Οθόνη 27 ιντσών για MacBook Pro

  • Αγαπητοί φίλοι και φίλες.

    Με ιδιαίτερη χαρά σας προσκαλούμε στην κοπή της πρωτοχρονιάτικης πίτας του AVClub στη Θεσσαλονίκη για το 2024 την Κυριακή 07 Απριλίου και ώρα 14.00

    Δηλώστε τη συμμετοχή σας εδώ, θα χαρούμε πολύ να σας γνωρίσουμε από κοντά.

pathfinder

AVClub Addicted Member
28 October 2007
1,510
Πικέρμι
Καλημέρα,

Εχω ενα macbook pro late 2013 και ενα mac mini late 2008 (παροπλησμενο). Πλέον λογο της δουλειας μου δεν με βολευει η μικρη οθόνη του mac book pro, και σκέφτομαι για εξωτερική οθόνη τουλάχιστον 27 ιντσων. Θα ηθέλα να μου πειτε μια γνώμη για ποια οθόνη να πάρω ωστε να μπορω να συνδέσω το macbook σαν το κυριο υπολογιστη και σε 2η φάση το mac mini.

Εβλεπα την dell U2715H, ωστόσο δυσκολευομαι για το πως να συνδέσω το macbook που εχει thunderbolt 2....τι λετε ? Υπάρχει κάποια άλλα προταση στις 27'' για χρήση γραφείου περισσότερο ?
 

Sevastos

Senior Member
4 October 2011
345
Κάρπαθος
Απάντηση: Οθόνη 27 ιντσων για macbook pro

Χρειάζεσαι απλά ένα καλώδιο Mini Display port ή αντάπτορα από Mini Display port σε HDMI/Display Port. Έχω την U2515H εδώ και 2 χρόνια συνδεδεμένη με mDP σε HDMI χωρίς προβλήματα
 

pathfinder

AVClub Addicted Member
28 October 2007
1,510
Πικέρμι
Re: Απάντηση: Οθόνη 27 ιντσων για macbook pro

Χρειάζεσαι απλά ένα καλώδιο Mini Display port ή αντάπτορα από Mini Display port σε HDMI/Display Port. Έχω την U2515H εδώ και 2 χρόνια συνδεδεμένη με mDP σε HDMI χωρίς προβλήματα

Καλησπέρα, επανέρχομαι στο θεμα, μιας και πλέον ειναι επιτακτικη η ανάγκη για αγορα οθόνης...κοίταγα για την U2715H ή την U2717D και οι δυο DELL, αλλά μου φαίνονται πολλά τα 400 ευρώ για οθόνη....εσυ έχεις καλη εμπειρία με την Dell ? Ειναι κάποιος άλλος που θα μπορουσε να μου προτείνει μια πιο οικονομική για χρήση γραφείου για κανα 2-3 ώρες την ημέρα ?