samsung h6200

steve o

New member
11 November 2015
31
παιδια καλησπερα,συγγνωμη αν γραφω σε λαθος νημα,
Εχω το εξης θεμα με την TV,η οποια ανοιγει αλλα κανει τα δικα της κ δεν υποκουει στο κοντρολ,το λαμπακι κατω αναβοσβηνει γρηγορα κ αν βγαλω τις μπαταριες σταματαει βεβαια...
Χτες δουλευε κανονικα αφου ειχα βγαλει τη μπριζα για ωρα κ οταν την εσβησα αργοτερα το βραδυ ανοιγει μονη της
Να πω επισης οτι αρκετο καιρο που δουλευε κανονικα,οταν την ανοιγες για πρωτη φορα μες τη μερα,εσβηνε μονη της κανα δυο φορες ωστε να λειτουργησει κανονοκα κ παλι

Ευχαριστω εκ τον προτερω
 

Ducksong

Supreme Member
11 July 2013
4,984
The Dutch Mountains
Αν βγάλεις τις μπαταρίες απ το τηλεκοντρόλ, έχεις κάποιο πρόβλημα με την τηλεόραση? Εχεις δοκιμάσει να βάλεις το κανάλι που θες και να βγάλεις τις μπαταρίες για να δεις αν θα παρουσιάσει πρόβλημα?
 

steve o

New member
11 November 2015
31
Φιλε μου,κανει τα δικα της,ανοιγει κανονικα μετα επιλεγει καναλι μη ψηφιακο μονη της,δεν υπακουει το κοντρολ
πριν εβγαλα το HDMI απο πανω της,δεν ξερω αν παιζει ρολο κ εδειχνε smart αρχικη οθονη κ εμενε...

Τωρα να φανταστεις ανοιξα ξανα κ παιζει κανονικα αλλα το λαμπακι παιζει συνεχομενα...πρεπει να βγαζω μπαταριες
 

Ducksong

Supreme Member
11 July 2013
4,984
The Dutch Mountains
Ξαναρωτάω λοιπόν, βάζεις ένα κανάλι, αν βγάλεις αμέσως τις μπαταρίες απο το control και δεν τις ξαναβάλεις, η τηλεόραση κάνει πάλι τα δικά της?
 

steve o

New member
11 November 2015
31
Οχι, έτσι δεν κάνει τίποτα, το καναλι παίζει κανονικά χωρίς μπαταρίες μέσα
Αυτό που μου κάνει είναι ότι όταν την πιάνει η τρέλα πηγαίνει στο κανάλι 8 μη ψηφιακό, αργότερα σε ράδιο κ καθώς έχω βάλει μπαταρίες ίσως να προλάβω να επιλέξω κάποιο κανάλι κ να παραμείνει εκεί εφόσον βγάλω τις μπαταρίες
Τώρα παίζει φυσιολογικά κ με τις μπαταρίες μήπως είναι το κοντρόλ τελικά?

Στάλθηκε από το VTR-L09 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
 

Ducksong

Supreme Member
11 July 2013
4,984
The Dutch Mountains
Το κοντρόλ σου έχει βλάβη! Το ότι άναβόσβηνε συνέχεια το λαμπάκι της TV δείχνει ότι λάμβανε σήμα απο το κοντρόλ..

Χωρίς μπαταρία στο κοντρόλ παίζει κανονικά η τηλεόραση, οπότε δεν έχει καμία βλάβη!

Κόιτα μήπως απλά με ένα καθάρισμα φτιάξει το κοντρόλ και αν όχι δες για καινούργιο.
 

steve o

New member
11 November 2015
31
Η αλήθεια είναι ότι άλλαξα πρόσφατα μπαταρίες κ οι παλιές είχαν αφήσει άλατα η κάτι τέτοιο
Πως καθαρίζει αυτό
Ευχαριστώ για τη βοήθεια πάντως

Στάλθηκε από το VTR-L09 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk