IPTV εξωτερικού (ιντερνετκή λήψη) με πληρωμή/συνδρομή. Τί υπάρχει;

  • Αγαπητοί φίλοι και φίλες.

    Με ιδιαίτερη χαρά σας προσκαλούμε στην κοπή της πρωτοχρονιάτικης πίτας του AVClub στη Θεσσαλονίκη για το 2024 την Κυριακή 07 Απριλίου και ώρα 14.00

    Δηλώστε τη συμμετοχή σας εδώ, θα χαρούμε πολύ να σας γνωρίσουμε από κοντά.

Status
Not open for further replies.

21Stathis21

New member
9 June 2018
79
Βλέπω στο διαδίκτυο sites οπως iptv-zone, buy iptv που παρέχουν iptv με συνδρομή αλλά δεν ξέρω πόσο αξίζουν ή ειναι μάπα/παγίδα με τιγκαρισμένους servers που θα σέρνονται. Τι άλλο υπάρχει σε αυτό το χώρο? Με ενδιαφέρει να βλέπω κυρίως τα ξένα Sky (Αγγλικά, Ιταλικά) με αξιοπρεπείς ταχύτητες τύπου π.χ Wind vision μεσω κάποιου media player. Ευχαριστώ.
 

AnDas

AVClub Enthusiast
19 June 2006
1,103
Αθήνα
Απάντηση: IPTV Εξωτερικού (ιντερνετκή λήψη) με πληρωμή/συνδρομή. Τι υπάρχει?

Εάν σε ενδιαφέρουν μόνο αυτά που λες, θα σου πρότεινα να ψάχνεις προς kodi μεριά. Με τα κατάλληλα ad- ons, μπορείς να πετύχεις αρκετά από τα κανάλια που θέλεις, σε πολύ καλή ποιότητα (παίζουν αρκετά και σε acestreams) και χωρίς συνδρομή

Στάλθηκε από το G8341 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
 

avpap

Μέλος Σωματείου
30 September 2011
9,571
Αθηνα
Re: IPTV Εξωτερικού (ιντερνετκή λήψη) με πληρωμή/συνδρομή. Τι υπάρχει?

κοιτα στο reddit, υπαρχουν reviews, εμπειριες χρηστων οπως επισης και πωλητες που διαφημιζουν την πραματεια τους.
Το avclub προσπαθει να κραταει αποστασεις ασφαλειας απο τετοιου ειδους δραστηριοτητες.
 

21Stathis21

New member
9 June 2018
79
Απάντηση: Re: IPTV Εξωτερικού (ιντερνετκή λήψη) με πληρωμή/συνδρομή. Τι υπάρχει?

Ευχαριστώ και τους δύο. Μετά το post μπήκα και στο site του Sky Αγγλίας και βρήκα τις διάφορες επιλογές (πολύ πράμα) των Sky boxes/συνδρομών και των διαφορων προμηθευτών σε χώρες άλλες εκτος Αγγλίας. Ειμαι εν ολίγοις στο ψάξιμο.
 

drspiros

AVClub Addicted Member
Παιδιά, να κάνω μια ερώτηση που αφορά σαφώς παράνομες και κακής ποιότητας υπηρεσίες. Πολλοί από αυτούς τους πειρατές του διαδικτύου διαφημίζουν και πουλάνε πακέτα, υπηρεσίες κτλ. που προέρχονται από παράνομη διακίνηση συνδρομών. Μέχρι εδώ κατανοητό και φυσικά παράδειγμα προς αποφυγή. Μέσα όμως στις υπηρεσίες τους φαίνεται να υπάρχουν "κανάλια" που προβάλλουν σειρές, ταινίες, ανάμεσά τους και ελληνικές σε ποιότητα συνήθως vhs! Αυτά τα κανάλια - που δεν είναι και λίγα - από ποιους διαχειρίζονται από τη στιγμή που δεν ανήκουν σε κάποιο συνδρομητικό πακέτο;
 

lakiss51

Supreme Member
8 December 2006
4,592
Τα "καναλια" ειναι αποθηκευμενες σε σερβερς ταινιες, οχι μονο απο εναν "παροχο"μα συνηθως τις μοιραζονται.
 

gbas

Senior Member
12 January 2010
303
Πριν λίγες ημέρες με επισκέφθηκε ένας συγγενής μου που διαμένει μόνιμα στο Γιοχάνεσμπουργκ.
Είναι συνδρομητής DSTV. Εγκαταστήσαμε στην τηλεόραση μου (android tv) την εφαρμογή dstv now με sideloading γιατι το app store δεν την έβγαζε και την εφαρμογή windscribe που έχω αγοράσει εδώ και χρόνια για τους υπολογιστές μου.
Η εφαρμογή με ενεργοποίηση ip Νοτίου Αφρικής από το windscribe και την εισαγωγή των κωδικών του όχι μόνο δούλεψε αλλά και με απίστευτη ποιότητα εικόνας (έχω cosmote vdsl 50).
Προτείνω όποιος έχει συγγενή ή φίλο στη υποσαχάρια Αφρική να κάνει μια προσπάθεια, γιατί το DSTV διατίθεται σε όλες αυτές τις χώρες.
Μετά από αυτό μάλλον θα διακόψω την cosmote tv σε δύο μήνες που λήγει το συμβόλαιο μου. Έναν από τους λόγους τον βλέπετε παρακάτω.
dstv.jpg
 

