Επιλογη 65αρας tv με ατοκες δοσεις

Fronimitis

New member
28 September 2017
18
Καλημερα σας.
Θελω να αγορασω μια τηλεοραση 65" αλλα με αρκετες ατοκες δοσεις.Οποτε τα καταστηματα που κανουν ατοκες ειναι τα γνωστα που ξερετε.
Το budget στα 2000 περιπου.
Χτες πηγα Mall για να διαλεξω,κι εκει που πηγαινα καρφι για την Qled Q7F επεσε το ματι μου σε μια Oled LG κι επαθα πλακα.
Την Q7F απο 2600 μου την αφηνουν 2500 μειον αλλα 400 απο επιστροφη που σου κανει η Samsung(προσφορα που τρεχει τωρα για τις Qled),θα μου παει 2100 συνολο.
Για Oled δεν βγαινει με τιποτα οικονομικα εκτος κι αν παρω ανακατασκευασμενη απο Πλαισιο στοκ.Το προτεινετε;Εχει κανονικα εγγυηση ή το ρισκο ειναι μεγαλο;
Θελω μονο 65 ιντσες.Θελω να ευχαριστηθω ταινιες και σειρες απο το mecool pro L boxaki μου
Δεν τρελοβιαζομαι να την παρω τωρα αλλα αν αξιζει κατι αυτο τον καιρο να παω να το δω.
Τις Qled γενικα τις προτεινετε;Δεν ειναι ασχημη αλλα μετα την Oled που ειδα μου φανηκε ξεπερασμενη τεχνολογια.
 

sat_guy

AVClub Addicted Member
27 September 2014
1,625
Έχω την εντύπωση ότι OLED 65 ρες έχουν παίξει αρκετές φορές κάτω από 2000 ευρώ σε προσφορές
επίσης όταν περσι έπαιρνες την sony ΧΕ9005 στα 1700, το να αγοράσεις LCD στα 2100 δεν το βρίσκω καλή ιδέα εκτός και αν ήταν η Q8FN ή Q9FN
α... έρχεται και black friday σε λιγο..
 

Michalis3

Supreme Member
25 February 2011
8,020
Απάντηση: Επιλογή 65αρας TV με άτοκες δόσεις

Αρχικά, δεν υφίσταται τεχνολογία QLED. Πρόκειται για LCD τηλεοράσεις, με διαφορετική ονομασία. Επίσης, όσον αφορά τις 65" OLED, υπήρχαν προσφορές με τιμές περίπου 2000 ευρώ το καλοκαίρι. Ίσως, αν υπάρχει ακόμα απόθεμα (σε περσινά μοντέλα), προκύψουν ανάλογες ευκαιρίες μέχρι το τέλος Νοεμβρίου (εβδομάδα Black Friday).
 

Fronimitis

New member
28 September 2017
18
Αρα λες καλυτερα να περιμενω γιατι δεν παιζει και καμια καλη προσφορα αυτες τις μερες...
Να κυνηγησω τηλεοραση OLED ή εχει θεματα;Στις καινουριες Lg oled μου ειπε το παλικαρι χτες ,μετακινειται συνεχως η οθονη κατα 1 πιξελ για να μην κανει burn in (οπως κανει κι η Samsung στα κινητα της με Amoled).Εχει κατι που πρεπει να προσεξω;Πασχουν καπου;
Επισης στα 2650 μου αφηναν χτες στα media markt μια εκθεσιακη Sony oled bravia A1.Η οποια ειναι φανταστικη τηλεοραση,αλλα εκθεσειακη.Και ξεφευγει κι απο το budget μου.
 

sat_guy

AVClub Addicted Member
27 September 2014
1,625
γνώμη μου, ότι και να πάρεις κάνε προυπολογισμό να βάλεις μέσα και 5ετή εγγύηση.. (δεν καλύπτει πάντως burn in)
το burn in είναι περισσότερο ψυχολογικό πάρα πραγματικό πρόβλημα. είναι η αγωνία μη τύχη και πάθει τίποτα.. για να πάθει burn in πρέπει να δείχνει κάτι στατικό για πολλές ώρες
 

Fronimitis

New member
28 September 2017
18
Οκ καταλαβα.Παω για κυνηγι OLED.
Ειμαι φαν της amoled στα κινητα και παντα ηθελα μια τηλεοραση με παρομοια οθονη.
Αλλωστε κοντα ειναι η μαυρη Παρασκευη οποτε θα περιμενω.