Directshow + bitperfect

  • Αγαπητοί φίλοι και φίλες.

    Με ιδιαίτερη χαρά σας προσκαλούμε στην κοπή της πρωτοχρονιάτικης πίτας του AVClub στη Θεσσαλονίκη για το 2024 την Κυριακή 07 Απριλίου και ώρα 14.00

    Δηλώστε τη συμμετοχή σας εδώ, θα χαρούμε πολύ να σας γνωρίσουμε από κοντά.

koupa

AVClub Enthusiast
25 January 2014
1,090
Στην προσπάθειά μου να καθαρίσω τον υπολογιστή έχω καταλήξει στα εξής 3 προγράμματα. Roon για ακρόαση, Foobar2000 για διαχείριση και MPC-BE για όλα τα υπόλοιπα. Με τα 2 πρώτα δεν έχω πρόβλημα. Όμως θα ήθελα και ο MPC-BE να έχει δυνατότητα bitperfect αναπαραγωγής. Κατέβασα το MultiChannelASIORenderer και ενώ είχα κανονικά PCM δεν είχα καθόλου DSD. Απλά το έκανε resample στα 96ΚHz. Υπάρχει κάτι που μπορώ να κάνω; Υπόψιν πως έχω και το jriver αγορασμένο αλλά δεν το δουλεύω διότι είναι πολύ βαρύ για συνεχές άνοιξε - κλείσε και δεν έχει τη λογική του απλού player αλλά της βιβλιοθήκης.
 

koupa

AVClub Enthusiast
25 January 2014
1,090
Δεν έχουμε κάποια λύση; μου την έσπασαν στο forum του jriver καθώς μου έσβησαν στεγνα ένα μήνυμα και κλείδωσαν το θέμα μου όταν τους απάντησα γιατί δεν χρησιμοποιώ το πρόγραμμα τους για διαχείριση. Δυστυχώς δεν τους αρέσει η αλήθεια.

Έψαξα λίγο αλλά δεν μπόρεσα να βρω κάτι. Ένας τύπος έχει ξεκινήσει ένα θέματακι με ένα foobar component για αναπαραγωγή βίντεο αλλά έχει χοντρά θέματα.