Euroleague TV

  • Αγαπητοί φίλοι και φίλες.

    Με ιδιαίτερη χαρά σας προσκαλούμε στην κοπή της πρωτοχρονιάτικης πίτας του AVClub στη Θεσσαλονίκη για το 2024 την Κυριακή 07 Απριλίου και ώρα 14.00

    Δηλώστε τη συμμετοχή σας εδώ, θα χαρούμε πολύ να σας γνωρίσουμε από κοντά.

Serialakias

Senior Member
24 April 2017
440




Καλησπέρα.

Είδα οτι δεν υπάρχει κάποιο νήμα για την Euroleague TV και είπα να το ανοίξω.

Επειδή λοιπόν χθες βγήκαν τα νέα πακέτα στα €89 (€80 για όσους γίνουν συνδρομητές τις πρωτες ημερες), θα ήθελα να ανταλλάξουμε απόψεις εάν καποιος εχει εμπειρία στο θέμα. Εγώ φέτος σκέφτομαι να γίνω συνδρομητής για πρώτη φορά και η πρώτη απορία μου ειναι πως βλέπει κανεις μέσω υπολογιστή. Υπάρχει εφαρμογή που κατεβάζεις (σαν ΟΤΕ Go για παράδειγμα) ή απευθείας μέσω browser;

Επίσης από ποιότητα να φανταστώ οτι έχουμε άψογη εικόνα, σωστά; Και σχολιασμός στα Αγγλικά μόνο;

Αυτά για την ώρα, ευχαριστώ.
 
Last edited by a moderator:

papasouzakias

Moderator
Staff member
13 May 2009
4,523
Πριν χρόνια όταν είχε αγοράσει γνωστός μου πακέτο της Euroleague TV υπήρχε γεωγραφικός περιορισμός όταν έδειχνε η Nova παιχνίδια των ελληνικών ομάδων και έπρεπε να μπαίνει με VPN. Τα παιχνίδια τα έβλεπε στο Laptop. Η εικόνα ήταν πολύ καλή και τώρα πιστεύω θα είναι ακόμα καλύτερη με τις νέες τεχνολογίες.
 

billpeppas

Supreme Member
23 October 2013
6,767
Athens
Βλέπεις όλα τα ματς live.
Σχολιασμός στα Αγγλικά.
Εικόνα δεν θα την έλεγα άψογη, απλά καλή ( πάνω από ικανοποιητική ).
 

Serialakias

Senior Member
24 April 2017
440
Κατι άλλο με απασχολεί, αν και δεν ειναι αποτρεπτικος σαν λόγος. Για να μην κάθομαι σε κάθε αγώνα και συνδέω ταμπλετ στην ΤιΒι, θα μπορεί το περιεχόμενο να παίξει μέσω browser addon στο Kodi το υπάρχει ήδη πάνω στην τηλεοραση; Υπάρχει δηλαδή καποιος browser που να μπορεί να υποστηρίξει κατι τέτοιο; Γιαυτο και ρώτησα εάν παίζει κατευθείαν από το site ή αν κατεβάζεις εφαρμογή.
 

Parisv

Senior Member
30 May 2010
329
Κατευθειαν απο το site. Δεν ξερω αν θα παιξει ομως στο browser σου, εχω μια smart tv samsung 3 τιας... μαλλον δεν θα παιζει αλλα δεν ειμαι σιγουρος
 

chrispe

AVClub Enthusiast
25 March 2008
702
Να ξέρετε ότι ειναι συμβατή με chromecast για όποιον έχει σχετική συσκευή αλλα μόνο μέσω chrome browser, οι εφαρμογές για ταμπλετ δεν εμφανίζουν το σχετικο εικονίδιο
 

kostis

AVClub Enthusiast
26 January 2007
876
Κόρινθος
Αγόρασα το πακέτο για playoff και final four 2018.
Για την τιμή του (29,99) ηταν μια χαρά. Σύνδεσα το λάπτοπ με hdmi στην tv κα εβλεπα. Σε 55 ίντσες με 720p είναι πολύ καλη η εικόνα. Αυτό οου με ενοχλούσε ηταν ο ρυθμος fps που στη μεγάλη οθόνη ήταν εμφανή τα σπασιματα. Πιστεύω οτι τα fps δεν ηταν πανω από 25.
Οι σπικερ πάντως είναι εντελώς ξενερωτοι. Καμια σχέση με τουσ ΈΛΛΗΝΕΣ οου έχουμε συνηθίσει.
Αν θα το ξανααγοραζα; Μάλλον ναι αλλά μονο για το τέλος της σεζον, όχι για ομίλους.
 

