Chrome cast

DomieMic65

Supreme Member
10 July 2006
9,688
Αθήνα
Καλημέρα σε όλους!
Έχω μια παλιά 32αρα LG η οποία δεν είναι smart.
Σκέφτομαι να πάρω ένα chrome cast.
Θα το προτείνατε ως λύση ή υπάρχουν κ άλλες εναλλακτικές; Καλύτερες ή/και φθηνότερες;
Το θέλω κυρίως για YouTube streaming και Netflix.

Ευχαριστώ!
 

dipsa

Established Member
10 October 2006
275
Αθήνα
Μια χαρά θα κάνει, με ελάχιστο κόστος.
Προϋπόθεση να έχει η Tv σου HDMI in , καλό σήμα το wi-fi σου εκεί κ γενικά, να έχεις μια αποδεκτή ταχύτητα internet.
Τροφοδοσία μπορείς να πάρεις κ από το usb της τηλεόρασης (εάν έχει), ώστε να γλυτώσεις καλώδια..
 

avpap

Μέλος Σωματείου
30 September 2011
9,583
Αθηνα
δεν υπαρχει φτηνοτερη λυση απο αυτο. Φτιαχτηκε ακριβως για αυτες τις υπηρεσιες που σκοπευεις να το χρησιμοποιεις
 

avpap

Μέλος Σωματείου
30 September 2011
9,583
Αθηνα
Υπαρχουν 3 γενιες chromecast (απλων), το ultra και το audio (το audio δεν μας ενδιαφερει εδω). Το Ultra ειναι το μονο που στρημαρει 4κ, αλλα αφου μιλαμε για 32αρα τηλεοραση, φανταζομαι δεν σε ενδιαφερει. Η διαφορα μεταξυ των 3 γενεων ειναι οτι βελτιωναν τον επεξεργαστη και αλλαζαν λιγο το design. To πρωτο, που εχω εγω, ειναι σαν στικακι usb, αλλα ακομα δουλευει τελεια.
 

Pads

Established Member
24 February 2008
110
Δεν νομιζω να υπαρχει καλυτερη σχεση τιμης/αξιοπιστίας. Αν μπορείς μέσω κάποιο φίλου εξωτερικό να το πάρεις απευθείας από Google store θα γλιτώσεις αρκετά χρήματα. Προτίμησε το απλό του 2018 για την 32αρα. Προσωπικά δουλεύω ένα 6μηνο το 4Κ σε 32αρα δωματίου (overkill αλλά ήταν δωρο). Πολύ γρήγορο και απροβλημάτιστα.

Sent from my SM-G930F using Tapatalk