Schiit audio multibit αξίζει?

  • Αγαπητοί φίλοι και φίλες.

    Με ιδιαίτερη χαρά σας προσκαλούμε στην κοπή της πρωτοχρονιάτικης πίτας του AVClub στη Θεσσαλονίκη για το 2024 την Κυριακή 07 Απριλίου και ώρα 14.00

    Δηλώστε τη συμμετοχή σας εδώ, θα χαρούμε πολύ να σας γνωρίσουμε από κοντά.

maxpain

AVClub Enthusiast
10 March 2014
727
Καλησπέρα σας, σκέφτομαι να δώσω το ifi micro idsd (silver) και να πάρω το schiit audio modi multibit. Αξίζει πιστεύετε η αλλαγή? Σκέφτομαι στο μέλλον να προσθέσω και κανέναν από τους ενισχυτές ακουστικών της εταιρείας.

Cheers.
 

Sonorus

Super Moderator
Staff member
28 August 2010
8,313
Θεσσαλονίκη
Ο μόνος που μπορεί να απαντήσει είσαι εσύ!
Παραγγέλνεις το Schiit κάνεις ένα συγκριτικό και αποφασίζεις.
'Ότι άλλο και να σου γράψουμε είναι άνευ ουσίας.

Άντε και εγώ σου λέω ότι έχω το gungnir multibit και για εμένα είναι καλύτερο από ότι D/S dac έχω ακούσει μέχρι τα 2Κ.
Ε και ?
Σύντομα αυτό το νήμα θα γεμίσει με ένα σωρό διαφορετικές απόψεις που το μόνο που θα κάνουν είναι να σε μπερδέψουν.
 

maxpain

AVClub Enthusiast
10 March 2014
727
Σωστές παρατηρήσεις είναι αυτές, θα με βοηθούσε βέβαια αν κάποιος που έχει ακούσει και τα 2 μου έλεγε κάποια γνώμη...αλλά νομίζω η εταιρεία έχει και πολιτική επιστροφής άρα πρώτα υπάρχει το περιθώριο.
 

Sonorus

Super Moderator
Staff member
28 August 2010
8,313
Θεσσαλονίκη
Αν παραγγείλεις από τα Ευρωπαϊκά καταστήματα της Schiit ισχύει διαφορετική πολιτική επιστροφής.
Ρώτησε τους.
Το micro το έχω ακούσει και δεν είναι κακό.
Θα προτιμούσα όμως ένα Schiit stack!
 

mdvq

Μέλος Σωματείου
20 June 2006
9,388
Πειραιας
Ο μόνος που μπορεί να απαντήσει είσαι εσύ!
Παραγγέλνεις το Schiit κάνεις ένα συγκριτικό και αποφασίζεις.
'Ότι άλλο και να σου γράψουμε είναι άνευ ουσίας.

Άντε και εγώ σου λέω ότι έχω το gungnir multibit και για εμένα είναι καλύτερο από ότι D/S dac έχω ακούσει μέχρι τα 2Κ.
Ε και ?
Σύντομα αυτό το νήμα θα γεμίσει με ένα σωρό διαφορετικές απόψεις που το μόνο που θα κάνουν είναι να σε μπερδέψουν.

+1
Κατι αναλογο ειχα γραψει σε εναν καινουργιο συνφορουμιτη και με ειχε παρει "απο τα μουτρα"
Αντε και τα εχω εγω και τα δυο....
Εσυ εχεις τα μηχανηματα μοιυ και το χωρο μου????
Οποτε ΟΤΙ και να σου γραψω , πραγματι , δεν εχει καμμια ουσια.

Τα λεμε αυτα, εμεις οι παλιοι ,με αγαπη για να μην μπερδευσαστε οπως την παταγαμε εμεις!
Χιλιες δυο γνωμες,χανοσουνα και τελικα ακρη δεν ευρισκες.

