Καλώς ήρθατε στο AVClub.
Σελίδα 16 απο 16 ΠρώτοΠρώτο ... 61213141516
Εμφάνιση αποτελεσμάτων σε εξέλιξη 151 έως 159 από 159

Θέμα: Fuji XT3 video

AVClub Enthusiast
    Ημερομηνία εγγραφής
    Jan 2015

Re: Fuji XT3 video

18-55 ,16-55 ,50-140 ,16-80(πιθανόν?) και 10-24 .Άντε και 18-135 ,23f2,16 f2.8 συν τους εξεζητημένους 8-16, 90 ,100-400 .Μετά, το χάος για βίντεο...

AVClub Fanatic

Ημερομηνία εγγραφής
    Sep 2006
    Περιοχή
    Εκεί ψηλά.....

Απόσπασμα Αρχική Δημοσίευση από Kosh Εμφάνιση μηνυμάτων
    εγω παντως που δεν ειμαι σε κανενα απο τα δυο στρατοπεδα και εχω δοκιμασει και τα δυο μερικως θα ελεγα οτι το ΑF της sony ειναι μακραν το κορυφαιο.

Nα με διορθωσω.....μιας και ειμαστε στην κατηγορια βιντεο.

το ΑF της sony ειναι μακραν το κορυφαιο συνολικα( φωτο και βιντεο)

Το κορυφαιο συτημα AF στο video μονον θεωρω οτι ειναι το dual pixel της Canon.

AVClub Fanatic
    Ημερομηνία εγγραφής
    Jun 2006
    Περιοχή
    NEO HRAKLEIO

Ήταν, παλιά.
    Τώρα είναι καλύτερο της σονυ.
    Της Κάνον δε μπορείς να το ρυθμίσεις αρκετά, δεν μπορεί να φτάσει σε ταχύτητα αυτό της σονυ.

Αντιθέτως , της σονυ έχει ρυθμίσεις που μπορείς να το φέρεις στα μέτρα σου...

Sent from my iPad using Tapatalk Pro

Supreme Member
    Ημερομηνία εγγραφής
    Nov 2013

Έχοντας και εγώ προσωπικά εμπειρία από αρκετά σώματα σε AF σε βίντεο, θα συμφωνήσω ότι το σύστημα εστίασης της Sony σε βίντεο είναι απλά άλλη κατηγορία, ειδικά η γενιά της Α6400 και κατά συνέπεια και οι Α6100/Α6600/Α7RIV κλπ. είναι πολύ μπροστά από οτιδήποτε άλλο υπάρχει στην αγορά....μέχρι την Α6300/Α6500/Α7ΙΙΙ θα έλεγα ότι ήταν εξαιρετικό άλλα όχι καλύτερο από το Dual pixel της Canon και απλά λίγο καλύτερο από τις Fuji X-T3/X-T30.....
    Χοντρικά αν κάποιος ενδιαφέρεται για το καλύτερο δυνατό σύστημα εστίασης σε βίντεο πάει σε σύγχρονη sony A6100/A6400/A6600/A7ΡIV....όλοι οι άλλοι είναι πιο πίσω χωρίς βέβαια να σημαίνει ότι δεν κάνεις μια χαρά την δουλειά σου και με άλλα συστήματα.

Η fuji που έχω τώρα X-E3 (και έχει ίδιο σύστημα εστίασης με την X-T2/X-Pro2) σε εστίαση σε βίντεο είναι απλώς οκ, έχει θεματάκια και δεν την εμπιστεύεσαι 100%, κατά την γνώμη μου αισθητά χειρότερη εστίαση από ότι οι Α6300/Α6500 (μιλάω πάντα για βίντεο) χωρίς να σημαίνει βέβαια ότι είναι κακή...

