Samsung Q657F καμενο πανελ...

Aceman

New member
31 August 2018
30
Καλησπερα στη παρεα μιας και καινουργιος.. Να εξιστορησω και εγω το γολγοθα μου. Πριν 1 μηνα αγορασα απο το πλαισιο την λεγομενη 65αρα σε τιμη πιστευω πολυ καλη (1300 ευρω) μιας και ηταν εκθεσιακο κομματι. Αφου την επεξεργαστηκα κανα μισαωρο για τυχον προβληματα και αφου ο υπαλληλος με διαβεβαιωσε οτι η tv εχει παιξει μονο 5 μηνες εδωσα το οκ..

Μετα απο 2 μερες παραδοση η τηλεοραση ηρθε σπιτι,ανοιγω προσεκτικα τη συσκευασια και πεφτουν στο πατωμα η βαση της και το one connect..Ευτυχως που ειχα χαλι απο κατω και δεν υπηρξαν παρατραγουδα..Δε βαριεσαι λεω αυτα εχει η συσκευασια οταν δεν ειναι κουτα η tv.

Με το που αφαιρω τον μανδυα βλεπω οτι πανω αριστερα το πανελ ειχε χτυπημα λες και καποιος πεταξε ενα πετραδακι το οποιο βεβαια ειχε αφησει σημαδι βαρβατο..Αμεσως παιρνω τηλ πλαισιο και μου λενε οτι την επομενη θα περασει φορτηγο να τη παραλαβει για αντικατασταση. Προφανως την επομενη δεν περασε κανενας και ξαναπαιρνω τηλ χωνοντας γκαζι..

Με τα πολλα τη πηρανε και μετα απο 3-4 μερες ενω δεν ειχα καμια παλι ενημερωση παω ο ιδιος στο καταστημα και μιλαω με τον υπευθυνο ο οποιος εκανε ενα τηλ και του ειπανε οτι μολις εκεινη τη στιγμη εγινε διαγνωση (απαραδεκτο δουλεμα) και οντως η tv ηταν αχρηστη πιστωνοντας τα χρηματα στο λογαριασμο. Μιλωντας με το παλικαρι μου λεει μη στεναχωριεσαι θα γινει αντικατασταση και θαα το φτιαξουμε και μπλα μπλα..

Τον ρωτησα τι γινεται τωρα που το κομματι ηταν το τελευταιο και πως θα κανει αντικατασταση με ιδιο μοντελο και μου λεει πως θα τη βρουμε την ακρη.Στην χειροτερη θα παραγγειλει απο samsung καινουργια τηλεοραση.. Μετα απο 3-4 μερες με ειδοποιει πως δεν μπορει να βρει και αν συφωνω να παρω καινουργια τη Q6000 νομιζω δηλ το αντιστοιχο μοντελο του 2016.Προφανως απαντω οχι.
Μου λεει αν θελω καινουργια την αντιστοιχη κυρτη και του λεω οχι. Περνανε κανα δυο μερες και μου λεει οτι τελικα βρηκε καινουργια απο κρητη,Δεν καταλαβα βεβαια πως βρεθηκε εκει αφου υποτιθεται οτι πουθενα στο πλαισιο δεν υπηρχε καινουργια τηλεοραση.

Χαρηκα παντως γιατι χαλαλι οι μερες που περασανε, θα ειχα καινουργια τηλεοραση αγορασμενη σε πολυ καλα λεφτα. Περιμενα περιπου 8-9 μερες μεχρι να τη φερουν. Τελικα ηρθε την ανοιγω ολο χαρα και μεσα ηταν αψογη,,συσκευασια κομπλε,ολα σε ζελατινες σουπερ.

Την συνδεω και μετα απο μια μερα καιγεται το πανελ..Πιστευω οτι πρεπει να ειμαι ο μονος με τετοια ταλαιπωρια.
Η samsung στελνει φωτογραφο να τραβηξει λεει φωτο τα παντα ενω θελει λεει να μου αντικαταστησει το πανελ δινοντας 6 μηνες εξτρα εγγυηση..
Το πλαισιο παρελαβε την tv αφου δικαιουμαι αντικατασταση και δεν εχω ενημερωση ακομα απο αυτους στο τι εχει η tv. Τωρα πως ξερει η samsung οτι καηκε το πανελ και το πλαισιο δεν εχει ενημερωση δεν το καταλαβαινω..

Θα καταφερουν αραγε να βρουν παλι το συγκεκριμενο μοντελο? Αν οχι τη συμφωνια θα προτεινουν και τι με συμφερει στη παρουσα φαση?

Sorry παιδια για το μεγαλο ποστ..
 

Aceman

New member
31 August 2018
30
Τελικα παιδια μου τα μασανε οτι δεν δικαιουμαι DOA γιατι δεν ειχα τη συσκευασια αθικτη και δεν εχουν τηλεοραση καινουργια.

Τι πιστευεται οτι με συμφερει επιστροφη χρηματων η αντικατασταση πανελ απο τη samsung?
 

Aceman

New member
31 August 2018
30
Μετα κοπων και βασανων μου προτειναν επιστροφη χρηματων μιας και δεν υπαρχει καινουργια για αντικατασταση..Μου προτεινουν την Q657FN στα 2200 η την Q656FN sta 2000...πιστευεται οτι αξιζει ρε παιδια?
Ειμαι ετοιμος να τη τσιμπησω 7FN μιας και εχει HDR 1500 και 120Hz πανελ..
 

Aceman

New member
31 August 2018
30
Τελικα παιδια παρηγγειλα την Q657FN ελπιζω να μεινω ευχαριστημενος...Μολις τη στησω θα μεταφερω εντυπωσεις ..:ernaehrung004: