CI module and Sharp

  • Αγαπητοί φίλοι και φίλες.

    Με ιδιαίτερη χαρά σας προσκαλούμε στην κοπή της πρωτοχρονιάτικης πίτας του AVClub στη Θεσσαλονίκη για το 2024 την Κυριακή 07 Απριλίου και ώρα 14.00

    Δηλώστε τη συμμετοχή σας εδώ, θα χαρούμε πολύ να σας γνωρίσουμε από κοντά.

barlong

New member
1 March 2013
4
Καλησπερα σε ολους

Ενας φιλος εχει την Sharp lc 42xl2e και μου ελεγε οτι του την σπαει που εχει 2 τηλεκοντρολ. Του ειπα υπαρχει λυση γιατι σκεφτηκα οτι εχει υποδοχη για CI καρτα που θα του παιζει τα καναλια.
Σωστα το σκεφτηκα?
Υπαρχει καποια προταση για να του αγορασω μια καρτα και module?
Θα παιζουν ολα τα καναλια η κατι παιζει με καποια της ERT?
 

midas

AVClub Enthusiast
11 September 2013
1,199
Φοβαμαι ότι οι modules στις περισσοτερες περιπτωσεις δεν υποστηριζουν το HD είναι πιο πολύ SD κάρτες. Είναι και αρκετα επίφοβο γενικά κάποιος να πει ότι θα κάνει για το μοντελο αυτο της τηλεόρασης, μια κάρτα module. Πρέπει κάποιος να το ξέρει , δεν κάνουν όλες για όλα.
 

midas

AVClub Enthusiast
11 September 2013
1,199
Kι εγω νομίζω ότι μια καλή λύση ειναι tv box με remote control που να περιλαβάνει και το πρώτο κοντρολ (με εκμάθηση). Ετσι θα εχει ένα κοντρολ και όλα τα κανάλια.
 

talos_2002

Supreme Member
27 January 2010
5,393
Θεσσαλονίκη
Αυτές οι κάρτες ήταν μόνο ασυμβατότητες και προβλήματα. Ακόμη και στις περιπτώσεις που ψιλο-λειτουργούσαν, ήταν πολύ αργές και με κακή εικόνα.
 

babis3g

Senior Member
7 April 2017
586
πεταχτηκα και εγω, παρε καλυτερα πιτες να χορτασεις :idea: ... μου ειχαν πει δεν ειναι τοσο καλες αν δεν ειναι καλη περιοχη με σημα, αν το σημα ειναι χαμηλο, ασε που (ισως) συντομα καποια καναλια θα πανε και σε hd, δεν θα τα πιανει