Τηλεκοντρολ

  • Αγαπητοί φίλοι και φίλες.

    Με ιδιαίτερη χαρά σας προσκαλούμε στην κοπή της πρωτοχρονιάτικης πίτας του AVClub στη Θεσσαλονίκη για το 2024 την Κυριακή 07 Απριλίου και ώρα 14.00

    Δηλώστε τη συμμετοχή σας εδώ, θα χαρούμε πολύ να σας γνωρίσουμε από κοντά.

DJman

Senior Member
25 June 2011
420
Μαρουσι
Καλησπερα

Δεν ξερω αν εχει ξανα-συζητηθεί αλλα κατι δεν παει καλα με τα τηλεκοντρολ στον 865. Ενω στην αρχη δουλευαν καλα (εχω 3 καθως χειριζομαι την nova και απο την κρεβατοκαμαρα), πλεον λειτουργει μονο ενα, και στα αλλα 2 λειτουργει μονο το on/off

Δοκιμασα να κλεισω οτιδηποτε ασυρματο μεσα στο σπιτι και το audio/video transimeter και με το τηλεκοντρολ μπροστα στον δεκτη δεν λειτουργουν οι
εντολες. Το τηλεκοντρολ στελνει κανονικα σημα (το δοκιμασα με την καμερα του κινητου)

Εχουν αλλαξει την κωδικοποίηση των IR και την αλληλουχία των εντολων?
 

billgout

New member
12 March 2010
58
Αθήνα
Δεν έχω τον 865... έχω τον 831 (και διαχειρίζομαι και άλλον ένα), αλλά μετά την αλλαγή του firmware με το καινούργιο interface, το τηλεκοντρόλ άκουγε όποτε ήθελε και ενίοτε ότι ήθελε. Το άλλαξα με ένα προγραμματιζόμενο logitech και ησύχασα.
 

geokap951

New member
30 June 2013
92
Το ίδιο θέμα έχω με τον 831 μετά το νέο firmware. Χρησιμοποιώ εφαρμογή για ορισμένες λειτουργίες του δέκτη.
 

DJman

Senior Member
25 June 2011
420
Μαρουσι
Re: Απάντηση: Τηλεκοντρολ

Δεν έχω τον 865... έχω τον 831 (και διαχειρίζομαι και άλλον ένα), αλλά μετά την αλλαγή του firmware με το καινούργιο interface, το τηλεκοντρόλ άκουγε όποτε ήθελε και ενίοτε ότι ήθελε. Το άλλαξα με ένα προγραμματιζόμενο logitech και ησύχασα.
Παντως τις εντολες τις στελνει γιατι αναβει το τηλεκοντρολ. Για στειλε μοντελο για το logitech



Το ίδιο θέμα έχω με τον 831 μετά το νέο firmware. Χρησιμοποιώ εφαρμογή για ορισμένες λειτουργίες του δέκτη.
Ποια εφαρμογη? δεν εχω κανει ακομα την αναβαθμιση... αμα την κανω κιολας,δεν θα πιανει καν

Λετε να αξιζει να παρω ενα καινουργιο απο μαγαζι forthnet?
 

geokap951

New member
30 June 2013
92
Απάντηση: Re: Απάντηση: Τηλεκοντρολ

Χωρίς να θέλω να προωθήσω την εφαρμογή, είναι η AnyMote Universal Remote + WiFi Smart Home Control από Play store. Έχει το μοντέλο pace 831 και παίζει
 

Teo010

AVClub Enthusiast
11 April 2012
1,174
Τον 831 εχεις? Βρηκα το PACE NOVA HD 831 1MH αλλα δεν κανει τιποτα.
 

geokap951

New member
30 June 2013
92
Απ' ότι διάβασα στην περιγραφή στο play store λέει not compatible με Huawei και Sony. Εμένα με το xiaomi redmi note 4 παίζει κανονικά στον 831
 

Teo010

AVClub Enthusiast
11 April 2012
1,174
Απ' ότι διάβασα στην περιγραφή στο play store λέει not compatible με Huawei και Sony. Εμένα με το xiaomi redmi note 4 παίζει κανονικά στον 831
Xiaomi εχω και εγω το mi note 2 .
 

billgout

New member
12 March 2010
58
Αθήνα
Είχα πάρει πιο παλιά το Harmony 300, που δέχεται 4 συσκευές και είχα βάλει την τηλεόραση (Samsung 40B7000), το PS3 και ένα VU+ Duo Linux δέκτη που έχω... πρόσθεσα και τον 831 και ησύχασα. Απλά δεν το βγάζει νομίζω πια η logitech, και οι αντικαταστάτες του είναι λίγο τσιμπημένοι... Καλύτερα να προτιμήσεις μια πιο φθηνή λύση όπως προτείνει ο kataras