‛Ηχος - Εικόνα Show 2018

  • Αγαπητοί φίλοι και φίλες.

    Με ιδιαίτερη χαρά σας προσκαλούμε στην κοπή της πρωτοχρονιάτικης πίτας του AVClub στη Θεσσαλονίκη για το 2024 την Κυριακή 07 Απριλίου και ώρα 14.00

    Δηλώστε τη συμμετοχή σας εδώ, θα χαρούμε πολύ να σας γνωρίσουμε από κοντά.

Sonorus

Super Moderator
Staff member
28 August 2010
8,313
Θεσσαλονίκη

westsound

Supreme Member
13 February 2008
3,588
Kως
Δεν είχε την δύναμη άλλων ετών,που ακόμα και στα 80ς τραβούσε κόσμο..ίσως η ψυχολογία, ίσως η οργάνωση,ίσως η κρίση...
Ο κόσμος ήρθε αργά... πρώτη φορά ένοιωσα έτσι..παρόλο που και πέρσι δεν ήταν ιδιαίτερα επιτυχημένη.
Νομίζω λιγόστεψαν οι διαθέσιμοι πελάτες.
Ένα μπράβο σ όσους στήριξαν το πανηγύρι αυτό, ώστε να μην μείνουμε εμείς κ 2-3 χώρες σε 'ακουστική καραντίνα'..
Πάλι θα επαναλάβω οτι τα ακριβά συστήματα, προσέγγισαν την ψευδαίσθηση του live..
Τα Jadis με ηχεία τα wolfvonlanga ,τα ίδια ηχεια με τους Air Tight , Tad με Conrad, Gryphon με τα μεγάλα Viena Acoustics,τα Watt Sasha με Burmester,η Lab 12 ,η Audio Technologies με τα πάνελ 'παράλληλα' , ξεχώρισαν απ.τα μεγάλα κατά την προσωπική μου άποψη...
Αν ξεχασα κάποιο,θα επανέλθω,αφου θα περασω δεύτερη μέρα κ με λεπτομέρειες...
Η ακουστική χώρων ηταν κακιστη,τα μπουμαρίσματα απίστευτα αναλογα με την θέση...
 

westsound

Supreme Member
13 February 2008
3,588
Kως
Στα πιο γήινα συστήματα,το σύστημα Rega/Triton ,Leben/Rois, αλλά και Naim/Audio physic,Triangle/Primare,με καθηλωσε το ενεργό Elac,τα μεγαλα Rois παλι με Leben,τα Audion Solutions με Audio Hungary επαξαν πολυ καλα με τον βραχιονα της Origin,Kuzma επισης, έχω φωτό,αλλα ειμαι στο δρόμο...
 

Sonorus

Super Moderator
Staff member
28 August 2010
8,313
Θεσσαλονίκη
Περιμένουμε οφθαλμόλουτρο αφού είναι και το μόνο που μπορούμε να έχουμε :flipout:
(Υ.Γ τα Audiosolutions και τις δύο φορές στην Θεσσαλονίκη μου έκαναν φοβερή εντύπωση και μου άρεσαν πολύ)
 

westsound

Supreme Member
13 February 2008
3,588
Kως
Τα ηχεία που έπαιξαν με Jadis στην Golden Acoustic και στην Aurion με air tight,όπως και το πικαπ με το πλατό σαν ιπτάμενος δίσκος,να αιωρείται δηλαδή...έκλεψαν τις εντυπώσεις.. κάποιοι που δεν ειχαν ενημερωθεί για την στατική επιδειξη του πικάπ.. 'σταυροκοπιόντουσαν’..
 

Gal'en

Supreme Member
2 July 2012
8,613
Αθηνα
Απάντηση: Re: ‛Ηχος - Εικόνα Show 2018

Δεν είχε την δύναμη άλλων ετών,που ακόμα και στα 80ς τραβούσε κόσμο..ίσως η ψυχολογία, ίσως η οργάνωση,ίσως η κρίση...

...ισως το οτι σε περιοδο κρισης ειπαν να βαλουν και εισοδο...
Και μαλιστα τη χρονια που η εκθεση ειναι ισως πιο φτωχη απο ποτε, απο αποψη συμμετοχης εκθετων.
 

