Επισκευή αναπαλαίωση παλιού στερεοφωνικού

BOMBEHANKEL

New member
27 August 2018
1
Καλησπέρα στην ομάδα. Είμαι νέος στο άθλημα και ήθελα να ρωτήσω αν γνωρίζετε κάποιον τεχνικό ή κατάστημα που να αναλαμβάνει παλιά στερεοφωνικά. Έχω έναν ενισχυτή Kenwood KA 78 (1989-1990) και το αντίστοιχο ραδιόφωνο και κασετόφωνο με δύο ηχεία δαπέδου. Θα ήθελα για συναισθηματικούς λόγους να το επαναφέρω (μιας και μεγάλωσα ακούγοντας μουσική σε αυτό). Αν ξέρετε κιόλας κάποιον περιοχή Πειραιά Γλυφάδα ή γενικά νότια ακόμα καλύτερα.
Υ.Γ. Το Audio Show στον Πειραιά με ενημέρωσαν ότι δεν αναλαμβάνει πλέον.
 

Xmoran

AVClub Enthusiast
7 February 2011
1,094
Ν. ΣΜΥΡΝΗ
Καλησπέρα στην ομάδα. Είμαι νέος στο άθλημα και ήθελα να ρωτήσω αν γνωρίζετε κάποιον τεχνικό ή κατάστημα που να αναλαμβάνει παλιά στερεοφωνικά. Έχω έναν ενισχυτή Kenwood KA 78 (1989-1990) και το αντίστοιχο ραδιόφωνο και κασετόφωνο με δύο ηχεία δαπέδου. Θα ήθελα για συναισθηματικούς λόγους να το επαναφέρω (μιας και μεγάλωσα ακούγοντας μουσική σε αυτό). Αν ξέρετε κιόλας κάποιον περιοχή Πειραιά Γλυφάδα ή γενικά νότια ακόμα καλύτερα.
Υ.Γ. Το Audio Show στον Πειραιά με ενημέρωσαν ότι δεν αναλαμβάνει πλέον.

Αν γκουγκλάρεις και ψάξεις για "επισκευές hi-fi" (ή κάτι παρεμφερές) σίγουρα θα βρεις... Προσωπικά γνωρίζω (και έχω μείνει ευχαριστημένος) την "East Electronics"