Supreme Member
    Ημερομηνία εγγραφής
    Nov 2013

Απόσπασμα Αρχική Δημοσίευση από Dark74 Εμφάνιση μηνυμάτων
    Είδα μερικά βίντεο για το AF της Fuji X-T3 όπως αυτό :

και μερικές φορές μου φάνηκε και καλύτερο από το πολυδιαφημισμένο (και αναμφιβολλα καλό) AF της Sony. Ομως διαβάζω αρκετούς χρήστες να ασκούν μια κριτική που στα τεστ που είδα, δεν την διαπίστωσα (ίσως να είναι λίγο πιο απότομο μόνο). Από την άλλη, στο παραπάνω βίντεο, μόνο στο low light χάνει λίγο η X-T3 συγκρινόμενη βέβαια πάντα με FF (όταν η ίδια ειναι APS-C) ενώ το autofocus μου φάνηκε καλύτερο να πω την αλήθεια. Ισχύει ? μηπως κάποια σχόλια στο internet έχουν γίνει σε παλιότερη έκδοση firmware ?
    Είδα και το τεστ του Γιάννη και καλό μου φάνηκε. Αλλά δεν έχω και εγώ εικόνα (δεν την παρακολουθούσα) πότε βγηκαν τα firmware, τι άλλαξαν κλπ.

Τέλος για να μην ανοίξω κι άλλο thread μετά, η εμπειρία σας στο HD (1080p) και slowmotion ?

Είμαι σε πολύ σοβαρή σκέψη να φύγω απο τη Sony, οπότε σας ζαλίζω ... δείξτε κατανόηση
    Μην ξεχνάς ότι η Α7ΙΙΙ δεν έχει το τελευταίο και καλύτερο σύστημα εστίασης της Sony που φοράνε πλέον οι Α6400/Α6100/Α6600/Α7RIV/A9....παρόλαυτα ακόμα και αυτή είναι καλύτερη από οποιαδήποτε fuji σε εστίαση σε βίντεο.

AVClub Fanatic

Ημερομηνία εγγραφής
    Sep 2006
    Περιοχή
    Εκεί ψηλά.....

Οχι ρε συ το εχει η Α73.

Νομιζω οτι η Α7R3 δεν το εχει.

AVClub Addicted Member
    Ημερομηνία εγγραφής
    Apr 2012

αν και είμαστε λίγο off-topic, δυστυχώς η a7iii δεν έχει πάρει ακόμη το σύστημα των Α6400/Α6100/Α6600/Α7RIV/A9...

Senior Member
    Ημερομηνία εγγραφής
    Aug 2010

Ενα φιλμ από επαγγελματίες βέβαια που δεν έχει να ζηλέψει τίποτα σε ποιότητα από υπερπαραγωγές. Γυρίστηκε αποκλειστικά με την X-T3 (και κατάλληλο εξοπλισμό βέβαια). Η πρώτη επαγγελματικού επιπέδου ταινία μικρού μήκους της X-T3 . Η Sony, είχε κάνει κάτι αντίστοιχο (και πιο μεγάλη παραγωγή βέβαια) με το θρίλερ " “The Possession Of Hannah Grace” και την A7S II. Βέβαια αυτή η ποιότητα απαιτεί γνώσεις, υποθέτω καλούς φακούς και εξειδικευμένο φωτισμό. Οι δυνατότητες όμως υπάρχουν.

Super Moderator

Ημερομηνία εγγραφής
    Jan 2010
    Περιοχή
    ΠΕΙΡΑΙΑΣ

Απάντηση: Re: Fuji XT3 video

Τα post για επεξεργασία βίντεο στο Ipad μεταφέρθηκαν σε νέο νήμα : https://avclub.gr/forum/showthread.p...post1058404896
    Κώστας
    ------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
    To create products that will capture the hearts and minds of users, you first need to break through the technology barrier.

Σελίδα 16 απο 16 ΠρώτοΠρώτο ... 61213141516

Πληροφορίες Θέματος

Users Browsing this Thread

Αυτή τη στιγμή διαβάζουν την κατηγορία 1 χρήστες. (0 μέλη και 1 επισκέπτες)

Bookmarks

Κανόνες καταχώρησης