Haagenti

AVClub Fanatic
18 November 2006
16,515
Ministry Of Silly Walks
Re: Απάντηση: Re: ‛Ηχος - Εικόνα Show 2018

...ισως το οτι σε περιοδο κρισης ειπαν να βαλουν και εισοδο...
Και μαλιστα τη χρονια που η εκθεση ειναι ισως πιο φτωχη απο ποτε, απο αποψη συμμετοχης εκθετων.

Καλά δεν απευθύνονται και σε άστεγους..
 

klamia71

AVClub Addicted Member
5 November 2007
2,120
Κορυφαίος ήχος Wilson Sasha
Επίσης κορυφαίο ηχείο Wilson Sabrina
Πιο ισορροπημένος ήχος audio solutions
Ευχάριστη έκπληξη φέτος τα Wii...
Τα ηχεία στην ηχοδομη που έπαιζαν με τα jadis ισχυρότατο μπάσο αλλά αρκετά σκληρά μεσοψηλα.
Όλες οι μεμβράνες έπαιζαν κατώτερα των προσδοκιών μου.
Τα minoas έπαιζαν πολύ δυνατά και παραμορφωναν
Τα acapella ασφυκτιουσαν στο δωμάτιο αλλά έδειχναν τα δόντια τους.
Τα tidal μεγαλύτερο ήχο από το μέγεθος τους.
Δεν μπορώ να καταλάβω γιατί το ηχείο της meridian ο βίντεοΡυθμός το φέρνει κάθε χρόνο και δεν το ακούμε ποτέ!!!!
Παντελώς ακατάλληλο το στήσιμο στην είσοδο του ξενοδοχείου για τις τεράστιες χωανες... Λίγο ακόμα και θα ήταν στην Αλεξάνδρας τα ηχεία.
Από εικόνα τα γνωστά...2 τηλεοράσεις και ένα βιντεοπροβολεας.
Οι περισσότεροι χώροι βρωμουσαν όπως κάθε χρόνο.
.... Και του χρόνου με υγεία
 
Last edited by a moderator:

superfly

Moderator
Staff member
21 November 2008
15,689
πετρουπολη
Απάντηση: Re: ‛Ηχος - Εικόνα Show 2018

...ισως το οτι σε περιοδο κρισης ειπαν να βαλουν και εισοδο...
Και μαλιστα τη χρονια που η εκθεση ειναι ισως πιο φτωχη απο ποτε, απο αποψη συμμετοχης εκθετων.

Ειχε εισοδο?Εγω μπηκα αερα πατερα κανενας δεν μου ειπε τιποτα.
Βtw την περιμενα φτωχοτερη απ'οτι τελικα ηταν..
Μια χαρα τελικα,μου εφτιαξε το κεφι (σ'αυτο φταιει οτι πετυχα και τον Μανωλακο...)
 

Gal'en

Supreme Member
2 July 2012
8,613
Αθηνα
Απάντηση: Re: ‛Ηχος - Εικόνα Show 2018

Ειχε εισοδο?Εγω μπηκα αερα πατερα κανενας δεν μου ειπε τιποτα.
Βtw την περιμενα φτωχοτερη απ'οτι τελικα ηταν..
Μια χαρα τελικα μου εφτιαξε το κεφι (σ'αυτο φταιει οτι πετυχα και τον Μανωλακο...)

Α να χαθεις τζαμπατζη.

Πηγες Σαββατο λοιπον ε? Αντε δηλαδη -στην καλυτερη- να σε δω του χρονου πλεον... :furious3:
 

superfly

Moderator
Staff member
21 November 2008
15,689
πετρουπολη
Απάντηση: Re: ‛Ηχος - Εικόνα Show 2018

Α να χαθεις τζαμπατζη.

Πηγες Σαββατο λοιπον ε? Αντε δηλαδη -στην καλυτερη- να σε δω του χρονου πλεον... :furious3:

