The Romanoffs [Amazon]

Ψηφίστε την Σειρά:

  • ΞΞΎΞ±ΞΉΟΞ΅ΟΞΉΞΊΞ?

    Votes: 1 100.0%
  • Ξ ΞΏΞ»Ο ΞΞ±Ξ»Ξ?

    Votes: 0 0.0%
  • ΞΞ±Ξ»Ξ?

    Votes: 0 0.0%
  • ΞΞΟΟΞΉΞ±

    Votes: 0 0.0%
  • ΞΞ±ΞΊΞ?

    Votes: 0 0.0%

  • Total voters
    1

Blue08

AVClub Fanatic
24 April 2008
23,334
Utopia..

Imdb | Cinemode.gr

Πρώτο Teaser Απο Το «The Romanoffs” Του Amazon


Το Amazon κυκλοφόρησε το πρώτο teaser απο το «The Romanoffs”, μια τηλεοπτική ανθολογία που εξελίσσεται σε διάφορα μέρη του κόσμου και που εστιάζει σε οκτώ διαφορετικές ιστορίες ανθρώπων
που ισχυρίζονται πως είναι απόγονοι της Ρωσικής Βασιλικής οικογένειας των Romanoff.

Το πρώτο teaser δεν αποκαλύπτει τίποτε γύρω απο την πλοκή και εστιάζει στο πολύ πλούσιο cast.

Δημιουργός της σειράς είναι ο Matthew Weiner («Mad Men”),
ο οποίος εκτελεί και χρέη παραγωγού μαζί με τους Semi Chellas, Kriss Turner Towner, Blake McCormick και Kathy Ciric.


Το πολύ πλούσιο cast αποτελείται απο τους Diane Lane («Unfaithful”), Aaron Eckhart («The Dark Knight”), Isabelle Huppert («Elle”), Marthe Keller («Marathon Man”),
Christina Hendricks
(«Mad Men”), John Slattery («Mad Men”), Jack Huston («Boardwalk Empire”), Amanda Peet («Togetherness”), Corey Stoll («The Strain”),
Andrew Rannells
(Girls), Mike Doyle, JJ Feild, Janet Montgomery («Salem”), Paul Reiser και σε ρόλο guest τους Noah Wyle («Falling Skies”), Kathryn Hahn («Transparent”),
Kerry Bishe
(«Halt and Catch Fire”), Jay R. Ferguson («Mad Men”), Ben Miles («Collateral”), Mary Kay Place («Big Love”), Griffin Dunne («Imposters”), Cara Buono («Mad Men”),
Ron Livingston
(«The Conjuring”), Jon Tenney («Hand of God”), Clea DuVall («Veep”), Radha Mitchell («Silent Hill”), Hugh Skinner («Mamma Mia! Here We Go Again”),
Juan Pablo CastaΓ±eda
(«The Debt of Maximillian”), Emily Rudd («Electric Dreams”), Adele Anderson («Company Business”), Annet Mahendru («The Americans”),
Louise Bourgoin
(«I Am a Soldier”), Hera Hilmar («Two Birds”) και Ines Melab («Agathe Koltes”).

Η φιλόδοξη τηλεοπτική παραγωγή θα κάνει πρεμιέρα στις 12 Οκτωβρίου, μέσα απο το Amazon Prime.

Δείτε το teaser:

 

Blue08

AVClub Fanatic
24 April 2008
23,334
Utopia..
Re: The Romanoffs (2018, Amazon)

Χαχαχα.. κάτι όπως κάνει ο Μάνος όταν βγαίνει νέο Star Wars ?? :laugh:
 

Blue08

AVClub Fanatic
24 April 2008
23,334
Utopia..
Re: The Romanoffs (2018, Amazon)

Οκ!
δεν έχει άλλο επεισόδιο τώρα.. :cool:

Μπορείς να δεις το The Haunting of Hill House

μόλις πάει 12 η ώρα.. :p
με κλειστά τα φώτα.. :laugh:
 

Blue08

AVClub Fanatic
24 April 2008
23,334
Utopia..
Re: The Romanoffs (2018, Amazon)

Όπως και ένα πιτσιρικάς στο επεισόδιο μάλλον δεν θα κλείσεις μάτι μετά όλη την νύχτα! :p :laugh:

Όπως εγώ μικρός που πέτυχα μία κατσαρίδα κάτω από το κρεβάτι..
και μετά δεν έκλεισα μάτι όλη νύχτα! :flipout:
 

Blue08

AVClub Fanatic
24 April 2008
23,334
Utopia..
Re: The Romanoffs (2018, Amazon)

https://m.imdb.com/title/tt6599482
The Romanoffs
Είδα το πρώτο επεισόδιο και φαίνεται πολύ καλό.

Και το δεύτερο πολύ καλό και πρωτότυπο. Μιλάμε για αυτόνομες ιστορίες με διαφορετικούς πολύ γνωστούς ηθοποιούς.

Επανερχόμαστε στο θέμα! :cool:
 

takisot

Μέλος Δ.Σ.
Staff member
17 June 2006
27,820
Παλλήνη
Απάντηση: The Romanoffs (2018, Amazon)

Είδα και το τρίτο.
Εντάξει... γ@μ@τη σειρά, ο,τι καλύτερο έχω δει τον τελευταίο καιρό.
Δεν μου κάνει εντύπωση βέβαια με τον Weiner των Mad Men στην παραγωγή/ σενάριο/σκηνοθεσία.
 
Re: The Romanoffs (2018, Amazon)

Το ξεκίνησα κι εγώ. Πολύ μ'αρεσε το πρώτο. Λίγο αφελές σεναριακά, αλλά αυτή η αφέλεια του έδινε έναν ωραίο νοσταλγικό χαρακτήρα, κάπως αντίστοιχο με αυτό που νιώθεις όταν βλέπεις παλιά ελληνική ταινία. Όπου παίζουν διάφορες απιθανότητες, αλλά δε σε νοιάζει.
 

Babis K.

Super Moderator
Staff member
17 June 2006
28,617
Αθήνα
Απάντηση: The Romanoffs (2018, Amazon)

Εμένα το τρίτο δεν μου άρεσε...
Εντάξει, δεν έχασα και το χρόνο μου αλλά έχοντας σαν οδηγό το ορώτο μου φάνηκε λίγο.
 

takisot

Μέλος Δ.Σ.
Staff member
17 June 2006
27,820
Παλλήνη
Απάντηση: The Romanoffs (2018, Amazon)

Εμένα το τρίτο δεν μου άρεσε...
Εντάξει, δεν έχασα και το χρόνο μου αλλά έχοντας σαν οδηγό το ορώτο μου φάνηκε λίγο.

Εμενα μου άρεσε πιο πολύ από όλα, ειδικά στο φινάλε...