκο και το βασικό πλεονεκτημα έναντι του απλού ειναι η hdmi audio που ΔΕΝ τη χρειάζεσαι γιατί έχεις ολοκαίνουριο ενισχυτή. Από κει και περα το χ20 έχει ελαφρώς βελτιωμένο τσιπακι 1296 έναντι 1295 του ζαππιτι.Λογικα δεν θα καταλάβεις διαφορά σε ήχο και εικόνα.πάρε οποιο βρισκεις πιο έυκολα ή πιο φτηνά εσύ αποφασίζεις.

Ευχαριστω θερμα για τη βοηθεια.
Θα επαιρνα το zidoo x20 - ειναι 100 ευρω ακριβοτερο απο το zappiti- αλλα φοβαμαι τους εκτελωνισμους κτλ κτλ. Το zappiti κι αυτο με 2 σκληρους εχει 400 ευρω και το βρισκω στην Αθηνα. Εχει το 1295 τσιπσετ, ενω το zidoo το 1296. Κατα τα αλλα στα χαρακτηριστικα σχεδον τα ιδια. Τι λες;;
Eυχαριστω πολυ για τις συμβουλες!!
 

vadergr

Super Moderator
Staff member
17 August 2007
27,411
Μεταμορφωση
Re: Απάντηση: Re: Βοήθεια για αγορά Media player

Ευχαριστω θερμα για τη βοηθεια.
Θα επαιρνα το zidoo x20 - ειναι 100 ευρω ακριβοτερο απο το zappiti- αλλα φοβαμαι τους εκτελωνισμους κτλ κτλ. Το zappiti κι αυτο με 2 σκληρους εχει 400 ευρω και το βρισκω στην Αθηνα. Εχει το 1295 τσιπσετ, ενω το zidoo το 1296. Κατα τα αλλα στα χαρακτηριστικα σχεδον τα ιδια. Τι λες;;
Eυχαριστω πολυ για τις συμβουλες!!

Εχεις αναγκη τις υποδοχες των δισκων? Και τις δύο? Αν βολεύεσαι με μια παρε το Zidoo X10 αλλιως παρε και το Zidoo X9s.
 

fotis1976

AVClub Enthusiast
6 February 2014
812
Χανιά
Ο Vader εχει ένα δίκιο. Ξεκινας με ενα κοστολογιο με 2 δίσκους προς τα 600 ευρω. Εγώ εχω zidoo x8 με Seagate back up hub 6 tb ιδιο τσιπσετ 1295 με κοστολογιο κατω απο 300 (220 με τις τιμες που τα πήρα ).Αναφερω απλώς οτι εχω 65άρα oled και marantz 6011 για να κάνεις τη σύγκριση. Η απόφαση δικιά σου, το τελικό αποτέλεσμα θα ειναι κατα 99% το ιδιο.
 

XristosP.

Established Member
12 October 2012
147
XΑΛΚΙΔΑ
Ευχαριστω ολους για τη βοηθεια!!!
Για καποιον ...ανεξηγητο λογο εχω ερωτευτει τα μηχανακια με τους δυο σκληρους:ernaehrung004:
Οποτε αυτο που καταλαβα απο τις συμβουλες σας ειναι οτι ή το zidoo x20 παρω ή το αντιστοιχο zappiti το αποτελεσμα θα ειναι το ιδιο με πολυ μικρες ισως διαφορες(τσιπσετ 1295 - 1296)
Καταλαβα σωστα;
 

fotis1976

AVClub Enthusiast
6 February 2014
812
Χανιά
Σωστά! Αλλα τώρα με έχει φάει η περιέργεια για τα ηχεία σου. να μας κάνεις μια παροσίαση όταν ολοκληρώσεις τις αγορές σου στα ανάλογο thead.
 

XristosP.

Established Member
12 October 2012
147
XΑΛΚΙΔΑ
Απάντηση: Re: Βοήθεια για αγορά Media player

Σωστά! Αλλα τώρα με έχει φάει η περιέργεια για τα ηχεία σου. να μας κάνεις μια παροσίαση όταν ολοκληρώσεις τις αγορές σου στα ανάλογο thead.

Καλημερα
Θα το κανω καποια στιγμη, παρ ολο που και αυτο το <<θεμα>> δεν εχει παρει την οριστικη του μορφη!!