Δεν ηξερα καν οτι ειχε εισοδο.
Ηταν να παρω προσκληση απο το Μιχαηλο αλλα δεν πηρα γιατι ελεγα οτι δεν θα παω (ασε να την παρει κανας αλλος).
Τελικα σημερα εκει που ημουν στο γραφειο,μου την εδωσε και λεω αει σιχτηρ θα παω να χαζεψω (να ψαξω και κανενα δισκο).
Και πηγα κατα τη μια.Ειχα μια ελπιδα οτι θα σε πετυχαινα.:HTEHETH63:
Και περσι Σαββατο απογευματακι σε ειδα.
Τελικα τους μονους απο εδω μεσα που ειδα ηταν ο Μανωλακος,ο Λακης (με το Λακη ειχε γελιο η συναντησ,κανενας απ'τους δυο μας στην αρχη δεν ειχε παρει χαμπαρι τον αλλο στο δωματιο) και ο Φραγκ (τον οποιο φλομωσαμε με το Τζιμμη και το Μιχαλο στο ποσο ματαιο ειναι να ακουει ψηφιακα οταν υπαρχει το βινυλιο).:flipout:
 

westsound

Supreme Member
13 February 2008
3,588
Kως
Τι να κανω;απ το 85-86 στο Hilton ανελλιπώς.. μάζεψα κ κάτι σέρβις βραχίονα κ cdp,κάτι βιβλια για φροντιστήρια του μικρου κ με την ..άγονη ,κατάστρωμα..
θα βαλω φωτό κ αναλυτικότερα σχολια,που καταλήγω μετά απο πολύωρες ακροάσεις.
Εχω την εντύπωση οτι η είσοδος ήταν προϊόν μαρκετιγκ ,ώστε να κινηθεί το περιοδικο,που είχε πρόσκληση δια δυο ημέρες.
Όσες φορές πέρασα δεν ειδα να πληρώνει κσι πολύς κόσμος .
 

Gal'en

Supreme Member
2 July 2012
8,613
Αθηνα
Απάντηση: Re: ‛Ηχος - Εικόνα Show 2018

Δεν ηξερα καν οτι ειχε εισοδο.
Ηταν να παρω προσκληση απο το Μιχαηλο αλλα δεν πηρα γιατι ελεγα οτι δεν θα παω (ασε να την παρει κανας αλλος).
Τελικα σημερα εκει που ημουν στο γραφειο,μου την εδωσε και λεω αει σιχτηρ θα παω να χαζεψω (να ψαξω και κανενα δισκο).
Και πηγα κατα τη μια.Ειχα μια ελπιδα οτι θα σε πετυχαινα.:HTEHETH63:
Και περσι Σαββατο απογευματακι σε ειδα.
Τελικα τους μονους απο εδω μεσα που ειδα ηταν ο Μανωλακος,ο Λακης (με το Λακη ειχε γελιο η συναντησ,κανενας απ'τους δυο μας στην αρχη δεν ειχε παρει χαμπαρι τον αλλο στο δωματιο) και ο Φραγκ (τον οποιο φλομωσαμε με το Τζιμμη και το Μιχαλο στο ποσο ματαιο ειναι να ακουει ψηφιακα οταν υπαρχει το βινυλιο).:flipout:

Nτροπη σας.
Φραγκ μην τους ακους, ειμαστε μαζι σου. Κρατα γερα, μην υποκυπτεις στις Σειρηνες.
 
20 June 2006
9,533
Θεσσαλονίκη
Αυτές οι εκθέσεις που πλασαρονται ως εικόνα και ήχος, εκτός από ήχο τι παρουσιάζουν σε εικόνα;
Σοβαρά ρωτάω γιατί ως τώρα το θέμα εικόνα σε αυτές τις εκθέσεις μόνο στον τίτλο αναφέρεται.
 

Sotiris

Supreme Member
18 June 2006
3,962
Υπάρχει ένα δωμάτιο της Samsung, ένα της lg και αυτό ειναι.
Εγώ πηγαίνω μόνο από συνήθεια.
Δεν με ενδιαφέρει καθόλου το hi-end και απλός ψάχνω 1-2 δωμάτια που μπορεί να υπάρχει κάτι ενδιαφέρον.
Θα προτιμούσα ένα όροφο με λάμπες-ενισχυτικά-καλώδια-πικάπ και έναν άλλον όροφο με consumer προϊόντα.
Έτσι δεν θα μπλέκονται και οι μεν στα πόδια των δε.
 

Sonorus

Super Moderator
Staff member
28 August 2010
8,313
Θεσσαλονίκη
Re: Απάντηση: Re: ‛Ηχος - Εικόνα Show 2018

...ισως το οτι σε περιοδο κρισης ειπαν να βαλουν και εισοδο...
Και μαλιστα τη χρονια που η εκθεση ειναι ισως πιο φτωχη απο ποτε, απο αποψη συμμετοχης εκθετων.

Πέρσι ήταν 29 και φέτος 33 εκθέτες.