Spiros1979

Established Member
22 April 2014
170
Πριν λίγες ημέρες με επισκέφθηκε ένας συγγενής μου που διαμένει μόνιμα στο Γιοχάνεσμπουργκ.
Είναι συνδρομητής DSTV. Εγκαταστήσαμε στην τηλεόραση μου (android tv) την εφαρμογή dstv now με sideloading γιατι το app store δεν την έβγαζε και την εφαρμογή windscribe που έχω αγοράσει εδώ και χρόνια για τους υπολογιστές μου.
Η εφαρμογή με ενεργοποίηση ip Νοτίου Αφρικής από το windscribe και την εισαγωγή των κωδικών του όχι μόνο δούλεψε αλλά και με απίστευτη ποιότητα εικόνας (έχω cosmote vdsl 50).
Προτείνω όποιος έχει συγγενή ή φίλο στη υποσαχάρια Αφρική να κάνει μια προσπάθεια, γιατί το DSTV διατίθεται σε όλες αυτές τις χώρες.
Μετά από αυτό μάλλον θα διακόψω την cosmote tv σε δύο μήνες που λήγει το συμβόλαιο μου. Έναν από τους λόγους τον βλέπετε παρακάτω.
View attachment 163339

τι αλλο δειχνει ενοω μονο αγγλικο πρωταθλημα δειχνει ; η και αλλα πρωταθλημα ; μπακσετ εχει ; τι αλλα σπορ ;
 

gbas

Senior Member
12 January 2010
303
τι αλλο δειχνει ενοω μονο αγγλικο πρωταθλημα δειχνει ; η και αλλα πρωταθλημα ; μπακσετ εχει ; τι αλλα σπορ ;

Απ'όσο έχω δει μπάσκετ δεν έχει. Διαφημίζουν επίσης ισπανικό και ιταλικό πρωτάθλημα, FA cup, champions & europa league, european qualifiers μαζί με το πρωτάθλημα Ν. Αφρικής, rugby, cricket, ATP 250,500,1000, F1, moto GP, στίβο (diamond league, US athletics), γκολφ, boxing, wwe. Επιπλέον τώρα μεταδίδουν το παγκόσμιο πρωτάθλημα κολύμβησης και tour de france.

Αυτά έχω δει για την ώρα. Με εντυπωσίασε η ποιότητα της εικόνας για εφαρμογή και ότι επιτέλους βλέπω premier league με αγγλική περιγραφή.

Τα supersport 1-11 είναι 24ωρα, τα 12 & 13 είναι popup.
 

nickhellas4

Established Member
18 February 2020
197
Τα πιο πεταμένα λεφτά. Πιστεύω φέτος οι πάροχοι θα βάλουν νερό στο κρασί τους και θα κατέβουν οι τιμές. Εάν είναι να πληρώνει κάποιος 15 ευρώ το μήνα και να έχει παράνομο iptv με όλα τα προβλήματα γιατί να μη δίνει 25 ευρώ οπως είναι της COSMOTE και να έχει αυθεντικό και νόμιμο iptv και να το μοιράζεται με κάποιον συγγενή του και του βγαίνει 13,50 ευρώ το μήνα;
 

sdragon28

AVClub Enthusiast
31 July 2018
1,015
Τα πιο πεταμένα λεφτά. Πιστεύω φέτος οι πάροχοι θα βάλουν νερό στο κρασί τους και θα κατέβουν οι τιμές. Εάν είναι να πληρώνει κάποιος 15 ευρώ το μήνα και να έχει παράνομο iptv με όλα τα προβλήματα γιατί να μη δίνει 25 ευρώ οπως είναι της COSMOTE και να έχει αυθεντικό και νόμιμο iptv και να το μοιράζεται με κάποιον συγγενή του και του βγαίνει 13,50 ευρώ το μήνα;
Όσο υπάρχει η ακριβή φορολόγηση στη συνδρομητική τηλεόραση οι τιμές δεν πέφτουν. Επίσης δεν μπορείς να μοιράζεσαι τα αθλητικά.
 

anderm

Γενικός Διαχειριστής
Staff member
1 August 2009
10,265
Αθήνα...
Δυστυχώς το παρόν νήμα, αφορά αποκλειστικά παράτυπη πρόσβαση σε συνδρομητική τηλεόραση. Το θέμα κλειδώνεται και θα διαγραφεί.
 
Status
Not open for further replies.