Καλώς ήρθατε στο AVClub.
Σελίδα 3 απο 5 ΠρώτοΠρώτο 12345 ΤελευταίαΤελευταία
Εμφάνιση αποτελεσμάτων σε εξέλιξη 21 έως 30 από 42

Θέμα: Mac VS Asus?

AVClub Enthusiast
    Ημερομηνία εγγραφής
    Nov 2009

Re: Mac VS Asus?

Καί μιά ακόμη πρόταση στά 1100 έχει καί κάρτα γραφικών γιά καθαρά multimedia χρήση καί οθόνη 17. computer/ypologistes/laptop/comhpp00354/laptop-hp-envy-17-u275-17-3-1920x1080-i7-8550u16gb1tbnvidia-mx-150-4gbw δές το στό σκρουτζ 4gbw10silver

Senior Member
    Ημερομηνία εγγραφής
    Mar 2014

Απόσπασμα Αρχική Δημοσίευση από spcav Εμφάνιση μηνυμάτων
    Εχει μικρό δίσκο...κοιτα μη σου γεμίσει με το καλημέρα...και δεν ξερω αν είναι και αναβαθμίσιμος

Το ιδιο, σε μικρότερο βαθμό, για την μνήμη
    Ο δίσκος δεν με πειράζει γιατί έχω πολλά TB σε εξωτερικούς σκληρούς για αποθήκευση, η ram με απασχολεί όντως...αλλά 1ον νομίζω ότι αναβαθμίζεται έως 16g (κάπου το διάβασα) και 2ον οι εφαρμογές που τρέχω εγώ περιορίζονται στο madvr και κάποια απαιτητικά plugins για το Jriver. Θεωρείς ότι σήμερα τα 8gb είναι ξεπερασμένα?

AVClub Fanatic
    Ημερομηνία εγγραφής
    Aug 2006

Απόσπασμα Αρχική Δημοσίευση από maxpain Εμφάνιση μηνυμάτων
    Ο δίσκος δεν με πειράζει γιατί έχω πολλά TB σε εξωτερικούς σκληρούς για αποθήκευση, η ram με απασχολεί όντως...αλλά 1ον νομίζω ότι αναβαθμίζεται έως 16g (κάπου το διάβασα) και 2ον οι εφαρμογές που τρέχω εγώ περιορίζονται στο madvr και κάποια απαιτητικά plugins για το Jriver. Θεωρείς ότι σήμερα τα 8gb είναι ξεπερασμένα?
    Αν εισαι σιγουρος για τον δισκο, ΟΚ.

Για την μνημη, τα 8 είναι μια χαρα για γενική χρήση σήμερα (ειπα για 16, κυριως για το μελλον)

Senior Member
    Ημερομηνία εγγραφής
    Mar 2014

Αν εισαι σιγουρος για τον δισκο, ΟΚ.

Για την μνημη, τα 8 είναι μια χαρα για γενική χρήση σήμερα (ειπα για 16, κυριως για το μελλον)
    Το έψαξα περισσότερο, η ram δεν αναβαθμίζεται στο μοντέλο αυτό. Το θέμα είναι ότι μετά θα πρέπει να θυσιάσω το μέγεθος και το βάρος κάτι το οποίο δεν θα το ήθελα αφού το μηχανάκι θα μεταφέρετε κάθε μέρα από το σπίτι στο γραφείο. Βέβαια τη δουλειά μου (ως ένα βαθμό) την κάνω και τώρα με τον celeron 2.16 ta 4gbram και την onboard κάρτα γραφικών.

AVClub Enthusiast
    Ημερομηνία εγγραφής
    Nov 2009

Επειδή ψάχνω καί εγώ λάπτοπ μέ φορητότητα καί καλό πάνελ γιά επεξεργασία φωτογραφίας στά ταξίδια έχω καταλήξει σέ δύο τό καινούργιο macbook 13pro εάν καί όταν έρθει ή τό hp 850 g5 elitebook πού θεωρώ ότι έχει καλύτερη εγγύηση τιμή καί πήρε 89% στήν αξιόπιστη αναθεώρηση https://www.notebookcheck.net/HP-Eli....301474.0.html καί είναι καί μεταλλική κατασκευή καί εύκολα αναβαθμίσημο καί ελαφρύ 1,73 καί μέ πιό αξιοποιήσημη επιφάνεια εργασίας πού σέ mac 15 πού τό θέλω λόγω καλύτερου πάνελ τό κόστος είναι διπλάσιο.

Senior Member
    Ημερομηνία εγγραφής
    Mar 2014

Απόσπασμα Αρχική Δημοσίευση από timaios Εμφάνιση μηνυμάτων
    Επειδή ψάχνω καί εγώ λάπτοπ μέ φορητότητα καί καλό πάνελ γιά επεξεργασία φωτογραφίας στά ταξίδια έχω καταλήξει σέ δύο τό καινούργιο macbook 13pro εάν καί όταν έρθει ή τό hp 850 g5 elitebook πού θεωρώ ότι έχει καλύτερη εγγύηση τιμή καί πήρε 89% στήν αξιόπιστη αναθεώρηση https://www.notebookcheck.net/HP-Eli....301474.0.html καί είναι καί μεταλλική κατασκευή καί εύκολα αναβαθμίσημο καί ελαφρύ 1,73 καί μέ πιό αξιοποιήσημη επιφάνεια εργασίας πού σέ mac 15 πού τό θέλω λόγω καλύτερου πάνελ τό κόστος είναι διπλάσιο.
    Ενδιαφέρον, θα το κοιτάξω!

AVClub Fanatic
    Ημερομηνία εγγραφής
    Aug 2007
    Περιοχή
    Μεταμορφωση

Δες και το παρακατω. Θα πηγαινα με κλειστα ματια.

https://www.skroutz.gr/s/13837300/De...B-FHD-W10.html
    • Life is too short to remove USB safely...

Senior Member
    Ημερομηνία εγγραφής
    Mar 2014

ASUS Vivobook Pro 17 N705UD-GC204T Intel Core /12 GB/1 TB HDD/ GeForce GTX 1050 4GB/ Full HD

Αυτό τι σας λέει?

AVClub Fanatic
    Ημερομηνία εγγραφής
    Aug 2006

Απόσπασμα Αρχική Δημοσίευση από maxpain Εμφάνιση μηνυμάτων
    ASUS Vivobook Pro 17 N705UD-GC204T Intel Core /12 GB/1 TB HDD/ GeForce GTX 1050 4GB/ Full HD

Αυτό τι σας λέει?
    Μας λέει ότι δεν ξέρεις τι θες (από 13αρι πηγες σε 17αρι που έλεγες ότι δεν θες να κουβαλάς) 😋

Senior Member
    Ημερομηνία εγγραφής
    Mar 2014

Μας λέει ότι δεν ξέρεις τι θες (από 13αρι πηγές σε 17αρι που έλεγες ότι δεν θες να κουβαλάς) 😋
    Ναι αλλά κοίτα τη έκπτωση και τα specs?

Σελίδα 3 απο 5 ΠρώτοΠρώτο 12345 ΤελευταίαΤελευταία

Πληροφορίες Θέματος

Users Browsing this Thread

Αυτή τη στιγμή διαβάζουν την κατηγορία 1 χρήστες. (0 μέλη και 1 επισκέπτες)

Bookmarks

Κανόνες καταχώρησης