Dali Spektor 2

  • Αγαπητοί φίλοι και φίλες.

    Με ιδιαίτερη χαρά σας προσκαλούμε στην κοπή της πρωτοχρονιάτικης πίτας του AVClub στη Θεσσαλονίκη για το 2024 την Κυριακή 07 Απριλίου και ώρα 14.00

    Δηλώστε τη συμμετοχή σας εδώ, θα χαρούμε πολύ να σας γνωρίσουμε από κοντά.

Status
Not open for further replies.

vagelis1967

Banned
16 September 2018
11
Ηθελα να μου πείτε αν τα συγκεκριμένα ηχεία ειναι τόσο καλά γιατί όσα σχόλια διάβασα ηταν πολύ θετικά.Και δεύτερον αν μπορεί να τα σηκώσει ο ενισχυτής AVR151 της HARMAN CARDON.(ανξαρτήτως χώρου κτλ).
Αυτά και αναμένω τα σχόλια-προτάσεις.
ευχαριστώ εκ των προτέρων.

ΥΓ Τον ενισχυτη τον έχω πάρει και ρωτάω για αναβάθμιση των ηχείων.
 
Last edited by a moderator:

Pleo

AVClub Fanatic
14 March 2008
19,398
Αθήνα
Αν και μας έβγαλες τα μάτια με το χρώμα της γραμματοσειράς, θα έλεγα ότι το μόνο πλεονέκτημα που έχει απομείνει στου AVR της Harman, είναι η οδήγηση. Θα τα "χορέψει ταγκό" τα spektor 2. Προχώρα άφοβα.
 

vagelis1967

Banned
16 September 2018
11
Απάντηση: Re: Dali Spektor 2

Kάνε μου τη χάρη και γράφε normal.Δεν με ξέρεις για να μιλάς με αυτό τι ύφος.Επίσης αν σου προκαλούν ναυτία αυτά που ανεβάζω μην τα διαβάζεις.
 

Pleo

AVClub Fanatic
14 March 2008
19,398
Αθήνα
Πάρτον στο γάμο σου να σου πει και του χρόνου...

Μην χρησιμοποιείς άλλο χρώμα γραμματοσειράς από το default. Δημιουργεί πρόβλημα. Ρώτα τους διαχειριστές και θα στο πουν και αυτοί.

Με τα spektor2 και τον Harman εντάξει; Είναι υπέρεπαρκής για την οδήγησή τους.
 

MakisM

Μέλος Σωματείου
12 May 2009
5,338
Καλό ηχείο ...Θυμήσου τις πραγματικές δυνατότητες θα της ακούσεις μετά από πολλές ώρες λειτουργίας ,ιδιαίτερα στο χαμηλό .
 

Pleo

AVClub Fanatic
14 March 2008
19,398
Αθήνα
High instantaneous current capability (HCC): ±25 amps

Βάλε και τα 75Wattάκια που έχει και που δεν κοροιδεύει ότι τα έχει, και θα τα πάει γαζί τα spektor 2 λέμε!
 

vagelis1967

Banned
16 September 2018
11
Απάντηση: Re: Dali Spektor 2

Υπάρχει Διαχειριστής να μου το πει.Και να λείπουν τα σχόλια.Όχι επειδή εχεις 1000 ποστ θα κάνεις τον έξυπνο.
 

vagelis1967

Banned
16 September 2018
11
Απάντηση: Re: Dali Spektor 2

Δεν ειμαι γνώστης του αντικειμένου.προσπαθώ να μάθω.όσο για τον HARMAN CARDON ειναι δεύτερη επιλογή και δεν ειναι άμεση αγορά απλά ρωτάω για να το έχω κατάνου.
 

Pleo

AVClub Fanatic
14 March 2008
19,398
Αθήνα
Re: Απάντηση: Re: Dali Spektor 2

Υπάρχει Διαχειριστής να μου το πει.Και να λείπουν τα σχόλια.Όχι επειδή εχεις 1000 ποστ θα κάνεις τον έξυπνο.

