Βάσεις για Dali Zensor 1

  • Αγαπητοί φίλοι και φίλες.

    Με ιδιαίτερη χαρά σας προσκαλούμε στην κοπή της πρωτοχρονιάτικης πίτας του AVClub στη Θεσσαλονίκη για το 2024 την Κυριακή 07 Απριλίου και ώρα 14.00

    Δηλώστε τη συμμετοχή σας εδώ, θα χαρούμε πολύ να σας γνωρίσουμε από κοντά.

maxpain

AVClub Enthusiast
10 March 2014
727
Καλησπέρα σας, ενδιαφέρομαι να αγοράσω βάσεις για τα Dali Zensor 1 και ήθελα να ξέρω αν από τις βάσεις του εμπορίου θα έκανε καλύτερη δουλειά αν πχ στήριζα στον τοίχο με βίδες και ούπα 2 τετράγωνες σανίδες σε στυλ ράφι. θα είχε καλύτερα αποτελέσματα? Για βάσεις το κονδύλι είναι 50-100 max (καταραμένη κρίση).

Ευχαριστώ εκ των προτέρων για την βοήθεια σας.

cheers.
 

Sonorus

Super Moderator
Staff member
28 August 2010
8,314
Θεσσαλονίκη
Θέλεις να τα βάλεις απαραίτητα στον τοίχο?
Η καλύτερη λύση είναι βάσεις δαπέδου με το τουίτερ στι ύψος του αυτιού.
Από τις καλύτερες vfm βάσεις είναι η atacama nexus.
 

maxpain

AVClub Enthusiast
10 March 2014
727
Θέλεις να τα βάλεις απαραίτητα στον τοίχο?
Η καλύτερη λύση είναι βάσεις δαπέδου με το τουίτερ στι ύψος του αυτιού.
Από τις καλύτερες vfm βάσεις είναι η atacama nexus.

Ευχαριστώ πολύ για την απάντηση, όχι απαραίτητα αν και θα μου άρεσε από άποψη ευκολίας αλλά και οικονομίας. Ναι κάποτε μου τις είχαν προτείνει ξανά στο forum εδώ αλλά αν θυμάμαι καλά ξεπερνάνε το budget μου. Αύριο θα ανεβάσω καμιά φώτο από τον χώρο αν ξέρει κάποιος να μου δώσει μια συμβουλή για το πως μπορώ να βελτιώσω την κατάσταση γενικά.

Καλό ξημέρωμα σε όλους!
 

dimmanoukas

AVClub Enthusiast
11 March 2009
900
ΑΘΗΝΑ
Πολύ αξιόλογες και με πολύ καλό φινίρισμα και όλα τα απαραίτητα αξεσουάρ, καρφάκια κλπ
ειναι τις norstone αλλά για τουλάχιστον 60 cm θές 100 και κάτι ψιλά

αλλιώς σε κάτι Ελληνικές, είναι η ήφαιστος 309 στα 44,00 αλλά δεν έχω άποψη απο φινίρισμα
και λοιπά χαρακτηριστικά

οι επιτοίχιες θα φέρουν πολύ κοντά το ηχείο στον τοίχο και δεν ξέρω πώς θα επηρρεάσει την απόδοση του
δεν το ξέρω για το συγκεκριμένο ποιές είναι οι επιθυμητές αποστάσεις απο τοίχο