IPTV - IPTV Boxes - IPTV Τηλεοράσεις - IPTV Dreambox

  • Αγαπητοί φίλοι και φίλες.

    Με ιδιαίτερη χαρά σας προσκαλούμε στην κοπή της πρωτοχρονιάτικης πίτας του AVClub στη Θεσσαλονίκη για το 2024 την Κυριακή 07 Απριλίου και ώρα 14.00

    Δηλώστε τη συμμετοχή σας εδώ, θα χαρούμε πολύ να σας γνωρίσουμε από κοντά.

ΣΩΚΡΑΤΗΣ Τ.

Μέλος Σωματείου
18 June 2006
7,115
ΑΘΗΝΑ
Ανοίγω το θέμα μιας και δεν βρήκα καμία αναφορά μέσα στο forum,ακόμα και εδώ μέσα στην ομώνυμη κατηγορία.
Δεν είμαι σχετικός,διαβάζω εδώ και 2 ημέρες σε ξένα κυρίως φόρα,βλέπω βιντεάκια στο youTube μπας και ξεστραβωθώ για μια τεχνολογία που λόγω των υψηλών πλέον ταχυτήτων internet,μπορεί αν απογειώσει την ψυχαγωγία.
Όπως λέει και ο τίτλος,iptv μπορείς να έχεις με ειδικά boxes,με τις smart tv που οι περισσότεροι πλέον έχουμε-βρήκα στο Ελληνικό store της LG την εφαρμογή SMART IPTV- δέκτες Dreambox και τους κλώνους τους και δεν ξέρω κι εγω με τι άλλο.

Έχει ασχοληθεί κάποιος με κάτι από τα παραπάνω;
 

MasterChief

Senior Member
6 January 2015
553
Re: IPTV-IPTV Boxes-IPTV Τηλεοράσεις-IPTV Dreambox

Το προβλημα ειναι οτι δεν υπαρχει καμια σοβαρη και νομιμη IPTV υπηρεσια που να υποστηριζει τετοια boxes.
Οποτε δε νομιζω να παρεις και πολλες απαντησεις εδω μεσα
 

nemesi54

AVClub Addicted Member
18 September 2007
1,694
Μοσχάτο
Re: IPTV-IPTV Boxes-IPTV Τηλεοράσεις-IPTV Dreambox

Είσαι σε γκρίζα ζώνη και το θέμα θα παει απατο..
Συνέχισε να ψάχνεις στο νετ και κάπου θα καταλήξεις λογικά.

Το kodi δεν έχει καμια υπηρεσία, είναι ενα software player και τίποτα παραπάνω.
Το αν με διάφορους τρόπους χρησιμοποιείτε για αλλά πραγματα είναι άλλο θέμα.
Sent from my Nexus 7
 

th3m1s

Senior Member
9 October 2015
338
Αχαρνές (Αθήνα)
Re: IPTV-IPTV Boxes-IPTV Τηλεοράσεις-IPTV Dreambox

Ενημερωτικα αναφερω οτι το app smart iptv στις τηλεορασεις ειναι trial για 7 ημερες και μετα ζηταει ενα μικρο ποσο, νομιζω 5.50 , για να μπορεις να το χρησιμοποιεις χωρις αλλη υποχρεωση.
 

ΣΩΚΡΑΤΗΣ Τ.

Μέλος Σωματείου
18 June 2006
7,115
ΑΘΗΝΑ
Απάντηση: IPTV-IPTV Boxes-IPTV Τηλεοράσεις-IPTV Dreambox

Με αυτό το σκεπτικό και η IPTV είναι ένα μέσον να βλέπεις και να ακούς υλικό από τους σκληρούς σου δίσκους και τίποτα παραπάνω,άλλο αν κάποιοι το χρησιμοποιούν για άλλα πράγματα.Το θέμα δεν είναι το γκρίζο της υπηρεσίας αλλά μάλλον η άγνοια των περισσοτέρων,όπως και η δική μου.
 

