Den of Thieves

  • Αγαπητοί φίλοι και φίλες.

    Με ιδιαίτερη χαρά σας προσκαλούμε στην κοπή της πρωτοχρονιάτικης πίτας του AVClub στη Θεσσαλονίκη για το 2024 την Κυριακή 07 Απριλίου και ώρα 14.00

    Δηλώστε τη συμμετοχή σας εδώ, θα χαρούμε πολύ να σας γνωρίσουμε από κοντά.

Ψηφίστε την Ταινία:


  • Total voters
    0

Kosh

Μέλος Σωματείου
7 September 2006
90,491
Εκεί ψηλά.....
Den_of_Thieves.jpg



Ελληνικός τίτλος ταινίας: Η Ληστεία του Αιώνα

Πρωταγωνιστούν: Τζέραρντ Μπάτλερ, Πάμπλο Σράιμπερ, Ο'Σι Τζάκσον Τζούνιορ, Ίβαν Τζόουνς

Σκηνοθεσία: Κρίστιαν Γκούντεγκαστ

Διάρκεια ταινίας: 140' λεπτά

Σινεμά: Πέμπτη 18 Ιανουαρίου 2018

Imdb (7.0 /10)


Υπόθεση:
Μια επίλεκτη ομάδα της αστυνομίας του Λος Άντζελες προσπαθεί να συλλάβει μια συμμορία
ληστών τραπεζών, η οποία ετοιμάζεται να χτυπήσει την απόρθητη Ομοσπονδιακή Τράπεζα.





Την είχα του πεταματού και την απέφευγα αλλά ελλείψει άλλης επιλογής την είδα χθες βράδυ.


Παρόλη την μεγάλη της διάρκεια δεν είναι κακή.


Σίγουρα προσπαθεί να μοιάσει...

στο τέλος στο Usual Suspects χωρίς να τα καταφέρνει και πολύ.

Ακόμα και ο μπαταλας Μπάτλερ έχει έναν αξιοπρεπή ρόλο, η σκηνοθεσία σε κρατάει να δεις την ταινία μέχρι
το τέλος και κυρίως έχει δυο σκηνές μάχης μια στην αρχή της ταινίας και μια στο τέλος που πιθανόν να σου
δώσουν τα subwoofers στο χέρι. Αξίζει η ταινία μόνο και μόνο για τον ήχο σε αυτές τις σκηνές για εμένα.
 
Last edited by a moderator:

Δημοκηδής

Μέλος Σωματείου
23 June 2006
9,927
Re: Den of thieves

Δεν ήταν κακό ... εμένα μου θύμισε περίπου το αντίστοιχο δίπολο στο the heat του Michael Mann... όχι σε επίπεδο ποιότητος βέβαια, αλλά προθέσεων ...
 

Che

AVClub Addicted Member
1 September 2008
1,774
ΓΛΥΚΑ ΝΕΡΑ
Re: Den of thieves

Επικη η σκηνη με τα νταμαρια που υποδεχονται τον γκομενο της κορης στο prive gym :flipout:
Eνα 7αρακι ευκολα στην συνολικη εικονα της ταινιας!Αντριλα καργα!:violent-smiley-030:
 

leonkoum

Supreme Member
20 December 2008
4,872
Απάντηση: Den of thieves

Aντιγραφη του HEAT..
Aν εχετε δει το heat τοτε απλα προσπεραστε την..
Το HEAT ειναι απειρως καλυτερο...