Ακουστικά για Xbox One και Dolby Atmos

tiniakos

AVClub Fanatic
7 August 2007
16,146
Τήνος / Ελλάς
Χαιρετώ την παρέα.
Άσχετος με τον ήχο θέλω τη βοήθεια σας.
Δοκίμασα την εφαρμογή Dolby Atmos for Headphones που δίνει τη δυνατότητα για Dolby atmos ήχο με ακουστικά συνδεδεμένο με το χειριστήριο του Xbox one.
Ψάχνω λοιπόν ακουστικό μέχρι τα 50 ευρώ για να τα συνδέσω και μάλλον καλύτερα θα ήταν να είναι εξωτερικά και όχι ψείρες.
Η ύπαρξη μικροφώνου θα ήταν καλοδεχούμενη.
Ξέρω ότι μέχρι 50 ευρώ δε θα έχω την απόδοση ακουστικών των 1000 ευρώ αλλά αν υπάρχει κάτι vfm θα ήθελα να με κατευθύνετε.
Σας ευχαριστώ.
 

billpeppas

Supreme Member
23 October 2013
6,803
Athens
Άσχετο με το Dolby Atmos for Headphones ( μπούρδες όπως και όλες οι δήθεν Surround λύσεις σε ακουστικά ), σε αυτά τα λεφτά πας σε κάτι είτε value for money με μικρά ελαττώματα ( είτε σε build quality είτε σε εμφάνιση ) π.χ. SuperLux, είτε σε κάτι πολύ μέτριο ( πάλι πολύ καλύτερο από οτιδήποτε άλλο έχεις ακούσει μέχρι στιγμής εφόσον δεν έχεις κάποια καλά ακουστικά ήδη ) όπως π.χ. Sennheiser HD 429.

Λογικά θα έχει κάτι καλό ( πιθανόν ) και το Massdrop, αλλά επειδή δεν ψάχνομαι για ακουστικά ( έχω ήδη πολύ καλά ) κάθε μέρα σίγουρα δεν ξέρω να σου πω συγκεκριμένη προσφορά που πιθανόν να έχουν, κάποιος πορωμένος ακουστικάκιας θα σου προτείνει κάτι.
 

WolfRathmA

Senior Member
23 January 2008
690
Νίκαια