Serialakias

Senior Member
24 April 2017
441
Re: IPTV-IPTV Boxes-IPTV Τηλεοράσεις-IPTV Dreambox

Το kodi δεν έχει καμια υπηρεσία, είναι ενα software player και τίποτα παραπάνω.
Το αν με διάφορους τρόπους χρησιμοποιείτε για αλλά πραγματα είναι άλλο θέμα.
Sent from my Nexus 7
Στα τοπικ του KODI υπάρχουν συζητήσεις οπου προτείνονται και περιγράφονται add-on για θέαση ταινιών.
Εγώ παλαιοτερα είχα ρωτήσει για το πως θα περάσω cccam σε έναν αποκωδικοποιητή που ειχε πεσει στα χερια μου και έγινε χαμός, μου την έπεσαν. Και προσεξε, δεν ζητούσα να μου πουν υπηρεσία, αλλα πρακτικά πως μπορώ να περάσω σε ένα μηχάνημα που δεν ήξερα πως δουλευε.
Στα τοπικ με τις ταινίες και τις σειρές γίνονται συζητήσεις για το εάν έχουν βγει ελληνικοί υπότιτλοι και εάν εχει κυκλοφορήσει η remux έκδοση.

Γενικότερα ακομα προσπαθώ να καταλάβω τι μπορεί κάποιος να συζητήσει εδώ μέσα και τι όχι.
 

avpap

Μέλος Σωματείου
30 September 2011
9,571
Αθηνα
Re: IPTV-IPTV Boxes-IPTV Τηλεοράσεις-IPTV Dreambox

Subscribe στο νήμα για να δω μέχρι που θα καταφέρετε να φτάσετε μέχρι να πέσει τσεκούρι :)
 

anderm

Γενικός Διαχειριστής
Staff member
1 August 2009
10,265
Αθήνα...
Re: IPTV-IPTV Boxes-IPTV Τηλεοράσεις-IPTV Dreambox

Σωκράτη, iptv νόμιμα στην Ελλάδα μπορείς να έχεις μόνο μέσω των παρόχων που προσφέρουν τέτοια υπηρεσία. Από εκέι και πέρα, οποιαδήποτε συζήτηση περί πρόσβασης σε περιεχόμενο ακόμη και ελεύθερης τηλεόρασης μέσω 3ου διακομιστή δεν γίνεται μιας και η πρόσβαση είναι παράνομη.
 

Serialakias

Senior Member
24 April 2017
441
Re: IPTV-IPTV Boxes-IPTV Τηλεοράσεις-IPTV Dreambox

Subscribe στο νήμα για να δω μέχρι που θα καταφέρετε να φτάσετε μέχρι να πέσει τσεκούρι :)
Πραγματικά ρωταω με απορία διοτι προσπαθώ να καταλάβω τι θεωρείται παραβίαση των κανονισμων και τι όχι. Στο τοπικ του KODI που αναφέρονται addons σαν το Sportdevil, αυτό δεν ειναι παράνομη IPTV υπηρεσία; Το τοπικ εχει 100 σελίδες για addons που αφορούν την θέαση ταινιών, κατέβασμα τορρεντς και live θέαση αγώνων.

Προφανώς η μια υπηρεσία καταφέρνει να κρύβεται πίσω έναν μανδύα που ονομάζεται KODI ενώ η άλλη ειναι πιο άμεση και ίσως αυτό να παίζει ρολο στο τι θεωρείται παράνομο και τι όχι, αλλα δεν παύει και το τοπίκ του KODI να περιέχει 100 σελίδες οι οποίες περιγράφουν τρόπους παράνομης παρακολούθησης ταινιών και αγώνων. Δεν βρισκω λοιπόν κάποιον λογο για τον οποίο καποιος πρεπει να ειναι επιθετικος σε οποιον συμμετέχει στο παρόν τοπικ.