Αυτο που πραγματικα θα εξηπερετουσε ειναι ..... να εχει το μηχανημα που αναζητουμε καποιος απο εμας και να εχει την διαθεση να μας το δανεισει για να εχουμε ΙΔΙΑΝ γνωμη.
 

maxpain

AVClub Enthusiast
10 March 2014
727
Άδικο δεν έχετε! Με το ifi έχω μείνει πολύ ευχαριστημένος απλά έχουν περάσει 3 χρόνια, άλλαξα ενισχυτή, ηχεία, laptop, δομάτιο ακρόασης, media player...γενικά βαριέμαι εύκολα και θέλω αλλαγές

Το μόνο που μένει ίδιο είναι η πόρωση για τη μουσική :music-smiley-005:
 

mdvq

Μέλος Σωματείου
20 June 2006
9,388
Πειραιας
Αν θες αλλαγές γιατί δεν πας σε ένα bt dac ,να εχεις κάτι καινούργιο να παίζεις?
 

maxpain

AVClub Enthusiast
10 March 2014
727
Αν θες αλλαγές γιατί δεν κρατάς το ifi και να πας σε ένα bt dac να εχεις κάτι καινούργιο να παίζεις?

Ο ενισχυτής μου έχει bluetooth...αν αυτό εννοείς...αλλά αν θες πρότεινε μου κάποιο μηχάνημα ποτέ δεν ξέρεις.
 
παιδιά είμαστε forum που ασχολείται με τα μηχανήματα ήχου, αλίμονο αν δε μπορούμε ή δε πρέπει να εκφράζουμε τις προσωπικές μας απόψεις για μηχανάκια που έχουμε δοκιμάσει ή ακούσει.
Οι προσωπικές μας απόψεις είναι αυτές που έφεραν το κλαμπ αυτό μέχρι εδώ.
Βλέπω ότι υπάρχει μια φοβία στο να εκφραζόμαστε ελεύθερα για τις εμπειρίες που έχουμε με τα μηχανάκια μας.

Ο κάθε ενδιαφερόμενος θεωρώ ότι μπορεί να "φιλτράρει" αυτά που διαβάζει και φυσικά να κάνει περαιτέρω έρευνα με μερικά...κλικ.

(Προσωπικά ρωτάω εδώ, γκουγκλάρω, μπαίνω στο αμαζον και βλέπω reviews κλπ κλπ).

Γράφτε ελεύθερα λοιπόν.


IMHO
 

Sonorus

Super Moderator
Staff member
28 August 2010
8,313
Θεσσαλονίκη
Δεν είπε κανείς να μην γράφουμε τις απόψεις μας.
Απλά εγώ τουλάχιστον είμαι της άποψης ότι και να διαβάσουμε ότι και να γκουγκλάρουμε αν δεν ακούσουμε δεν αγοράζουμε.
 
Απάντηση: Re: Schiit audio multibit αξίζει?

Δεν είπε κανείς να μην γράφουμε τις απόψεις μας.
Απλά εγώ τουλάχιστον είμαι της άποψης ότι και να διαβάσουμε ότι και να γκουγκλάρουμε αν δεν ακούσουμε δεν αγοράζουμε.


φυσικά, αυτό είναι και το καλύτερο όταν είναι εφικτό.
 

Internet King

Supreme Member
24 June 2006
4,763
Π. Φάληρο, Αθήνα
Απάντηση: Re: Schiit audio multibit αξίζει?

Δεν είπε κανείς να μην γράφουμε τις απόψεις μας.
Απλά εγώ τουλάχιστον είμαι της άποψης ότι και να διαβάσουμε ότι και να γκουγκλάρουμε αν δεν ακούσουμε δεν αγοράζουμε.

Πολύ σωστά μιλάς

Respect !
 

maxpain

AVClub Enthusiast
10 March 2014
727
Καλημέρα! Θα το τολμήσω και θα σας πω τις εντυπώσεις μου σε σχέση με το micro.
 

mellodos

New member
17 March 2009
82
Ακουσε αν μπορεις και το ifi black label. Σαφως καλυτερο ως ντακ απο το προηγουμενο.
 

maxpain

AVClub Enthusiast
10 March 2014
727
Ακουσε αν μπορεις και το ifi black label. Σαφως καλυτερο ως ντακ απο το προηγουμενο.

Το είχα κάνει target lock από όταν βγήκε αλλά δεν μου φτάνουν τα λεφτά για το micro bl.
 

maxpain

AVClub Enthusiast
10 March 2014
727
Είμαι Αθήνα αλλά όταν το αγοράσω θα αναφέρω εδώ τις εντυπώσεις μου!