Καλώς ήρθατε στο AVClub.
Σελίδα 6 απο 6 ΠρώτοΠρώτο ... 23456
Εμφάνιση αποτελεσμάτων σε εξέλιξη 51 έως 53 από 53

Θέμα: 4G Pocket WiFi

Supreme Member
    Ημερομηνία εγγραφής
    Apr 2008

Απάντηση: 4G Pocket WiFi

Κι αν δε φοβάσαι να βάλεις OpenWRT, το TP-Link Archer C7 v5 ( https://www.skroutz.gr/s/16404015/TP...her-C7-v5.html ) υποστηρίζεται πλήρως και έχει καλή τιμή. Και πάλι θα χρειαστείς ένα usb 4g modem.
    mp

AVClub Enthusiast
    Ημερομηνία εγγραφής
    Jul 2009

Re: 4G Pocket WiFi

Απόσπασμα Αρχική Δημοσίευση από Γιώργος.Χ Εμφάνιση μηνυμάτων
    Ετσι είναι αλλά πρακτικά για την χρήση που το θέλεις δεν θα έχεις κάποιο πρόβλημα. Σκέψου οτι και μια τυπική VDSL 100/10 να είχες, πάλι θα είχες περιορισμούς από την μέγιστη ταχύτητα download ακόμα και αν ο ρούτερ σου είχε gigabit ports.

Αν εχεις καλό και σταθερό 4G+ σημα μπορείς να προχωρήσεις με ανάλογη λύση.

Να και μια λύση με gigabit ports σε λίγο αλμυρή τιμή βέβαια...

https://www.e-gate.gr/746680/tp-link...nRhZ3MiOiIifV0
    Σε ευχαριστώ πολύ φίλε Γιώργο,με προβλημάτισες βέβαια! Είναι οι εξής επιλογές:
    Το MR600 με τις gigabit lan θύρες και dual band wifi που μου επεσήμανες και ανεβαίνει γύρω στα 160 ευρώ όπως βλέπω
    Το MR200 χωρίς gigabit lan θύρες αλλά με dual band wifi που αν δεν κάνω λάθος είναι αυτό που δίνει η cosmote/germanos αυτή τη στιγμή με δυο επιλογές αγοράς: Στα 119 ευρώ σκέτο ή στα 129 ευρώ μαζί με 50GB δωρεάν internet για 12 μήνες
    Τέλος το TL-MR 6400 που υπάρχει αυτή τη στιγμή στα 70 ευρώ αλλά δεν έχει ούτε gigabit lan θύρες ούτε dual band wifi

Επίσης στο φυλλάδιο της cosmote και του Γεραμνού είδα ότι παίζει και το Huawei Mobile Router B525s-23 4G & SIM για το οποίο δεν γνωρίζω πολλές πληροφορίες.Η cosmote το έχει στα 122,90 ευρώ.

Δεν ξέρω αν αξίζει να ανέβω γύρω στα 160 ευρώ για το MR600 με τις gigabit lan θύρες,να κινηθώ στο λίγο φθηνότερο MR200 της cosmote/germanos ή να πάω στο ακόμα φθηνότερο TL-MR 6400 που υπάρχει αυτή τη στιγμή στα 70 ευρώ ?

Επίσης μερικές ακόμα σκέψεις-ερωτήσεις:

Έχω το booster της cosmote.Αν ας πούμε βγάλω την κάρτα sim από το καρτοκινητό μου και την βάλω στο booster θα την αναγνωρίσει κανονικά και θα ξεκινήσει να καταναλώνει από τα διαθέσιμα MB του καρτοκινητού μου? Θα μου πει κάποιος γιατί δεν το δοκιμάζεις...Το σκέφτομαι...παίζει μετά που θα ξαναβάλω την κάρτα του booster να έχει πειραχθεί καμμιά ρύθμιση?

Αν πάω σε 4G router έχετε να προτείνετε και κάποιο load balancer ώστε αν θέλω να το συνδιάζω το 4G router με την σταθερή γραμμή μου ή και με το booster? Είναι plug and play?

Ευχαριστώ!

AVClub Addicted Member

Ημερομηνία εγγραφής
    Feb 2007
    Περιοχή
    NYC

Re: 4G Pocket WiFi

Το κινητό σου δεν έχει επιλογή να γίνει hotspot? Αν έχει ίσως γλιτώσεις έξοδα και δεν θα χάνεις κ κλήσεις

Σελίδα 6 απο 6 ΠρώτοΠρώτο ... 23456

Πληροφορίες Θέματος

Users Browsing this Thread

Αυτή τη στιγμή διαβάζουν την κατηγορία 1 χρήστες. (0 μέλη και 1 επισκέπτες)

Bookmarks

Κανόνες καταχώρησης