savvas01

AVClub Enthusiast
15 February 2009
753
Γαλατσι
Re: Απάντηση: Euroleague TV

Αγόρασα το πακέτο για playoff και final four 2018.
Για την τιμή του (29,99) ηταν μια χαρά. Σύνδεσα το λάπτοπ με hdmi στην tv κα εβλεπα. Σε 55 ίντσες με 720p είναι πολύ καλη η εικόνα. Αυτό οου με ενοχλούσε ηταν ο ρυθμος fps που στη μεγάλη οθόνη ήταν εμφανή τα σπασιματα. Πιστεύω οτι τα fps δεν ηταν πανω από 25.
Οι σπικερ πάντως είναι εντελώς ξενερωτοι. Καμια σχέση με τουσ ΈΛΛΗΝΕΣ οου έχουμε συνηθίσει.
Αν θα το ξανααγοραζα; Μάλλον ναι αλλά μονο για το τέλος της σεζον, όχι για ομίλους.
Καλημερα
επειδη ενδιαφερομαι και εγω,οι περιορισμοι που υπηρχαν?για τα ελληνικα παιχνιδια και τη νοβα εννοω.ελεγαν οτι δεν μπορεις να τα δεις.οντως δεν ισχυει πια?
στο ξεκαθαρισαν?πχ αν εχει Play offs Ολυμπιακο Παναθηναικο θα τα δεις κανονικα?
Ευχαριστω
 

Serialakias

Senior Member
24 April 2017
440
Πλέον δεν υπάρχουν γεωγραφικοί περιορισμοί. Μπορείς να δεις όλους τους αγώνες όλων των ομάδων.
 

angelob7

Established Member
17 June 2006
230
Τρίπολη
Εγώ ήμουν συνδρομητής με full season pass πέρυσι, είδα πάρα πολλούς αγώνες στο desktop ορισμένους στην τηλεόραση, στα θετικά η χωρίς διακοπή για διαφημίσεις, η σύνδεση ξεκινάει ένα τέταρτο πριν τον αγώνα βλέπεις τις αφίξεις των ομάδων, αποδυτήρια, συνεντεύξεις στο ημίχρονο και στο τέλος, η μετάδοση στην αρχή σε ξενίζει αλλά υπάρχουν και σχολιαστές που σε "ανεβάζουν", η εικόνα 720p καλή, θα ήθελα καλύτερη ή μεγαλύτερο bitrate,τέλος, θετικό είναι που έχεις την δυνατότητα για pause ή να δείς τον αγώνα ολόκληρο αργότερα αν χάσεις την αρχή. Σήμερα ανανεώνω την συνδρομή μου. Για 80 ευρώ όλη η euroleague είναι τέλειο.
 

newlynx

AVClub Enthusiast
28 August 2006
1,195
Πέρυσι στο faq έλεγε ότι δεν υπάρχουν γεωγραφικοί περιορισμοί, φέτος δεν αναφέρει κάτι. Έστειλα email με ερώτημα και θα ενημερώσω σχετικά.

Στάλθηκε από το LG-H815 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
 

christos_k

Established Member
27 July 2010
242
Maroussi
Γνωρίζει κανείς πόση καθυστέρηση έχει η υπηρεσία (σε σύγκριση με τη Nova πχ που το δείχνει δορυφορικά) ;
 

Πράσινος

Senior Member
20 July 2011
367
Πληροφοριακά, μου ανέφερε γνωστός ότι με εγγραφή από Βουλγάρικη IP έκανε συνδρομή με 54 (60 αρχική).