Αντικατάσταση του uno4k?

  • Αγαπητοί φίλοι και φίλες.

    Με ιδιαίτερη χαρά σας προσκαλούμε στην κοπή της πρωτοχρονιάτικης πίτας του AVClub στη Θεσσαλονίκη για το 2024 την Κυριακή 07 Απριλίου και ώρα 14.00

    Δηλώστε τη συμμετοχή σας εδώ, θα χαρούμε πολύ να σας γνωρίσουμε από κοντά.

wave1975

AVClub Enthusiast
27 January 2011
883
Δ. Μακεδονία
Μετά από μερικούς μήνες λειτουργίας, ο uno4k παρέδωσε πνεύμα
Μου προσφέρουν την λύση για refund.
Τι παίρνω τώρα?
Λογικά από σειρά της vu..
Να πάρω τον ίδιο? Κάτι καλύτερο?
Ήμουν ευχαριστημένος πάντως. Πολύ καλό upscale και καλούδια.
Θα λειτουργεί το ίδιο αποδοτικά ο φθηνότερος zero4K?
Καμία διαφορά είδαν όσοι πήραν τον uno4k se ? Γιατί νομίζω ότι πάσχει λίγο από ποστήριξη image
Για την ιστορία χρησιμοποιούσα openatv
 

sakisvele

New member
21 January 2009
91
Αναφέρεις τι έπαθε και ποιοι σου κάνουν refund να ξέρουν τα μέλη εδώ για το κύρος του καταστήματος !
Είναι ενδιαφέρον να ξέρουμε το suport για αγορά μελλοντικά.
 

wave1975

AVClub Enthusiast
27 January 2011
883
Δ. Μακεδονία
Εκεί που λειτουργεί ξαφνικά, σβήνει και δεν ανάβει παρά μόνο εφόσον τον αφήσεις για ώρα κλειστό και εκτός ρεύματος. Σα να υπερθερμαίνεται και να σβήνει.
Το είχα πάρει από amazon.de
Η τιμή του ήταν από τότε δελεαστική (κάτω από 200 ευρώ!). Περιμένω την δυνατότητα αντικατάστασης και όχι refund γιατί τον πήρα σε προσφορά. Γενικώς, σαν την εξυπηρέτηση του amazon δεν υπάρχει..
Δεν ξέρω εάν έχει νοημα να πάω σε se ή να πάρω τον ίδιο. Η κάτι άλλο
 

wave1975

AVClub Enthusiast
27 January 2011
883
Δ. Μακεδονία
Πάντως βλέπω ότι και ο zero 4k έχει τα ίδια specs με τον uno4k. Δεδομένου μάλιστα ότι πιο καινούργιο μηχάνημα και δεν χρειάζομαι hdd μιας και μοιράζομαι τον HDD με τον solo2 που έχω στο δίκτυο του σπιτιού, μήπως δεν έχει λογική άλλη επιλογή πλην του zero? δεν ξέρω εάν έχει την ίδια ¨"υποστήριξη¨ πάντως...
 

leo06

Supreme Member
14 October 2007
6,727
Πάτρα
Πάντως βλέπω ότι και ο zero 4k έχει τα ίδια specs με τον uno4k. Δεδομένου μάλιστα ότι πιο καινούργιο μηχάνημα και δεν χρειάζομαι hdd μιας και μοιράζομαι τον HDD με τον solo2 που έχω στο δίκτυο του σπιτιού, μήπως δεν έχει λογική άλλη επιλογή πλην του zero? δεν ξέρω εάν έχει την ίδια ¨"υποστήριξη¨ πάντως...

Τροφοδοτικό έχει εξωτερικό? Δοκίμασες με αλλο?
 

wave1975

AVClub Enthusiast
27 January 2011
883
Δ. Μακεδονία
Εξωτερικό έχει.
Γιατί να δοκιμάσω με άλλο. Αφού φαίνεται από το λαμπάκι ότι έχει ρεύμα. Αλλά ξαφνικά σβήνει! Πως μπορεί να φταίει το τροφοδοτικό. Λειτουργεί 10-20 λεπτά και μετά ακούγεται ένα τσαφ και τέλος
 

AFam

AVClub Fanatic
11 September 2006
26,961
Δοκίμασε πρώτα ένα νέο τροφοδοτικό και μετά βλέπεις τι θα κάνεις..