Επιλογή ακουστικών over ear

dimitris.v

Senior Member
4 October 2014
423
Γεια σας.
Όπως καταλάβατε και από τον τίτλο, ενδιαφέρομαι για ακουστικά over ear, τα οποία θα είναι και τα πρώτα μου σοβαρά ακουστικά.
Τώρα έχω τα sennheiser hd 202, τα οποία δεν είναι καθόλου άνετα και δεν τα χρησιμοποιώ.
Βασικό κριτήριο λοιπόν είναι η άνεση και η ποιότητα κατασκευής.

Χρήση 60% ταινίες, 30% μουσική και 10% gaming.
Δεν με πειράζει να είναι και ανοιχτού τύπου, δεν έχω πρόβλημα θορύβου. Επίσης θα ήθελα αν γίνεται να μην είναι πολύ ζεστά, για να μπορώ να τα χρησιμοποιώ και το καλοκαίρι.
Πηγή θα είναι το laptop, χωρίς ενισχυτή προς το παρών.

Budget, ας πούμε 100 , αν και μπορώ να ανέβω στα 130 για κάτι πολύ καλό.

(Είδα τα akg k550 στις αγγελίες, αλλά δεν ξέρω κατά πόσο θα είναι άνετα για πολύωρη χρήση.)
 

dimitris.v

Senior Member
4 October 2014
423
Καλή επιλογή φαίνονται, ειδικά σε θέμα άνεσης απ’ότι διαβάζω, αν δεν βρεθεί κάτι που να καλύπτει τις απαιτήσεις μου σε χαμηλότερη τιμή, θα περιμένω λίγο καιρό για να μαζέψω κάτι παραπάνω και να πάω σε αυτά. Ευχαριστώ για την πρόταση.
 

agpol07

Senior Member
28 January 2013
362
Είναι και άνετα και πολύ καλό ήχο βγάζουν. Επίσης παίζουν μια χαρά και από κινητό ακόμα.
Αν τα παρακολουθήσεις στο αμαζον σίγουρα θα βρεις προσφορά. Ειδικά τώρα που πλησιάζει και black friday..
 

dimitris.v

Senior Member
4 October 2014
423
Ευχαριστώ. Βλέπω να καταλήγω στα 598sr, αν δεν υπάρχει κάποια άλλη πρόταση.
 

Sonorus

Super Moderator
Staff member
28 August 2010
8,395
Θεσσαλονίκη
Η αλήθεια είναι ότι είναι μια ασφαλής επιλογή.
Επίσης να σου πω ότι τα AKG 550 που ανέφερες είναι αρκετά άνετα για κλειστού τύπου και έχουν και καλό ήχο.