samsung 65''

leventis

Established Member
27 May 2007
168
καλησπερα παιδια
κοιταζω για αγορα τηλεορασης μαρκας samsung στης 65''.
το bunget ειναι καπου στα 1500ευρω και η αγορα θα γινει την εβδομαδα της black friday.
αποσταση θεασης 3 μετρα.
η χρηση ειναι με την σειρα: τηλεοπτικο60%/ταινιες30%/ποδοσφαιρο10%.

ευχαριστω.
 

Michalis3

Supreme Member
25 February 2011
8,020
Απάντηση: Samsung 65''

Πολύ περιορισμένες οι επιλογές, αφού υπάρχει μόνο μια επιθυμητή εταιρεία. Ουσιαστικά, θα πρέπει να ελπίζεις σε σημαντική μείωση τιμών στις φετινές Q6 και Q7 στο τέλος Νοεμβρίου. Εναλλακτικά, πας στην επίσης φετινή NU8000 ή στις περσινές MU7000 και MU8000, που ούτως ή άλλως είναι εντός budget.
 

leventis

Established Member
27 May 2007
168
για την εταιρεια ειναι συμφωνια με την γυναικα γιατι εχουμε τωρα 4 χρονια μια ue55f8000 και ειμαστε σουπερ ευχαριστημενοι οποτε συμφωνησαμε να παρουμε samsung.
οσο για τα μοντελα που αναφερες και για να καταλαβαινω τι ακριβως ζηταω με βαση της απαιτησεις μου,τι συγκεκριμενο χαρακτηριστικο εχουν αυτα τα μοντελα?
ευχαριστω
 

fotis1976

AVClub Enthusiast
6 February 2014
812
Χανιά
Θα σου έλεγα να μη κολάς σε samsung απαραίτητα γιατί έχουν αλάξει οι εποχές και έχει αλάξει και η samsung. Π.χ. η lg ένα φοβερα 'ευχρηστο interface και καλή αντιπροσωπεία, αντιστοιχα η σονυ έχει πολύ καλή εικόνα και επεξεργασία σε καλές σειρές. δε σου λέω να μη πάρεις σαμσθνγ απλά να ρίξεις μια ματιά σε τι επιπεδο εικόνας και χρήσης βρισκονται και οι άλλες μαινστρεαμ μάρκες.
 

boymanos

Senior Member
23 February 2012
510
για την εταιρεια ειναι συμφωνια με την γυναικα γιατι εχουμε τωρα 4 χρονια μια ue55f8000 και ειμαστε σουπερ ευχαριστημενοι οποτε συμφωνησαμε να παρουμε samsung.
οσο για τα μοντελα που αναφερες και για να καταλαβαινω τι ακριβως ζηταω με βαση της απαιτησεις μου,τι συγκεκριμενο χαρακτηριστικο εχουν αυτα τα μοντελα?
ευχαριστω

μονο μια παρεμβολη: μην συγκρινεις τις παλιες samsung με τις τωρινες samsung 4k, γιατι και εγω ετσι σκεφτηκα. επειδη ειμαι παθων προσφατα με 3 προβληματικα panel, δεν θα σου πω μην παρεις samsung, αλλα παιρνοντας σημερα samsung χωρις την 5ετη εγγυηση ειναι εγκλημα. και αν δεν θελεις να δωσεις παραπανω λεφτα, κοιτα απο το public που συνηθως την δινει δωρεαν. ( η κακομοιρια της samsung μετα απο 16 μηνες ταλαιπωριας, με 3 προβληματικα panel, που δεν μου αλλαξε τηλεοραση και μου εδωσε πιστωτικο, με οδηγησαν στην lg oled και παροτι εδωσα περισσοτερα λεφτα επιπλεον δεν το μετανιωσα καθολου, πηρα ομως τηλεοραση )
 

leventis

Established Member
27 May 2007
168
καλημερα και ευχαριστω για της απαντησεις σας
ας βαλουμε στην κουβεντα και sony/lg αλλα με 2 αλλαγες:

1 το budget θα ανεβει λιγο παραπανω καπου στα 1700-1800 (η αγορα θα γινει της ημερες εκπτωσεων)
2 παμε στης 70-75 ιντσες
 

sat_guy

AVClub Addicted Member
27 September 2014
1,625
Υπάρχει η 70ρα σονυ στα 999 που γράφτηκε σε διπλανό thread (μόνο για σήμερα σε συγκεκριμένο Κωτσόβολο )
Και κάποια στιγμή θα πέσει η κορυφαία xf90 στα 1700 όπως πέρσι
 

boymanos

Senior Member
23 February 2012
510
καλημερα και ευχαριστω για της απαντησεις σας
ας βαλουμε στην κουβεντα και sony/lg αλλα με 2 αλλαγες:

1 το budget θα ανεβει λιγο παραπανω καπου στα 1700-1800 (η αγορα θα γινει της ημερες εκπτωσεων)
2 παμε στης 70-75 ιντσες

δες εδω το συγκριτικο sony xf9005 και samsung q7fn και δες την βαθμολογια στις ενοτητες που σε ενδιαφερουν, και κρινεις αναλογα.