Δεν χρειάζεται να στο πει διαχειριστής. Η κοινότητα αυτορυθμίζεται. Θα προσπεράσω τις αιχμές περί αριθμού ποστ και θα πάω παρακάτω για το θέμα που μας ενδιαφέρει:

Τον έχεις αγοράσει τον harman; Σκέφτεσαι να αγοράσεις ενισχυτή AV και να βάλεις τα spektor 2 να παίξουν; Πες μας τι ακριβώς.
 

Pleo

AVClub Fanatic
14 March 2008
19,398
Αθήνα
Re: Απάντηση: Re: Απάντηση: Re: Dali Spektor 2

Τελικά εισαι μεγάλο νούμερο.

Ευχαριστώ. Θα πάρω το καφέ με το κορδόνι γιατί το μαύρο με χτυπάει στη φτέρνα...

Προσπάθησε να μην απαιτείς απαντήσεις. Σου παρέχεται βοήθεια δωρεάν. Τα υπόλοιπα μέλη δεν σου φταίνε. Δεν σου είπα κάτι τραγικό. Να μην γράφεις με άλλο χρώμα σου είπα.

Επαναλαμβάνω την ερώτηση: σκέφτεσαι να πάρεις ενισχυτή AV ή έχεις καταλήξει στον Harman; Σε κάθε περίπτωση τα Spektor 2 είναι εύκολο φορτίο για οποιονδήποτε ενισχυτή AV, ακόμα και εισαγωγικής κατηγορίας.
 

leo06

Supreme Member
14 October 2007
6,727
Πάτρα
Re: Απάντηση: Re: Dali Spektor 2

Υπάρχει Διαχειριστής να μου το πει.Και να λείπουν τα σχόλια.Όχι επειδή εχεις 1000 ποστ θα κάνεις τον έξυπνο.
Εγώ πάντως δεν βγάζω τίποτα
 

Attachments

  • Screenshot_20180916-232056.jpg
    Screenshot_20180916-232056.jpg
    78.9 KB · Views: 205

vagelis1967

Banned
16 September 2018
11
Απάντηση: Re: Απάντηση: Re: Dali Spektor 2

Εγώ πάντως δεν βγάζω τίποτα

σε μένα φαίνεται κανονικά.τέλος πάντων δεν ειναι τρόπος αυτός να μιλάς (αναφέρομαι στον άλλον)ειδικά σε νεοφερόμενα μέλη)αλλά ορισμένοι νομίζουν επειδή εχουν 10000 ποστ μπορούν να κάνουν τους εξυπνους για να μην πω τίποτα πιο βαρύ.Θέλω να γράψω και άλλα αλλά ειναι κυριακή βράδυ.
 

leo06

Supreme Member
14 October 2007
6,727
Πάτρα
Re: Απάντηση: Re: Απάντηση: Re: Dali Spektor 2

σε μένα φαίνεται κανονικά.τέλος πάντων δεν ειναι τρόπος αυτός να μιλάς (αναφέρομαι στον άλλον)ειδικά σε νεοφερόμενα μέλη)αλλά ορισμένοι νομίζουν επειδή εχουν 10000 ποστ μπορούν να κάνουν τους εξυπνους για να μην πω τίποτα πιο βαρύ.Θέλω να γράψω και άλλα αλλά ειναι κυριακή βράδυ.
Μπορεί σε σένα που έχεις black theme να φαίνονται, στο blue theme δεν φαίνεται τίποτα
 

Attachments

  • IMG_20180916_233036.jpg
    IMG_20180916_233036.jpg
    97.1 KB · Views: 195

Pleo

AVClub Fanatic
14 March 2008
19,398
Αθήνα
Επειδή ασχολούμαι επαγγελματικά με το αντικείμενο από τότε που βγήκε το ρύζι, και κατανοώ τι επιδιώκει ο οποιοσδήποτε​, προτείνω να δώσουμε σημασία σε αυτό που έχει σημασία και που αφορά την επιλογή των συγκεκριμένων ηχείων σε σχέση με τον εν λόγω ενισχυτή, ανεξάρτητα από το τι νομίζει ο καθένας ότι του γράφει ο άλλος.

Ο Harman θα τα παίξει για πλάκα τα ηχεία. Αν τον έχεις, με γειά, αν δεν τον έχεις διάλεξε έναν πιο σύγχρονο. Αυτά.
 
Status
Not open for further replies.