Dlna program

  • Αγαπητοί φίλοι και φίλες.

    Με ιδιαίτερη χαρά σας προσκαλούμε στην κοπή της πρωτοχρονιάτικης πίτας του AVClub στη Θεσσαλονίκη για το 2024 την Κυριακή 07 Απριλίου και ώρα 14.00

    Δηλώστε τη συμμετοχή σας εδώ, θα χαρούμε πολύ να σας γνωρίσουμε από κοντά.

Global

Senior Member
1 May 2017
366
Ποιο είναι το καλύτερο και ποιο ελαφρύ πρόγραμμα dlna γιατί θα μπει σε netbook για να μπορεί η τηλεόραση samsung ue49mu7002 να βλέπει τα αρχεία βίντεο και εικόνες που έχω σε συγκεκριμένους φακέλους.
 

ΚΩΣΤΑΣ ΖΑΓΓΟΓΙΑΝΝΗΣ

Super Moderator
Staff member
20 October 2007
17,673
Μεσευρώπη
Ποιο είναι το καλύτερο και ποιο ελαφρύ πρόγραμμα dlna γιατί θα μπει σε netbook για να μπορεί η τηλεόραση samsung ue49mu7002 να βλέπει τα αρχεία βίντεο και εικόνες που έχω σε συγκεκριμένους φακέλους.
Serviio

Στάλθηκε από το D6503 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
 

Global

Senior Member
1 May 2017
366
To ξέρω αυτό το πρόγραμμα.

Είναι ελαφρύ?

Και θέλω ένα dlna όπως το samsung allshare που να δημιουργεί και κεφάλαια σε κάθε βίντεο.
Το samsung allshare πλέον δεν υποστηρίζεται γι' αυτό και θέλω να βρω ένα αντικαταστάτη του.
 

ΚΩΣΤΑΣ ΖΑΓΓΟΓΙΑΝΝΗΣ

Super Moderator
Staff member
20 October 2007
17,673
Μεσευρώπη
Δεν πρέπει να είναι βαρύ, το έχω να τρέχει σε ένα Mac mini του 2011. Καλά πάει, τζάμπα είναι, δοκίμασε το κι αν σε σε βολεύει δοκιμάζεις κάτι άλλο. Για τα κεφάλαια δεν ξέρω.

Στάλθηκε από το D6503 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
 

Global

Senior Member
1 May 2017
366
Το δοκίμασα όντως είναι ελαφρύ άλλα δυστυχώς δεν δημιουργεί .mta αρχεία για κάθε βίντεο που κάνω share στο dlna server για την samsung τηλεόραση μου ώστε να έχουν όλα τα βίντεο κεφάλαια.

Ξέρεις κάποιο πρόγραμμα dlna που να δημιουργεί και .mta αρχεία?

Το samsung allshare κάνει αλλά έχει σταματήσει εδώ και καιρό να υποστηρίζεται πλέον.
 

Global

Senior Member
1 May 2017
366
Κάνει αυτόματα αρχεία mta ώστε να κάνει κεφάλαια στα βίντεο που κάνω share στην samsung τηλεόραση μου?

Και αυτό δεν εννοείς?

Το δοκίμασα καλό αλλά δεν κάνει κεφάλαια για την samsung τηλεόραση μου.