Peugeot 307 sw 2007

  • Αγαπητοί φίλοι και φίλες.

    Με ιδιαίτερη χαρά σας προσκαλούμε στην κοπή της πρωτοχρονιάτικης πίτας του AVClub στη Θεσσαλονίκη για το 2024 την Κυριακή 07 Απριλίου και ώρα 14.00

    Δηλώστε τη συμμετοχή σας εδώ, θα χαρούμε πολύ να σας γνωρίσουμε από κοντά.

kostass

Established Member
29 November 2014
150
Καλησπερα σε ολους..
Μολις πηρα ενα peugeot 307 station wagon πετρελαιο ..Ολα καλα αλλα τα ηχεια μαπα..
Εχει τουιτερ χωριστα πανω στο ταμπλο, 2 ηχεια 17cm στις μπροστα πορτες κ 2 13cm στις πισω, χαμηλα .. Παιζουν απο ενα ραδιοcd mp3 που δεν ειναι μαμα, ειναι κ navigation κ εχει πανω κ νουμερα τηλεφωνου..
Θελω να βαλω ενα καλωδιο με usb, για να παιζω μουσικη απο στικακι μιας που δεν εχει, κ ενα σετ απο ηχεια που να μην ξεπερνουν τα 100 ευρω.. Τι να παρω για καλυτερα αποτελεσματα ,μπασα πριμα κ τα σχετικα..
 

Μιχάλης Κορ.

Moderator
Staff member
18 June 2006
21,452
Πειραιάς
Νομίζω ότι η ερώτηση κλειδί είναι : τι μάρκα είναι η πηγή κ ποιο μοντέλο;
Γιατί αν δεν μπορεί να ανταπεξέλθει η πηγή ιδιαίτερα, τότε μικρή η διαφορά από τς νέα ηχεία.
 

kostass

Established Member
29 November 2014
150
Sat Nav GPS Magneti Marelli RT3 .. Ειναι γνωστο ποιο πολυ εξωτερικο
 

mdvq

Μέλος Σωματείου
20 June 2006
9,387
Πειραιας
Να σου πω την γνώμη μου ,μιας και κατοχος 307 πριν το 407 που έχω τώρα.
Άστο στην ησυχία του.
Α)τα ηλεκτρονικά του είναι για κλωτσιές και ότι να του κάνεις πρέπει να είναι εργοστασιακά, γιατί αλλιώς και μπορεί να σου κάψει οτιδήποτε και ,μέχρι, φωτιά να πάρει.
Β)Ηχεια του άλλαξα (όχι τα τουιτερ) και ήταν τραγωδια.
Μπουμπουνιζαν και τριζάν όλα τα πλαστικά στίς πόρτες. ...τα έχουν έτσι σχεδιασμένα από το εργοστάσιο που ότι άλλο βάλεις είναι χειρότερο.
Ή πρέπει να τα στάξεις χοντρα και να πας σε άνθρωπο που ξέρει τι κάνει για το ΣΥΓΚΕΚΡΙΜΈΝΟ αυτοκίνητο ή συμβιβασου με το υπάρχον!

ΌΛΑ αυτα που αναφέρω είναι για 307 μοντέλο 2002 ......αν εχεις επόμενη σειρά, λογικά πρέπει να είναι διαφορετικά τα πράγματα.

Αντίθετα στο 407 με ίδια πηγή, επειδή η ποιότητα κατασκευής είναι ανώτερη, με αλλαγή ηχείων πήρα πολύ καλύτερα αποτελέσματα.
Τα ηχεια τα άλλαξα γιατί κάηκαν! !!.....αλλιώς συμπαθητικά παιζαν.
Ποιότητα κατασκευης δηλαδή, ΜΗΔΕΝ!
 

kostass

Established Member
29 November 2014
150
Με το υπαρχον δε καθομαι.. Θα τη βρω την ακρη αλλα οχι κ να σταξω πολλα, θυμαμαι σε ενα leon που ειχα 2001 ειχα βαλει 2 οβαλ pioneer στην καπελιερα κ ηταν τζαμι.. Το peugeot ειναι 2007 station wagon
 

mdvq

Μέλος Σωματείου
20 June 2006
9,387
Πειραιας
Αν βάλεις ηχεια εκεί που τα έχει το εργοστάσιο, τουλάχιστον φρόντισε με κάποιο τρόπο τις πόρτες.....ειδικά τις μπροστά.
Στην εταζερα δεν δοκίμασα γιατί το δικό του cd τα είχε ήδη φτύσει με τα αλλαγμενα ηχεια.
 

patagos

Senior Member
16 May 2012
387
ΑTHENS
Sat Nav GPS Magneti Marelli RT3 .. Ειναι γνωστο ποιο πολυ εξωτερικο

Εγω πιστευω οτι αυτο ειναι της μανας του! Εχω κι εγω ενα 307 του 2007 3θυρο. Εγω εχω αλλαξει τα παντα, πηγη (Pioneer DEH-4500BT), ηχεια εμπρος και tweeter εχω βαλει Bull Audio, εχω καταργησει τα πισω, κι εχω βαλει οβαλ στην εταζιερα, και αυτα Bull Audio. Επισης εχω αλλαξει ολες τις καλωδιωσεις! Βεβαια πηγα σε καλο μαστορα και γνωστη του αντικειμενου. Το αποτελεσμα ειναι ΕΞΑΙΡΕΤΙΚΟ!!! Οι πορτες που λεει ο φιλος μαλλον ετριζαν επειδη με το που βγει το πανελ το εσωτερικο σπανε τα κλιπσακια ΔΥΣΤΥΧΩΣ, αλλα ευτυχως τα αλλαζεις πολυ ευκολα και οικονομικα, 10 λεπτα το ενα εχουν.