55XF9005 Βοήθεια έβγαλε το σήμα sony και σταμάτησε να λειτουργεί

  • Αγαπητοί φίλοι και φίλες.

    Με ιδιαίτερη χαρά σας προσκαλούμε στην κοπή της πρωτοχρονιάτικης πίτας του AVClub στη Θεσσαλονίκη για το 2024 την Κυριακή 07 Απριλίου και ώρα 14.00

    Δηλώστε τη συμμετοχή σας εδώ, θα χαρούμε πολύ να σας γνωρίσουμε από κοντά.

γιάννης Δ

New member
5 May 2017
58
Καλησπέρα..βοήθεια εάν γνωρίζει κάποιος Η αγορασθείσα το πρωί τηλεόραση έβλαλε μετά από μισή ώρα λειτουργίας το σήμα sony και σταμάτησε να λειτουργεί.Την έβγαλα από την πρίζα την ξανέβαλα και πάλι το ίδιο.Δεν δέχεται καμιά εντολή.
 

AnDas

AVClub Enthusiast
19 June 2006
1,103
Αθήνα
Απάντηση: 55XF9005 Βοήθεια έβλαλε το σήμα sony και σταμάτησε να λειτουργεί

Φτάνει μόνο να μην μπερδεύεις το σήμα που βγάζει όταν κάνει αναβάθμιση το android.
Διαφορετικά DOA και πίσω στο κατάστημα

Στάλθηκε από το G8341 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
 

γιάννης Δ

New member
5 May 2017
58
Re: 55XF9005 Βοήθεια έβλαλε το σήμα sony και σταμάτησε να λειτουργεί

Ταλαιπωρία και στενοχώρια παιδιά...δεν κοιμήθηκα όλη την νύχτα...ένα χρόνο περίμενα να αποκτήσω αυτήν την τηλεόραση ,εκτός του ψησίματος της γυναίκας.....τι άκουσα...την έβγαλα λοιπόν από την πρίζα όπως αναφέρει και η αντιμετώπιση προβλημάτων σχετικού εγχειριδίου την ξαναέβαλα μετά από 10 λεπτά και πάλι τα ίδια,βγάζει το λογότυπο sony για 5 δευτερόλεπτα και κλείνει.Δεν επιδέχεται καμιά εντολή(το led τηλεόρασης κλειστό) ούτε απο το τηλεχειριστήριο ούτε από την τηλεόραση.Φυσικά και δήλωσα το προιόν στην Εταιρεία και προσπάθησα να επικοινωνήσω τηλεφωνικά και με μήνυμα μαζί τους ..αλλά τίποτε ...καθώς και με την 24ωρη γραμμή επικοινωνίας που αναγράφει στο συμβόλαιο επέκτασης εγγύησης.Την άφησα την νύχτα στην πρίζα ουδέν νεότερο,την βάζω στο κουτί της και την πάω 100χλμ στους κυρίους της ΜΜ Πάτρας...θα σας ενημερώσω....έχετε κάτι άλλο να προτείνεται ΚΑΙ ΣΑΣ ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ.
 

tsak8

New member
30 November 2009
80
Τι έγινε τελικά, βρήκες άκρη ; Είμαι κι εγω σε φάση αγοράς και "ψησιματος" και με έπιασε κρύος ιδρώτας με την περιπέτειά σου.

Στάλθηκε από το LG-V500 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
 

γιάννης Δ

New member
5 May 2017
58
Re: Sony KD XF9005 : Reviews - Εντυπώσεις - Σχόλια

Καλησπέρα παιδια και ευχαριστώ για το ενδιαφέρον και της απαντήσεις σας,Φίλε xavito δεν πρόλαβα να δω την πού πρωινή απάντησή σου,γιατί ετοιμαζόμουν για αναχώρηση...ώστε να κάνω επαναφορά από τα τρία κουμπιά τηλεόρασης,αν γινόταν βέβαια.Ξενυχτισμένος λοιπόν και απαγοητευμένος την πακετάρισα τέλεια,αφού πριν την ανοίξω λες και είχα ένα προαίσθημα οτι κάτι δεν θα πάει καλά είχα προσέξει πως ήταν στο κουτί,ξύπνησα και την γυναίκα.... να την πάρω μαζί μου για υποστήριξη.... και ξεκίνησα για Πάτρα με λίγο άγριες διαθέσεις...θα καλούσα μέχρι και το 100 αν το έπαιζαν αδιάφοροι...μόλις άνοιξε το κατάστημα ήμουν
εκεί με την τηλεόραση σε ένα καρότσι...Απευθύνομαι στον χθεσινό υπάλληλο με στέλνει στον δίπλα..αναφέρω το πρόβλημα λεέι να το δούμε να φωνάξουμε κάποιον...του λέω φώναξε το Διευθυντή,στον οποίο επαναλαμβάνω το θέμα ...χωρίς να αφήνω περιθώρια για τεχνικούς και servis,απαιτώντας doa και αντικατάσταση εδώ και τώρα, αναφέροντας του και το εξης παράδοξο-σύμπτωση το οποίο ξέχασα να σας αναφέρω ,ο σειριακός αριθμός της τηλεόρασης τελειωνε σε 666,ο Δ/ντης θετικότατος και μπράβο του γελάει και δίνει εντολή για αντικατάσταση χωρίς να ρωτήσει τίποτε άλλο.Η νέα τηλεόραση τέλεια εκπληκτικά χρώματα,βρίσκομαι σε φάση προσεκτικής-φοβισμένης εξερεύνησης...φοβάμαι λίγο την ενημέρωση του λογισμικού... αλλά απο τι είδα έχει την τελευταιά ενημέρωση Σεπτεμβρίου.Θα επανέλθω με ερωτήσεις για ρυθμίσεις και βάσεις τοίχου,αλήθεια η su-WL840 της περσινής σειράς 93 με ίδιο vesa κάνει. Υ.Γ.μήπως γίνεται ο διαχειριστής να ανεβάσει την απαντηση μου και στο νήμα με τις βλάβες διότι δεν ξέρω πως γίνεται.
 

γιάννης Δ

New member
5 May 2017
58
Καλησπέρα ..τελικά την επόμενη της αγοράς πακετάρησα την τηλεόραση και την πήγα στο κατάστημα. απαιτώντας εγγύηση doa και άμεση αντικατάσταση πράγμα το οποίο έγινε από τον θετικότατα ανταποκρινόμενο διευθυντή τον οποίο και ευχαριστώ. Η νέα τηλεόραση ΤΕΛΕΙΑ με εκπληκτικά χρώματα και φωτεινότητα.Προχώρα άφοβα... και μακριά απο S/N να τελειώνει σε 666.-