Μπορεί κάποιος πολύ όμορφα και πολιτισμένα να δώσει μια εξήγηση στο τι διαφέρει το παρόν τοπικ από αυτό του KODI και η συζήτηση να τελειωσει εκει, χωρις να πεσει κανενα "τσεκουρι". Και αν θελεις και την αποψη μου, το τοπικ του KODI θα Επρεπε να εχει κλειδωθεί εδώ και χρονια, ενώ και αυτά των ταινιων μια σειρων να εχουν ουτε τα μισα ποστ.
 

anderm

Γενικός Διαχειριστής
Staff member
1 August 2009
10,265
Αθήνα...
Re: IPTV-IPTV Boxes-IPTV Τηλεοράσεις-IPTV Dreambox

Οτιδήποτε αφορά παράνομη θέαση υλικού, εμπίπτει στο 2.7α του κανονισμού λειτουργίας του forum, συνεπώς απαγορεύεται. Ανεξαρτήτως εάν η αναφορά είναι άμεση ή έμμεση.
 

anderm

Γενικός Διαχειριστής
Staff member
1 August 2009
10,265
Αθήνα...
Re: IPTV-IPTV Boxes-IPTV Τηλεοράσεις-IPTV Dreambox

Εάν θέλετε να κάνετε μια φιλοσοφική συζήτηση περί IPTV και της εφαρμογές αυτής, είναι καλοδεχούμενη.

Από εκεί και πέρα, συζήτηση σχετική με άλλα topics τα οποία είναι κλειδωμένα κλπ, παρακαλώ να σταματήσει.
 

nemesi54

AVClub Addicted Member
18 September 2007
1,694
Μοσχάτο
Re: IPTV-IPTV Boxes-IPTV Τηλεοράσεις-IPTV Dreambox

Εάν θέλετε να κάνετε μια φιλοσοφική συζήτηση περί IPTV και της εφαρμογές αυτής, είναι καλοδεχούμενη.

Από εκεί και πέρα, συζήτηση σχετική με άλλα topics τα οποία είναι κλειδωμένα κλπ, παρακαλώ να σταματήσει.

Γράψε όμως οτι σβήστηκαν ποστ επειδή απλά έκαναν "κριτική" στο Forum και ηταν άσχετα με το θέμα.
Έτσι είναι το σωστό.
 
19 June 2006
35,671
Απάντηση: Re: IPTV-IPTV Boxes-IPTV Τηλεοράσεις-IPTV Dreambox

Γράψε όμως οτι σβήστηκαν ποστ επειδή απλά έκαναν "κριτική" στο Forum και ηταν άσχετα με το θέμα.
Έτσι είναι το σωστό.


Και 'συ, κάτσε έξω ένα τριήμερο για να διαβάσεις τους κανονισμούς λειτουργίας σχετικά με τις υποδείξεις προς τους συντονιστές και μάλιστα με δεικτικό ύφος και τόνο. Έτσι είναι, επίσης, σωστό.
 

avpap

Μέλος Σωματείου
30 September 2011
9,571
Αθηνα
Πολύ καλά νέα! Είναι πραγματικά χαζό να πρέπει να καταφύγεις σε παράνομες λύσεις διότι δεν υπάρχει νόμιμος τρόπος.
https://digitaltvinfo.gr/news/media-news/item/25103-diadiktyaki-tv-xoris-synora
Πιστεύω ότι μετά από καιρο όταν εφαρμοστεί αυτό θα μιλάμε και για μόνιμη iptv .

Στάλθηκε από το Redmi Note 5 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
 

georho32

Senior Member
2 January 2012
613
Πολύ καλά νέα! Είναι πραγματικά χαζό να πρέπει να καταφύγεις σε παράνομες λύσεις διότι δεν υπάρχει νόμιμος τρόπος.
2 χρόνια πέρασαν και τίποτα ακόμα;

Στάλθηκε από το Redmi Note 5 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk