Βοηθεια σε συνδεσμολογια

  • Αγαπητοί φίλοι και φίλες.

    Με ιδιαίτερη χαρά σας προσκαλούμε στην κοπή της πρωτοχρονιάτικης πίτας του AVClub στη Θεσσαλονίκη για το 2024 την Κυριακή 07 Απριλίου και ώρα 14.00

    Δηλώστε τη συμμετοχή σας εδώ, θα χαρούμε πολύ να σας γνωρίσουμε από κοντά.

Aceman

New member
31 August 2018
30
Καλημερα σε ολους. Εχω συνδεσει το pc απο καρτα γραφικων σε in της τηλεορασης και απο το out του ενισχυτη στο in της τηλεορασης. Εχω συνδεσει με arc τα δυο τους γιατι μου αρεσει η ευκολια και το ενα κοντρολ..
Οταν παιζω ταινια απο το pc με mpc hc δεν εχω καθολου ηχο εκτος αν εχει format ac3..
Ειναι κανονικα κλικαρισμενα στο bitstream ολα τα format..
 

Aceman

New member
31 August 2018
30
Απάντηση: Re: Βοηθεια σε συνδεσμολογια

Γιατι δεν συνδεεις κατευθειαν PC > Ενισχυτη > Τηλεοραση?

Συνδεσα στην αρχη pc με ενισχυτη αλλα googlara και ειδα οτι ειναι σωστοτερο να συνδεσω το pc στην τηλεοραση γιατι ενεργοποιει chrome sampling οταν κανεις edit στο hdmi και το βαφτισεις pc..

Οντως οταν συνδεω το pc στην tv βλεπω καλυτερα χρωματα στο desktop αποτι οταν το συνδεω στον ενισχυτη...Ασε που ενεργοποιειται και το game mode ενω πριν ηταν απενεργοποιημενο..

Το θεμα ειναι γιατι δεν εχω ηχο...
 

Aceman

New member
31 August 2018
30
Απάντηση: Re: Βοηθεια σε συνδεσμολογια

Συνδεσα στην αρχη pc με ενισχυτη αλλα googlara και ειδα οτι ειναι σωστοτερο να συνδεσω το pc στην τηλεοραση γιατι ενεργοποιει chrome sampling οταν κανεις edit στο hdmi και το βαφτισεις pc..

Οντως οταν συνδεω το pc στην tv βλεπω καλυτερα χρωματα στο desktop αποτι οταν το συνδεω στον ενισχυτη...Ασε που ενεργοποιειται και το game mode ενω πριν ηταν απενεργοποιημενο..

Το θεμα ειναι γιατι δεν εχω ηχο...

Απο το site της samsung...Important : If you label an input "PC" , your TV will scale the image differently to improve the picture quality from a PC.

Αρα ρε παιδια τι γινεται? Απο τη μια πρεπει να συνδεσω pc σε ενισχυτη για να εχω hd audio αλλα απο την αλλη πρεπει να συνδεσω τιβι με pc για να εχω καλυτερα χρωματα.Πωτς γκενειν αυτο?