Αλλαγή Ενισχυτή

  • Αγαπητοί φίλοι και φίλες.

    Με ιδιαίτερη χαρά σας προσκαλούμε στην κοπή της πρωτοχρονιάτικης πίτας του AVClub στη Θεσσαλονίκη για το 2024 την Κυριακή 07 Απριλίου και ώρα 14.00

    Δηλώστε τη συμμετοχή σας εδώ, θα χαρούμε πολύ να σας γνωρίσουμε από κοντά.

kontellisparis

Senior Member
16 January 2016
303
Αθήνα
καλησπέρα σας...θελω να αγορασω εναν καινουργιο ενισχυτη εως 250 που θα οδηφει 2 ηχεια hertz 690 οβαλ 100rms και ενα σαμπ 150 rms το JVC CS-BW120 12"... βρηκα τον Kenwood KAC-7406 μιας που ειναι ο μονος ξεκαθαρος που μου λεει τα βαττ για 2 ηχεια και ενα σαμπ .. 2χ60rms για τα ηχεια και 1χ180rms για το σαμπ... ειναι ο μονος που τα λεει ξεκαθαρα και που λεει και για σαμπ...υπαρχει καποιος καλυτερος μεχρι 250 να κοιταξω; τωρα εχω εναν Alpine BBX-F1200 και θελω να δω αρκετη διαφορα...οσο γινεται δηλαδη. Ευχαριστω
Επισης οταν τον παρω απλα αλλαζω τα καλωδια και τα βαζω στον καινουργιο σωστα; εννοω δε χρειαζεται κατι παραπανω
 

kontellisparis

Senior Member
16 January 2016
303
Αθήνα

kontellisparis

Senior Member
16 January 2016
303
Αθήνα
Παιδια κατεληξα στον hertz...θελω να μου πει καποιος αν θα δω διαφορα μεγαλη με αυτον τον ενισχυτη και απο τον alpine που εχω αν θα χρειαστει κατι παραπανω απο καλωδια...ή απλα αποσυνδεω τα καλωδια απο τον alpine κι τα βαζω στον hertz?