LG UK6470 : Reviews - Εντυπώσεις - Σχόλια

  • Αγαπητοί φίλοι και φίλες.

    Με ιδιαίτερη χαρά σας προσκαλούμε στην κοπή της πρωτοχρονιάτικης πίτας του AVClub στη Θεσσαλονίκη για το 2024 την Κυριακή 07 Απριλίου και ώρα 14.00

    Δηλώστε τη συμμετοχή σας εδώ, θα χαρούμε πολύ να σας γνωρίσουμε από κοντά.

tziminhio

Senior Member
4 May 2014
350
Παιδιά καλησπέρα. Κάτοχος απο χθές της εν λόγω τηλεόρασης και εγώ. Υπάρχει κάποιος άλλος που να είναι κάτοχος για να ρωτησω τα εξής:
1) για να μου προτείνει ρυθμίσεις για την καλύτερη δυνατή εικόνα?
2) που μπορώ να δω στο μενου οτι φοράει va panel? Η δεν μπορώ?
3) Στα καναλια digea (πχ Skai HD) έχει μια μικρη καθυστερηση η εικόνα απ' τον ήχο. Γτ συμβαίνει αυτό ? Διορθώνεται κάπως?

Ευχαριστώ.
 

ennia

Established Member
13 November 2010
127
κατ αρχην καλοριζικη και χωρις προβληματα...!!

1 οχι ειναι καινουρια ακομα και θελει ψαξιμο. εσυ πρεπει να την ψαξεις -σαν κατοχος- και να δεις που σου αρεσει, πρωτιστως εσενα...!!

2 στο Displayspecifications αναφερει οτι ολες οι 50" του 2018 τουλαχιστον, που κοιταξα, φορανε VA πανελ...! οι αλλες 49" - 55" φορανε IPS...!!! συνηθως φαινεται απο τον κωδικο της, που αν δεν κανω λαθος το βλεπεις στο Service Menu...!!

3 στο μενου της εικονας -νομιζω- καπου πρεπει να εχει ενα AV SYNC - ON/OFF, ψαξε βρες το και αλλαξε τις ρυθμισεις, να δεις αν διορθωθει...!! ισως το βρεις και στα TOOLS καθως βλεπεις το καναλι...!!

περιμενουμε εντυπωσεις απο την εικονα της....!!
 

john_shadow

Established Member
19 April 2009
238
καλησπέρα παιδιά ,

πήρα και γω την τν του θέματος και έτρεξα κάποια τεστ, φαίνεται σαν να έχει λίγο clouding..
βάζω 2 φωτό να δείτε:
1
DnZRSnY.jpg

2
h36b4of.jpg


στη δεύτερη φωτο έχω ανεβάσει την φωτεινότητα της φωτογραφίας στο photoshop(και στην πρώτη αλλά πολύ λίγο).
στην τν δεν έχω κάνει καμία ρύθμιση, είναι όπως την έβγαλα από το κουτί.
έχω θέμα λέτε η δεν είναι τόσο έντονο ώστε να χρήζει αλλαγής;

ευχαριστώ :)
 

Werewolf

Supreme Member
15 January 2010
7,214
Απάντηση: Re: LG UK6470 : Reviews - Εντυπώσεις - Σχόλια

Nομιζω πως ετσι ειναι λιγο πολυ ολα. Πριν λιγες μερες πηρα κι εγω την 6300 που ειναι η ιδια τηλεοραση βασικα. Θα ελεγα πως φωτογραφησες το δικο μου πανελ. που βλεπεις παρακατω.

de910470debc78ac968467c419b774c2.jpg
 

john_shadow

Established Member
19 April 2009
238
Re: Απάντηση: Re: LG UK6470 : Reviews - Εντυπώσεις - Σχόλια

Nομιζω πως ετσι ειναι λιγο πολυ ολα. Πριν λιγες μερες πηρα κι εγω την 6300 που ειναι η ιδια τηλεοραση βασικα. Θα ελεγα πως φωτογραφησες το δικο μου πανελ. που βλεπεις παρακατω.

de910470debc78ac968467c419b774c2.jpg

αα οκ τότε ευχαριστώ! :2thumb22sup:
 

john_shadow

Established Member
19 April 2009
238
παιδιά καλησπέρα, έβαλα ένα εξωτερικό δίσκο 2,5" στην τν και δεν παίζει, ενώ φλασάκι παίζει κανονικά..
είναι σωστό αυτό η έχει θέμα;