Εκτύπωση φωτογραφιών σε μουσαμά μεγάλου μεγέθους.

  • Αγαπητοί φίλοι και φίλες.

    Με ιδιαίτερη χαρά σας προσκαλούμε στην κοπή της πρωτοχρονιάτικης πίτας του AVClub στη Θεσσαλονίκη για το 2024 την Κυριακή 07 Απριλίου και ώρα 14.00

    Δηλώστε τη συμμετοχή σας εδώ, θα χαρούμε πολύ να σας γνωρίσουμε από κοντά.

superson

New member
27 July 2018
71
Θα ήθελα να ρωτήσω αν έχει εκτυπώσει κάποιος φωτογραφίες του, σε μουσαμά μεγάλο μέγεθος περίπου 100cm X 70 cm. Οι φωτογραφίες είναι jpg 4912 Χ 3264 px στα 350 ppi. Για εκτύπωση ενός μέτρου 100Χ75 περίπου είναι ικανοποιητικό το αποτέλεσμα;
 

gmargetis

New member
13 December 2018
2
Γειά σου Superson, προσωπικά δεν εχω εκτυπώσει ακόμα μουσαμά αλλά το σκέφτομαι πάρα πολύ. Αυτό που μπορώ να σου πω με σιγουριά είναι πως όταν πήγα στην που θα με αναλάβει είχε κάποια εκτυπωμένα και της είπα να μου φτιάξει και εμένα όταν με το καλό..

Την ρώτησα αν τα δείγματα που είδα έγιναν με λήψη 4k και μου είπε "ναι" και πως είναι υπέρ αρκετή η ανάλυση. Μπορώ να σου πω πως ήταν τέλεια. Βέβαια η αναλογία του μουσαμά που διαλέγεις πρέπει να είναι ίδια με την αναλογία που έχεις τραβήξει και αν δεν είναι κάνεις το λεγόμενο crop. Πάντως αξίζει αλλά παίζει ρολο φαντάζομαι και το μηχάνημα που κάνει την εκτυπωση.
 
Last edited by a moderator: