Πρόβλημα με ενισχυτή Marantz Sr5011

  • Αγαπητοί φίλοι και φίλες.

    Με ιδιαίτερη χαρά σας προσκαλούμε στην κοπή της πρωτοχρονιάτικης πίτας του AVClub στη Θεσσαλονίκη για το 2024 την Κυριακή 07 Απριλίου και ώρα 14.00

    Δηλώστε τη συμμετοχή σας εδώ, θα χαρούμε πολύ να σας γνωρίσουμε από κοντά.

Spyros1980

Senior Member
24 June 2014
484
Γεια σας παιδιά!Έχω ένα πρόβλημα με τον marantz sr5011,συγκεκριμένα μετά το τελευταίο update της τηλεόρασης μου(oled E8) δεν μου βρίσκει με τίποτα το ARC!
Πριν το update της τηλεόρασης όλα δούλευαν άψογα!
Έχω κάνει επανεκκίνηση στης εργοστάσιακες ρυθμίσεις του ενισχυτή,αλλά πάλι τίποτα
Έχω μιλήσει και με marantz και με LG κάνεις δεν μπορεί να μου δώσει λύση!
Έχω πελαγωσει εάν γνωρίζει κανείς κάποια λύση ας μου πει..
 

Spyros1980

Senior Member
24 June 2014
484
τσάμπα θα κάνω στην τηλεόραση! Το filmware update δεν αλλάζει!Ρώτησα τεχνικό της LG και μου είπε ότι και να κάνεις το τελευταίο update μένει..
 

spcav

AVClub Fanatic
18 August 2006
16,549
Κοιτα τις ρυθμίσεις της LG, είναι λιγο περίεργες όσον αφορά το arc (δεν το αναφερει σαν arc νομίζω).

Προφανώς μετά το update άλλαξε κάτι στις ρυθμίσεις.

Κοιτα το, ειμαι σχεδόν σίγουρος ότι είναι αυτό.
 

Spyros1980

Senior Member
24 June 2014
484
Ρε παιδιά θα τρελαθώ τελείως!Είχα κάνει μια προσπάθεια για κάτι που είχα διαβάσει ότι βγάζει αλλά τα καλώδια από τον ενισχυτή και το ρεύμα και μετά τα ξανά βάζεις και μπορεί να φτιάξει!
Το έκανα χθες και δεν ξέρω κάπου πρέπει να πήγα στης ρυθμίσεις που λέει Zone2 και ανοίγω το ARC από την τηλεόραση και δουλεύε μια χαρα!
Μετά κάτι πρέπει να άλλαξα στης ρυθμίσεις του Marantz γιατί το ARC άναβε οπότε ήθελε αυτό και από χθες παλεύω 4 ώρες και δεν μπορώ να το επαναφέρω!!