Στήριξη πανιού

  • Αγαπητοί φίλοι και φίλες.

    Με ιδιαίτερη χαρά σας προσκαλούμε στην κοπή της πρωτοχρονιάτικης πίτας του AVClub στη Θεσσαλονίκη για το 2024 την Κυριακή 07 Απριλίου και ώρα 14.00

    Δηλώστε τη συμμετοχή σας εδώ, θα χαρούμε πολύ να σας γνωρίσουμε από κοντά.

Status
Not open for further replies.

vagelis1967

Banned
16 September 2018
11
Εχω ενα πανί brateck 240x135 το εχω στερεώσει με αλυσίδες αλλά κουναει λίγο με τον αέρα.Μήπως γνωρίζει κάποιος πως μπορώ να το στερεώσω για να ειναι σταθερό.Επίσης αυτά τα πανιά ειναι καλά?
Ευχαριστώ
 

Pleo

AVClub Fanatic
14 March 2008
19,399
Αθήνα
Δεν υπάρχουν reviews ναυτικών για το συγκεκριμένο πανί. Ενδεχομένως να είναι καλό, σε τυφώνα θα δεις πόσο ανταπεξέρχεται.

Τώρα αν ρωτάς γιατί κουνιέται με το αεράκι, είναι γιατί έχει σχεδιαστεί να έχει πίσω του τοίχο, ο οποίος λειτουργεί με την εξής αρχή λειτουργίας:


Συνεπώς η μόνη λύση είναι το τέντωμα μέχρι του σημείου που δεν θα δημιουργεί θέμα με τις ανοχές της κατασκευής. Φαντάζομαι ότι είναι ελεύθερη στον αέρα η οθόνη (ή πανί).
 

Larry

Μέλος Δ.Σ.
Staff member
17 June 2006
20,840
Εχω ενα πανί brateck 240x135 το εχω στερεώσει με αλυσίδες αλλά κουναει λίγο με τον αέρα.Μήπως γνωρίζει κάποιος πως μπορώ να το στερεώσω για να ειναι σταθερό.Επίσης αυτά τα πανιά ειναι καλά?
Ευχαριστώ

Έχεις κάποια φωτογραφία να δούμε; Ίσως μέσα στο κύλινδρο (αν καταλήγει το πανί σε κύλινδρο) τερματισμού της οθόνης μπορούσες να βάλεις κάποιο βάρος
 
Status
Not open for further replies.